Hra s turnaji

Ahoj, chtěl bych doporučit fantasy hru, která je slušně rozšířená a ve které existují v ČR pravidelné turnaje. Pokud možno oficiálně podporované výrobcem, tak jak to má třeba Magic the Gathering. Ten ale nechci. Turnajový balíky jsou tam moc drahý. Tak bych chtěl doporučit něco kde to není tolik o penězích. Může to být karetní hra i deskovka. Deskovka kvalitou zpracování Mage knight a výše. Existuje něco takového nebo jsem moc náročný?
7.5.2013 10:55:20

Re
Obavam se, ze u nas asi nic. V CR je obecne problem, aby byla dostatecne velka komunita kolem jedne hry. Ackoli je celosvetove nejaka hra hodne uznavana, tak u nas je pouze hrstka lidi, kteri se ji venuji a ti jsou roztrouseni po cele CR.

Napada me Legena peti prstenu, karetka, podobna MtG, ale cenove nekde jinde. Ale nevim, jestli to lze povazovat za Fantasy. Potom urcite spoustu figurkaren. Nejznamejsi Warhammer podle me, ale tam se zase cenove dostavas nekam uplne jinam. Vim, ze se v Praze hraji hodne Mercs - figurky. Do jake miry je to na urovni turnaju v MtG nemam zdani. Mozna nove LCG Android - Netrunner, ale opet ty turnaje budou spise slabe. Pak tu je Star Trek od Decipheru, ktery jiz nevychazi a vydavaji se pouze virtualni edice.

Nejsem zadny guru, ale obecne si myslim, ze pokud v tom nebudou velke penize, tak nepocitej s turnaji. Firmy musi z neceho zit a to rozhodne neni nejake LCG, kde karty nemaji zadnou hodnotu, pro hrace to neni lakadlo, proc to kupovat, menit atp....

7.5.2013 22:13:49

Turnaje
Turnaje probíhájí každý měsíc ke karetní hře A Game of Thrones LCG. tam už může být ale problémem větší cardpool. Ale i tak se s omezeným balíčkem dá uhrát dobrý výsledek. Naštěsí AGoT patří mezi hry, ve kterých záleží více na hráči než na balíčku. Nebo nově Star Wars LCG. Turnaje také každý měsíc.

8.5.2013 01:05:58

vasekre
A v tom se konaji i celorepublikove/celosvetove turnaje? :-)

8.5.2013 07:33:22

AGoT
Co se týká AGoTu, tak 18 bude ve světě deskových her regionál. Což je jako mistrovství republiky. Je to podporované FFG, které dodává night kity, kde jsou herní podložky, alternativní karty a různé žetony. Co se týká regionálu, tak je i se zahraničí účastí. Loni u nás byly tuším 3 lidi z Něměcka, jeden z Rakouska a Polska. Celkově asi 23 lidí. Navíc ke konci roku je turnaj v Německu ve Stahlecku, což se bere jako mistrovství evropy, kde bylo loni tuším 150 hráčů z Francie, Itálie, Španělská, Anglie, Německa atd. Z ČR tam bylo tuším asi 10 lidí.

8.5.2013 16:26:08

Fantasy Flight Games
Díval jsem se na stránky Fantasy Flight Games a mají opravdu parádní hry. Která je tak nejrozšířenější a hraje se nejvíc turnajů? Jde mi o turnaje, protože s nimi mám zkušenosti s Magicem a je to fakt mnohem zábavnější než hrát jen tak u piva.

9.5.2013 17:04:42

vasekre
Tak to je moc pekna podpora. :-) Problem ale je, ze to u nas neni moc proflaknute. :-(

kacud:
Tak slysesl jsi, muzes nastoupit do rozjeteho AGoT nebo ted se rozjizdi Android: Netrunner karetka a vypada, ze ma dost naslapnuto. :-)

9.5.2013 17:31:58

Nejrozšířenější
je stoprocentně A Game of Thrones. Ať už díky aktuálnímu seriálu či knížní sáze. Každopádně hra sama začala roku 2002 jako CCG. Já osobně ji hraju někdy od roku 2004 či 2005 a stále se vylepšuje. Samozřejmě po přechodu na CCG má více hráčů, protože LCG je ať si kdo chce co říká stále levnější než CCG. Navíc se do toho dá nastoupit mnohem lépe, protože není nutné mít vše co vyšlo aby byl hráč turnajově konkurence schopný. Co se týká Androidu, tak si myslím že v oblíbenosti AGoT nepředežene. Mě osobně hra vůbec nezaujala. Co bude mít větší základnu by mohlo být Star Wars.

Co se týká toho rozšíření hry, tak to je více méně jen na komunitě. Jelikož FFG se nezaměřuje pouze na karetky ale i na deskové hry, tak nemůže více podporovat. To je škoda, protože karetní hry dělají velmi slušné (AGoT, LotR či SW)

9.5.2013 22:29:10

Kde se hraje
Ahoj,
kde se tedy hrajou nějaké turnaje v A Game of Thrones? Jak často? Jsem z Olomouce, tak mě zajímá pouze morava.

21.5.2013 15:29:39

Dominion
a jeho tour ...

22.5.2013 16:04:56

Mage Wars
a první oficiální turnaj v sobotu 25.5. v Tomových hrách v Praze, tak se můžete přijít třeba jen podívat ;-)

22.5.2013 17:22:32

Vybíráme z Bazaru

Tajemství těla - kvízová hra o lidském těle
Tajemství těla - kvízová hra o lidském těle
Akt. cena: 175 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas