hry a škola/práce

Mám teď dva týdny studijního volna v práci a šrotím na státnice, přičemž zjišťuji, jak mi hry krutě chybí. Občas dáme Mikromutanty nebo Osadníky, jelikož po celodenním učení není nálada na nějaké brutality jako WK nebo Indonesia, ale na hry myslím pořád :) Obyčejně hrajeme tak 2 - 3x týdně, takže teď fest trpím. Na planetě čekají Successors, pro které nemůžu jet - rozbaloval bych, vylupoval a četl pravidla. Mám nachystané barvy na malování WK, ale nemůžu začít, vím, že bych se neodtrhl. Recenzi na Mikromutanty mám v hlavě celou, ale chybí ještě fotky a psaní taky zabere hafo času. Tak alespoň plkám tady, abych se nějak realizoval v pauze od xenobiochemie :) Trpí tu někdo podobně? A vůbec - jak často za týden hrajete vy?

PS: Jestli to vyjde, tak první co udělám bude megascénář v Pax Romana nebo zotročím lidi na Dunu :)
30.5.2009 14:49:48

tak to jsi mi zahrál do noty :)
já mám teďka zkouškové, takže taky není čas na žádné dlouhé hry a to čekají ve frontě Titan, WoR a WK. Teďka jsme akorát předevčírem dali Eufrat a někdy minulý týden po úspěšné zkoušce několik partí Blue Moon City a Small World. Sice jsem v prvním ročníku, takže se státnicema se to nedá měřit, ale mám v tomto semestru 8 zkoušek a v úterý mě čeká nejtěžší z matiky, takže taky žádná sranda a hraní mi děsně chybí. Navíc tu mám kupu karet na obalování a zatavování + stříhání přeložených karet...

30.5.2009 15:04:28

Beholder
Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám :) (ne, že bych ti to přál). WoR teď dražím na netu, ačkoli jsme si říkal, že si ho nekoupím, bo sežere hafo času ještě než ho zahraju - nenabarvené figurky jsou o ničem a když už barvit, tak pořádně. Takže tak pár měsíců práce :( K tomu zastřihování žetonů atd. Hry jsou prostě zábavou na plný úvazek.

30.5.2009 15:29:58

sydo
tak to já jsem rozhodování o tom jestli malovat nebo nemalovat asi definitivně vzdal. Mé výtvarné nadání je velmi chabé a už teď vím že bych na to neměl (přes 200 titěrných figurek) a utěšuju se tím, že i nenamalované vypadají hezky a mám přece fantazii, která může v plné síle nastoupit protože ji nebrání namalované figurky :D. Ale už jsem tak přítelkyni, která má výtvarné nadání a hezky maluje, lehce naznačoval, že jak budem mít Descent, tak to může zkusit ona :), přece jen je tam těch figurek méně a jsou větší :)

30.5.2009 15:36:55

sydo - WoR
Já jsem si říkal že to budeš ty :)

30.5.2009 16:12:41

Trest
Já ti nevím...:) Já mám zkouškové teprve na začátku ale nějak se mi nechce.Udělal jsem šílenou chybu a koupil WK což jsem neměl.:D Takže učení sice jde ale nesmím se dívat na hry.Nejhorší ale je , že je mám přímo naproti stolu kde se učím.Takže se na mě pořád dívají a z Arkahamu slyším divné bouchání spojené se sladkým hláskem.:) Z Agricoli se šíří zápach půdy,hnoje a pečeného chleba.Nakonec mi je v celém pokojíku zima jen co se podívám na chladný vesmír Starcarftu.Takže vím, že už nemůžu nechat ty ohavné Zergi níčit celý vesmír.Půjdu se učit asi jinam...:)

30.5.2009 16:29:59

SSZGSA
hej, já mám taky hry naproti učebnímu prostoru :)

andik007: aha, tak ty jsi prodejce?

30.5.2009 16:31:18

SSZGSA, sydo
to já je mám za zády, ale nic mi nebrání v tom se otočit :D

30.5.2009 16:33:11

To Sydo,Beholder
To Sydo:
To je ale peklo co?:D A přesto s tím nic neudělám a budu na ně oukat pořád!:)
To Beholder:
Raději se neotáčej..:)

30.5.2009 16:36:49

to sydo
nn prodejce nejsem neboj :)

jen jsem o ní taky přemýšlel.

30.5.2009 16:37:57

Sydo
Resim ted hry/grant a zatim vyhravaly hry, ale nebezpecne se mi to nahlo:)

30.5.2009 18:18:54

aneken
Asi jsem si vybral špatný obor. Kamarádka říkala, že na FHS existuje předmět "Teorie her" a že kdybych to nějak okecal, mohl bych na to psát i diplomku. Dostat tak grant na hry, to by bylo vončo :) Takhle bych mohl psát herní diplomku leda jako recenzi na Byl jednou jeden život :(

30.5.2009 18:29:22

Teorie her
No ona teorie her jako taková je trošku o něčem jiném. I když otázkou zůstává, jakým způsobem je pojatá na FHS. Asi způsobem jim vlastním ;-).

30.5.2009 18:58:24

Sydo
Toz to ja sem k tomu pricich pri studiu mezinarodnich vztahu:) Ale deskovek jako takovych se to netyka, i kdyz mnohe "veznova dilematu" nebo "hry na kure" vyuzivaji:)

30.5.2009 19:45:59

aneken
Já si taky říkal, že ta teorie her bude řešit právě věci jako vězňovo dilema a ne nejlepší taktiku pro Bene Gesserit :) Nicméně mě nepřestává fascinovat, co všechno lidem na FHS projde. Kdosi tam prý dělal seminárku o metalových tričkách. Ale asi bych se styděl to studovat.

30.5.2009 19:58:14

Sydo a aneken
Jj, ona je to docela sranda, hlavně simultální nebo sekvenční nebo jak se to dělí (musím se to teď začít učit na státnice :-(. Jinak FHS radši nekomentuju - nedokážu si představit jak pojímají studium teorie her a navíc nakolik je to možné studovat jako čistě samostatný studijní obor (na Bc. předpokládám)... No nevim...

30.5.2009 20:02:57

Hry a škola
Jinak co se týká her a školy, zhledem k tomu, že jsem tedˇ makal na diplomce a na řadě je učení na státnice, tak toho času moc není. Žena navíc chodí do práce a k tomu má školu, takže docela záhul a žádný čas :-(. Snad o prázdninách, než začnu makat, pak zase nebude čas kvůli práci, ale snad se nějaký někdy najde...

30.5.2009 20:05:29

Kedrigern
oni to snad nemají jako samostatný obor, ale jako předmět, který lze vzít i na magisterském.

Ad škola a práce: je to svinstvo, taky už makám na plný úvazek a teď ke konci je to k zešílení, naštěstí je zaměstnavatel vstříctný a mám studijní volno.

30.5.2009 21:46:47

Sydo
Jj, já dělal ještě u školy a byl to záhul. Teď nic nemám, jenom školu. Ale po státnicích mě v srpnu čeká nástup na plný (a to po mě bude zaměstnavatel chtít profesní zkoušky, takže si od školy neodpočinu...). Zase bez práce teď moc nejsou koláče (resp. v mém případě hry:-)).

Jinak já mám tu teorii her u státnic jako součást mikroekonomie, takže bude ještě veselo...

30.5.2009 22:33:57

xenobiochemie ?
To pitvas borgy nebo slimaky z Tau Ceti ? :)

31.5.2009 22:27:08

HRY a škola
Já hraju v podstatě 1x týdně. Práce na plný, škola + nějaký to sportování, takže častěji to nevyjde.
No a devátýho mám obhajobu a musím si znovu přečíst co jsem to vlastně napsal:-) jinak bych jim tam asi vykládal o protosech, stavbě vesmírné lodi z trubek a ohrožení v modré zóně:-)

31.5.2009 23:11:43

rbx

prakticky nehraju
pokud se da hrani rikat obcasny herni pulden jednou ci dvakrat za mesic. :-(

1.6.2009 01:53:22

Hry a práce
Vzhledem k tomu, že vysokou už mám za sebou a ted už jen práce a domů, tak je na hraní celkem čas. Děti nás zatím žádné nezaměstnávají, takže ideální situace. Ke hraní se dostaneme i s víkendem tak 4x +/- týdně.

1.6.2009 08:31:32

teorie her
Ono se někde studuje Teorie her jako samostatný obor? No to mě podrž.My to měly v práci managementu asi jeden semestr a to ještě jako část něčeho většího. Nepřišlo mi, že by šel Nash rozpitvávat na tak dlouho.

1.6.2009 08:33:34

sappho
samostatný obor ne, jen jako předmět, nicméně je o to možné psát diplomku...

1.6.2009 09:24:31

diplomka
Mám na ni sice ještě spousta času. Ale dělám pedagogickou. Takže to vidim na něco typu "Vliv her na vývoj dětí" nebo "Kde končí zdravá soutěživost"?

19.6.2009 10:04:23

Vybíráme z Bazaru

Squaring Circleville
Squaring Circleville
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas