Hra pro dva s bojem mezi hráči

Včera jsme s klukem hráli Hrdinu v kostce. Hra je to pěkná, o tom žádná, ale jeho komentář mě přinutil k zamyšlení. Prý si tam tvoříme hrdinu a pak se ani mezi sebou nepobijeme.

Proto mě napadlo podívat se po hře vhodné pro dva hráče (klidně i pro víc, podmínka je dobrá hratelnost pro dva), kde je nějaký přímý souboj mezi hráči. A ideálně tak, aby to pobral i méně zkušený desetiletý hráč :-) Angličtina je menší problém, lepší by bylo, pokud něco anglicky, tak aby to bylo veřejné (abych mu třeba neviděl do karet).

Nějaký nápad? Dá se třeba pobrat Blood Bowl? Ještě mě napadá Siegestorm a možná vzdáleně Tash-Kalar, ale pak už mé znalosti končí.
1.7.2020 10:51:31

Boj
Možná bych měl upřesnit, že mi nejde přímo o boj, ale o přímou konfrontaci mezi hráči.

1.7.2020 10:52:13

Zruda

Za me par akru snehu... Ale bude problem to sehnat
A nebo conquest of nerath ale to je stejny pripad

1.7.2020 11:01:39

...
Jeste me napada neco ze serie birth of america od acadamy games tzn 1775, 1754, nebo 1812, ty uz k sehnani jsou

1.7.2020 11:07:18 | Upraveno autorem (porovnej)

konfliktní hry
Pokud máš namysli hru pro dva kde je nějaký konflikt tak je jich spousta. Bohužel spoustu z nich už je těžší sehnat. Píšu jen ty co vyšli česky nebo mají kompletní překlad na ZH. Jinak co se týče věku děti by nepodceňoval jsou nesmírně učenlivé a zvědavé :) Určitě je pro dva skvělá Star Wars Rebélie, Earth Reboorn, Undaunted Normandy, 7 Divů duel, Memoir '44 nebo ještě lepší a hůř sehnatelný Tide of Iron. Kamarád hodně chválí třeba Hero Realms. Samozřejmě je jich víc ale některé jsou pak už náročnější. Tyhle mě napadli hned a jsou moc fajn..

1.7.2020 11:08:07 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Nebo stary dobry blood rage

1.7.2020 11:12:07

zruda

Malého hodně bavil Star Realms.

1.7.2020 11:47:15

doplnim
Dice Throne

1.7.2020 11:54:00

zruda
Taky bych zkusil Star Realms, není to extra složité, pokud bys nesehnal česky tak angličtina lehká a vždy můžeš vysvětlit co dělají karty co se dají koupit.

1.7.2020 12:00:37

.
Star Realms, Hero Realms, Shuffle Heroes, Summoner Wars, Lords of War, Keyforge (tam je teda angličtina), představěné balíky Magicu... Zajímavým starším počinem z českých luhů a hájů jsou Generálové.
Skol ty Skoty, Legie, třeba i abstraktní dvojkovky (Quarto), ze složitějších Claustrophobia.

Her, co nejsou primárně pro dva by šlo vybrat ještě víc, ale z první mě napadají Goblini s.r.o.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

1.7.2020 12:09:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Karetky
Ono co se týče karetek, tak snad jedině Summoner Wars, protože tam mám aspoň nějakou mapu, po které se hýbou jednotky. Ještě nevím, jak vypadá Siegestorm, abychom se bavili o aktuálních hrách.

Deckbuildové hry a Magic nechci.

1.7.2020 12:18:07

Neurosmima hex

a nebo Monolith arena což je vlastně Neuroshima ve fantasy stylu.

1.7.2020 12:42:44

2
Šach a Star Wars Rebelllion, obe dve su naj prave vo dvoch :-)

1.7.2020 12:43:12

doplnim
z toho co pises zruda by bylo velmi vhodna hra Skytear. je to sice anglicky ale pacilo by sa vam to urcite myslim si.

1.7.2020 12:54:38

Tash-kalar
Ja myslim, ze Tash-Kalar klidne, a dle meho by to i 10leteho kluka mohlo bavit, kdyz povazime to, ze je to vyvolavani magickych stvur (i kdyz v realu je pod tim rouchem samozrejme abstraktka, ale pro me to tu atmosferu ma). Samotna pravidla hry jsou celkem snadna, a Tash-Kalar ma navic dva mody hry - deathmatch a vzhnesenou hru, kdy deathmatch je ta jednodussi varianta, ve ktere jde vlastne jen o to co nejvic pokosit toho druheho a netreba resit nic jineho. Pritom se diky balancnim kartam je omezena moznost totalniho zariznuti hrace, coz obzvlast pri hre s ditetem je plus.
_____________________
Člen a vrchní lopata v MysiDoupe.cz

1.7.2020 13:11:16

Lords of War
Elfové proti Ještěrům a Orkové proti Trpaslíkům vyšly česky. Je to ta pravá bitva ve fantasy světě pro nás kluky!
(Doufám, že tím nerozpoutám gender diskuzi)
To by se možná synovi mohlo líbit.

1.7.2020 13:13:52

Drako nebo Raptor
První Drak vs Trpaslíci, nebo druhá Vědci vs Dinosauři. I když to nejsou čistě karetní hry, využívají karty k pohybu nebo vykonávaní jiných akcí postav na plánku...
Myslím, že obě splňují zadání (pro dva hráče, konflikt mezi hráči). A jsou tam i figurky :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

1.7.2020 14:30:40

Jazykově nezávislá karetka
Starfighter. Akorát nejsem schopen posoudit, jestli to budeš pro 10letého kluka.

1.7.2020 21:26:15

Tash-kalar
Jo Tash-Kalar je dobrá hra, ale i když jsou pravidla i herní mechanizmy poměrně jednoduché, tak mi trvalo poměrně dlouho vysvětlit pravidla mladším ročníkům. Hra je trochu náročná na prostorovou představivost.

Balanční karty jsou fajn, ale když je jeden hráč totálně drcen, tak nedokážou hru zvrátit (nebo se to ještě v mých partiích nestalo.)

Z mých zkušeností je hra ve dvou asi nejvyváženější.

2.7.2020 14:23:35

Co Duelovky
Bang!
7 Vonders?
Catan?
atp.

2.7.2020 14:25:59

Bitka
Tanks skirmish game panther vs sherman nebo tanks modern m1 vs t 64

Sice je potreba trochu modelariny, ale ma to jednoducha pravidla.

U modernu se daji pridat i vrtulniky.

Hral sem se synovcema 6 a 9 let a bavilo je to.

3.7.2020 22:00:54

...

nexus ops, rune age ... jde lehce počeštit,clash...jihad vs. mcworld,vyvolávači...

3.7.2020 22:48:36

Tash-kalar
...mi též nepřijde jako nejšťastnější. Balanční karty fungují vlastně jen za některých okolností a celkem stačí, aby si hráč nechal někde zastrčených pár kamenů, kde jsou mu k nepotřebě, a nezmůže zbytek hry nic, ale použít ji nemůže. Je to klasická hra v duchu "když je jeden o dost lepší, tak ten druhý si vůbec nezahraje". Minimálně mně už se tohle u této hry tolikrát stalo, že jsem ztratila jakoukoliv chuť se do hry pouštět znova, a to mi je obvykle u her dost lhostejné, jestli jsem prohrála, nebo zvítězila, hlavně, když jsem si dobře zahrála.

Souhlasím s duelovkami, některé jsou povedené, a pak mě napadl Ostrov. Ale záleží, jak syn psychicky snese, že mu tatík sežere mořským hadem jeho lodičku se třemi trosečníky :) Ale když se do toho hráči pustí a neberou si servítky s topením soupeřových figurek, je to super konfliktní hra :D (vyšla teď nedávno nová edice)

4.7.2020 08:08:27

skirmisch s dětma
Heroscape - pro děcka super hra. Bitvy, strategie, včetně jednodušší varianty bez textů. Na stole krásně vypadá. Hrával jsem s děckama a vždycky z toho byly nadšený. Tomuhle se žádná karetka nevyrovná. A případně Battlelore.

4.7.2020 09:04:44

Troska historie
Memoir 44
___
redaktor Deskofobie

4.7.2020 09:09:04

Commands and Colors
Blood Bowl by asi musel být trochu upravený a zjednodušený, ale jinak v tom zásadní problém nevidím.

A když už se tady objevil Memoir, tak bych doporučil Commands and Colors: Napoleonics (nebo i jinou hru z této série). Samozřejmě pokud vás baví historie napoleonských válek, nebo starověk.
Angličtinu potřebuje jen jeden člověk, co přečte pravidla, pak už je jen minimum karet s textem (který se navíc v rámci zjednodušení dají vyndat a nijak to hru nezničí).

4.7.2020 15:39:39

Vybíráme z Bazaru

LAST BASTION + promo WU FENG
LAST BASTION + promo WU FENG
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas