Hry pro začátek

Ahoj,
chtěl jsem poprosit o radu. Jsem začátečník ve světě "lepších" deskových her, ale chtěl bych sem více proniknout. Chtěl bych se tedy zeptat, jaké hry si myslíte, že jsou dobré. Z lepších her co už mám bych jmenoval asi LeHavre a Vládci podzemí. Příští týden se chystám koupit Kyklady. Co jsou další hry, o kterých bych měl uvažovat? Žánrem je mi to celkem jedno (hl. asi strategické, budovatelské, ale nevadí mi ani karetmí,...).
A druhá otázka je: Existují nějaká místa, kde se dá zahrát stolní hra? Třeba v čajovně? Nebo jsou nějaké specializované místa?
Předem moc díky za odpovědi!
9.6.2011 21:48:40

Doporučení
Age of Empires III, Railroad Tycoon

9.6.2011 21:59:37

Foret
První věc: Zkama si?

Podle toho to pujde. Jinak hrává se defacto všude, od čajoven, přes domov, hospody a chaty až po herny a kluby. Ve většině okresních měst (či rozumné blízkosti) existuje nějaký ten herní klub.
Zde na foru můžeš najít kategoriu vláken: hledám spoluhráče a to podle měst.
V Brně můžeš hrávat např. v prodejně a herně Planetyher,
V Praze v Outpostu, na Palubě, nevím jak u Tomových her,
V Ostravě v Korunce
V Uh, po domluvě třeba na Vyhlídce atd...

9.6.2011 22:22:39

rbx

Foret
doporucuju navstivit specialku na deskovky. V tech dobrych by ti meli poradit, hry ukazat, treba si i s tebou zahrat, protoze je vetsinou vedou lidi, co sami hraji. Takhle po netu od tebe budeme chtit vedet spoustu otazek typu, co te bavi, kolik mas spoluhracu, kolik casu muzes deskovkam venovat atp. Nelze obecne poradit, aniz bychom tyto veci nevedeli.

9.6.2011 22:27:26

Foret
Jak píše rbx, vzhledem k tvým omezením, respektive neomezením, bychom ti tady mohli vypsat desítky her a asi bys z toho nic neměl, pokud nevíš co s penězi :). Nejlepší je opravdu (jak zase píše Jarwiks) navštívit nějaký místní klub a tam už se tě nějak ujmou a po několika návštěvách (a vypůjčených hrách) se už začneš lépe orientovat a najdeš si co budeš chtít. Pokud je to solidní klub (vycházím ze zkušeností v ostravském klubu Korunka) tak to tak opravdu bude :). Navíc face to face s lidma z klubu lépe pokecáš a lépe ti poradí než kdybychom ti tady měli nahazovat tipy oblíbených her, když v podstatě nemáš žádné omezení.

9.6.2011 23:33:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Děkuju moc. Jsem z Brna, tak snad nebude problém najít nějaký dobrý klub, zkusím se po nějakém podívat.

10.6.2011 09:48:12

Foret
Tak to máš štěstí, že jsi z Brna, protože kromě klubu, který tam určitě máte se tě určitě ujmou kluci z Planety her. Navštiv jejich obchod, který teď nově funguje i jako herna.

10.6.2011 09:53:28

...
heh, koukám, že tu dělám dobré píárko. no nic, musíme si pomáhat :)

10.6.2011 09:56:10

Foret - Brno
Tak to je přímo ideální. Bud sa stav někdy ve středu v podvečer po 17:00 na hernu Planetyher (zastavka úvoz). To jsou herní večery a předváděčky. Nebo se domluv zde na foru na nějaký den, kdy sa stavíš a my sa tě ujmem, popřípadně jen tak, jak půjdeš kolem :)
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/hledam-e-spoluhrace-4/brno-herna-planety-her-3817/

10.6.2011 10:02:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ecos: První kontinent - nová
Ecos: První kontinent - nová
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas