hry i pro 1 hráče

Chci se zeptat, jestli byste mi mohli doporučit nějaké hry, které bych případně mohl hrát i sám. Zatím mám takovou akorát Race for the Galaxy s Gathering Storm a Pandemic a vlastně i Ingenious.:)
14.5.2009 08:41:23

...
Nevím jestli doporučit:D...ale pro jednoho je dobrá - karetní hra Esians...ale rychle se ohraje:-/ ale pokud nemáš co dělat a chceš zabít nějaký ten čas na cestách tak proč ne...na letišti sem to teď hrál hodinu:)...spíše z nudy, ale co:)

14.5.2009 13:21:10

Odulin
Arkham Horror se dá skvěle hrát sólo. Případně je spousta válečných her, které mají tuto možnost.

14.5.2009 13:29:38

Odulin
No pro jednohou bych ten Genial zas tolik nedoporucoval, ten je dobrej hlavne pro dva ci pro tymovou hru dva na dva, ale to musi byt vyrovnani hraci:) Pro jednoho jsou spis valecny hry, pripadne ti Esians. Ze zacatku se mi libili, pak mi prisli porad stejni...

14.5.2009 13:43:15

Voloda

nejake konkretene
bojove hry? dik

14.5.2009 17:42:56

Voloda
Přímo pro jednoho jsou určeny Fields of Fire, Field Commander Rommel nebo Ambush!

Ale sólo hrát jde i Pax Romana, Advanced Squad Leader, SPQR... Je toho hodně, záleží také na tom, jaké období historie tě zajímá.

14.5.2009 17:49:17

Odulin
Kup si Galaxy Truckera, to je univerzální hra pro každýho. A když jsi sám, mužeš si trénovat stavbu lodi, okamžitě obracet hodiny a hned máš nejošklivějšího soupeře - čas.

14.5.2009 17:56:32

a co
Duel in the dark!

15.5.2009 08:00:23

Agricola
Agricola má takisto variant pre hru 1 hráča.

15.5.2009 11:07:06

Le Havre
Le Havre

15.5.2009 11:13:29

re
Hmm určitě zkusím Galaxy Truckera Arkham Horror a Esians me taky zaujala. Dikec ;)

15.5.2009 18:43:00

Zkus
třeba Space Alert ta hra je dělaná na komunikaci a cooperativu ale jde hrát i v jednom a je to dobré. A ne pokaždé vyhraješ už několikrát se mi stalo, že mě hra přemohla.

16.5.2009 20:30:10

re
V tejdnu objednám Space Alert a Esians;)

16.5.2009 23:50:50

Arkham- sólohra pro důchodce? :)
Zkusím trochu oživit staré fórum: Nemáte někdo nápad na hru, kterou by mohla hrát babička? Kamarád se mě na to teď zrovna ptal, babička mu zůstala sama, a prý i přes pokročilý věk je na tom velmi dobře, ale potřebovala by nějaký intelektuální stimul. Prej je dobrá na sudoku a křížovky, čili možná něco z tohohle ranku. Samozřejmě žádné kosmické dobyvatele ani válečné strategie, spíš bych to viděl na nějakou abstrakci s počítáním (jako je třeba genial).Nebo nějakou karetní? Agricola je myslíte příliš složitá? Je to v jednom dobré? Nějaká cz alternativa Sherlocka Holmese asi neexistuje co? Jestli vás něco napadá, podělte se prosím o nápady...

4.12.2009 10:58:41

to kandelabr
Agricola mě taky napadlo. Na BBG jsem snad i viděla foto nějaké babičky jak to paří.

4.12.2009 11:46:45

to kandelabr
Tantrix ... v jednom hráči vlastně skládaš hlavolamy.
Agricola, ale například i Le Havre se dají hrát v jednom, ale podle mě to není příliš zábavné.

4.12.2009 12:13:01

DTII, RftG
Solitér Dungeon Twisteru II je geniální, makačka na bednu, málo náhody, ale to pro babičku asi dost kazí téma. Mám rád i solitér Dobyvatelů vesmíru(rozšíření gathering storm), opět troskotá na tématu. Solitér Agricoly je podle mě dobrá volba.

4.12.2009 12:51:50

sólovky
No osobně bych se asi porozhlédl po klasických pasiánsech. Existují jich snad stovky naprosto odlišných variant, takže si uritě vybere. A výhodou je, že to má běžný hrací materiál, který bábi zná a nebude proti němu mít mentální blok.

Anebo mě napadlo využít třeba Scrabble, bábinka může trénovat sama klidně za 2 hráče a když přijde návštěva, tak může předvést své získané skills. Pro křížovkáře ideální doplněk!

Agricolu možná, ale to bychtělo jí to na pár dní půjčit. Pokud nikdy s deskovkami nepřišla do styku, může tam prostě být nepřekonatelný blok "tohle já se nikdy nenaučím".

Stejně tak by mohlo být zajímavé třeba Kniziovo dvoučlověčné Sudoku. Jde trénovat v jednom a při návštěvě najde využití taky.

No a poslední co mě napadá je Jiramanovo Cuba Cube, která má - podržte se - jednohráčskou kooperativku! :-) Ale neznám to osobně, takže neposoudím hratelnost a zábavu.

4.12.2009 13:44:49

rbx

husak
Cuba Cube je o zrucnosti. Cvrnkas kostky a snazis se trefit do urcite trasy. Ve vice lidech je to fakt zabava, ale v jednom a jeste babicka, to nevim nevim. Ale souhlasim s ruznymi karetnimi klasikami. Pasians je idealni.

4.12.2009 13:55:01

karetky
díky, karetky mě taky napadly, ten tantrix by mohl být taky ok, agricolu tedy možná vyzkoušet a uvidí se. nevíte o nějakém dobrém netu, kde by mohl být ten pasiáns, varianty pravidla atd?

4.12.2009 14:01:25

kandelabr
Nějaká pravidla v češtině, 15 různých:
http://www.hrejsi.cz/karty/#solitery

No a než to bábi všechno vstřebá, můžeš jí přeložit další třeba odsud, kde je jich odhadem 300:
http://www.bvssolitaire.com/rules/

4.12.2009 14:51:53

diky
díky všem za náměty.
Sepsal jsem to, snad něco z toho vyberou a babička se zabaví :) ještě mě napadlo, že by se jí mohly líbit Tangramy např: http://www.bosounohou.cz/tangram
Je to jednoduché, rychlé a občas celkem výzva.tak uvidíme.

4.12.2009 21:18:12

Ghost Stories
Překvapuje mě, že si nikdo nevzpomněl na Ghost Stories. Pro kandelabrovu babičku to možná kvůli tématu nebude ideální, ale je to hra stejně dobře hratelná v jakémkoliv počtu lidí včetně jednoho...a svým způsobem velice abstraktní. (Jenom ty nádherné obrázky duchů mohou být pro někoho děsivé :))

4.12.2009 21:24:59

ta"jemná"

Al CABOHNE
...

21.12.2009 09:45:47

Dungeon Twister - Prison 2
Velice dobrá a promakaná hra pro jednoho. Hra je to celkově pro dva hráče, ale pro verzi pro jednoho je tam fůra nových komponent, které umožňují hrát hru v jednom hráči a mechanismus je podle mne docela promyšlený.

21.12.2009 09:56:08

Field Commander Rommel
zdravim, nedávno jsem na BGG objevil tuhle čistě soliterní strategii (http://www.boardgamegeek.com/boardgame/28829/field-commander-rommel), stáhl jsem si pravidla v AJ ale nejsem zrovna na jazyky. Má někdo s touto hrou zkušenost popřípadě by vypomohl s překladem, Díky.

8.2.2010 17:32:30

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas