Hry po holky 10 - 12 let

Ahoj,

zkouším vést kroužek deskových her pro děti a jelikož mi začaly chodit i 2 holky ve věku cca 10 - 12 let, rád bych poprosil o doporučení nějakých her. Dosud jsem vysledoval, že je baví např. Scrabble, Duch, Česko, Cink, Tik Tak Bum, Thats´s life - tzn. hry převážně vědomostní, postřehové apod. + v češtině.

Mé předběžné tipy:
Vzdělávací – např. Fauna, Timeline
Budovatelské – např. O Zoo le Mio nebo Aquaretto / Zooloretto
Postřehové – např. Dobble, Jungle Speed
Strategie / ekonomické (rád bych časem vyzkoušel) – např. Jambo, Doba kamenná, Puerto Rico, Agricola, Tikal

Za další návrhy (příp. opravy) budu rád.
5.4.2013 10:08:27

Queen's Necklace
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/queen-s-necklace-508/
Tohle je vyloženě pro holky - móda, prsteny, diamanty, kadeřník...
Přitom je to docela fajn komplexní hra i pro hráče.

5.4.2013 11:02:14

hry
Z postřehových se hoodně osvědčilo "Ty krávo". Jinak se celkem líbil i Dixit a parkrat si holky podobneho veku zahraly i Fazole.
Docela jistota je i Ubongo.

5.4.2013 11:54:55

hry pro holky 10-12
A La carte
Farmáři
Mondo
Escape from temple
Zahrady Alhambry
Zooloretto
Théby
Rybí trh
Safranito
Znáš mě
Citadela
....

5.4.2013 15:12:25 | Upraveno autorem (porovnej)

dcerka je o něco mladší - 9
a zahraje ráda i talisman, překvapila mne s diskwars, taky osadníky, sabotér, home sweet home, takhle stará neteř hrála i hanabi a šlo jí to.
Pokud jsou již trochu zběhlé, tak pret a prter.
Taky na hory každý rok musím brát micro mutanty a to jezdím se svýma holkama a ségra má 3 holky, mezi 9 - 16 lety.
cluedo
7 divů
dominion
jenga
jishaku
noe

7.4.2013 11:17:25

Moje 8mi letá dcerka
hraje se mnou a se svým bráchou dvojčetem :
- Citadela
- Dixit
- Marrakech (zde uvedené jako Suleika)
- Ubongo
- Elfenland
- Dicke Luft in der gruft
- Dračí srdce
- Ztracená města
- Hobit
- Lovci noci

+ plno dalších her.... ale tyhle uvedené se mi zdají být "jakože" holčičí.. teda kromě Hobita a Lovců noci...

7.4.2013 18:32:19

Díky všem
za vyčerpávájící seznam :) Je fakt, že některé hry, které jmenujete mě docela překvapily. I když je pravda, že třeba zrovna po Talismanu už holky po očku pokukují. Časem si třeba dají říct :)

Jinak mi do kroužku samozřejmě chodí i kluci (ve zhruba stejném věku), takže pokud hra zaujme i je – tím lépe, aspoň se můžou vystřídat. Teď, když jsou pro kluky všechny hry nové, stejně chtějí vyzkoušet všechno :)

8.4.2013 13:40:12

Vybíráme z Bazaru

Alibi: 3 Intricate Mysteries
Alibi: 3 Intricate Mysteries
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas