Hry pre jednoho

Hladam nejaku hru pre 1. Moze byt Sci-fi,Wargame, Fantasy , alebo nejaka cooperativna dungeonovka- napriklad kde môzem hrat za viacero charakterov, hladam neco o obtiaznosti- medium-hard, cize nie nejaku jednoduchu oddychovku. A aby sa to dalo kupit v CZ a SK obchodoch, lebo uz som nasiel par solitaire hier ktore sa tu nedali kupit
15.8.2013 13:10:40

Zkus
Mice and Mystics :)

15.8.2013 13:16:12

Jednoznačně LOTR LCG
Asi jedna z nejlepších solitaire a nejlepší co jsem zatím hrál já.

15.8.2013 13:56:36

Pre jedného
* Mage Knight - ja to hrám prevažne v jednom, tam si vieš obtiažnosť vždy zdvihnúť a pretože mapa sa vždy náhodne skladá, tak i každá hra je iná, plus sú dostupné scenáre.
* Dungeon Twister 2: Prison - nehral som, ale dostal som odporúčanie, že super je i v jednom , ale tam ti neviem povedať, aká je obtiažnosť.
* Pán Prstenů -už spomínaný - je to LCG (ale i pre core set je docela dosť scenárov k dispozícii!)
* Andor - dobrodružné legendy - to som tiež nehral, ale recenzie sú dobré a obtiažnosť že vraj vysoká - tam ale musíš hrať práve za dve postavy.
* Pandemic - to je úplne z iného súdka, tam je viac obtiažností (osobne mám problém i so základnou - prípadne sa to dá sťažiť i dostupným rozšírením).
* Dorn - tiež kooperatívka, kde môžeš hrať za viac postáv
* Akrham Horror - ale tu musíš hrať aspoň za tri postavy (niektorí to dali aj za dve, ale to chce veľa šťastia) - vtedy máš šancu vyhrať aj skôr ako sa zjavý prastarý - ak by si hral len za jednu, tak je dôležité sa len dobre vyzbrojiť a prežiť kým sa zjavý prastarý a to už nie je taká zábava - na druhej strane ak si schopný mať prehľad medzi kartami viacerých postáv, tak tá obtiažnosť je tiež dosť vysoká, prípadne sa dá regulovať práve znižovaním počtom ovládaných postáv.

15.8.2013 14:13:24

LOTR LCG
Není nic lepšího :)

15.8.2013 14:20:42

ludomyl
Dorn? Ten mu nepomůže, když chce hrát sám. Musel by najít někoho kdo bude hrát za Zorkala.

Cwoki:
pokud tě baví téma Pána prstenů tak jdi do něj. Obtížnost je slušná, jen tak se neobehraje. Pokud by se omrzel základ tak jsou další dobrodružství.

15.8.2013 14:35:38

LotR LCG
+1
Tazko najdes nieco lepsie.

15.8.2013 14:56:04

hry
No pozrem ten Lotr len skor by som bol za neco kde su figurky alebo nejake zetoniky nez len cisto karty. Rozmyslal som aj nad tym Mage knight- da sa hrat aj cooperativne ?? ze clovek hra za 2 charaktery ??

15.8.2013 15:09:03

ghost stories....
podobně jako pandemic. dobrá hra a přijde tě na míň než pán prstenů. Máme ho taky,ale hrajeme ve dvou.(pána prstenů) Proč si nenajdeš spoluproti hráče?

15.8.2013 17:01:36 | Upraveno autorem (porovnej)

cwoki - mage knight
Mage knight má všetko
- má scenár pre jednu postavu
- má kooperatívny scenár pre 2-4 postavy (takže kľudne môžeš hrať za dvoch)
- má scenár, kde sa bojuje aj proti sebe
Ak chvíľu počkáš, kým sa presťahujem do Prešova, tak ti môžem začiatkom septembra M.K. i Lotra ukázať resp. požičať, aby si vedel, čo kupuješ a či ti to bude stáť za to.

p.s. ten dorn mi ušiel, že zorkal nie je NPC postava :( díky za upozornenie

15.8.2013 17:54:41

Solo
V současné době je moje nejoblíbenější hra, která není primárně solo, ale i v jednom je to plně hratelné a dobré ... : Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Je to tak dobrá hra, že na hraní určitě seženeš další hráče ... :-)

15.8.2013 19:19:06

Soliter...
Na BGG je spoustu homemade úprav her jako je Runebound apod. ale i her u kterých bys to nečekal, viz. Descent. Je to anglicky ale většinou se jedná o krátký text a třeba by to tady někdo přeložil. Mě osobně by zajímal WoW. Do jaké míry ta mechanika funguje nemůžu posoudit,ale je to lákavé,zvlášť pokud je problém sehnat spoluhráče když je zrovna nálada na hraní. Jinak třeba rozšíření k Proroctví Dračí říše také obsahuje materiál a pravidla pro solo hru,a to vůbec není špatné. Občas to hraju. A vlastně to samé platí pro kooperaci:-))

16.8.2013 11:47:01

DungeonQuest
Sice to neni primárně pro 1 hráče, ale můžeš sám hrát na skóre.
Pak ještě mohu doporučit karetní Onirim.

16.8.2013 13:29:02

jeden
hry pre jedného vôbec nehrávam a ak tak, tak jedine ak sa chcem naučiť pravidlá. A presne takto som sa dostal ku Magic Realm :) Jedna jediná hra ktorá ma baví hrať aj samého. Skúšal som napr. aj mage knight (mimochodom ževraj skvelá soliter hra, treba pouvažovať), skúšal som arkham horror, agricolu, pandemic, gears of war, Legend of drizzt, dokonca aj hru určenú pre sólo Field Commander: Alexander aj mnoho iných, na ktoré si teraz nespomeniem :) Magic Realm je neskotočne skvelý. Je tam vývoj postavy, hľadanie pokladov, skvelý bojový systém, je tam napätie, kúzla, kopu rôznych postáv. Jediný problém môžu byť pravidlá. Ale opakujem, žiadna solo hra ma nebavila, kým neprišiel magic realm :)

17.8.2013 05:03:45 | Upraveno autorem (porovnej)

MR
Tak to je klasika z největších. Škoda že není v cz,do toho bych šel hned. Ale kdo by to monstrum překládal,že:-))

18.8.2013 11:32:23

Vybíráme z Bazaru

Comanauts
Comanauts
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas