Hra pro 1 hráče

Přemýšlím, že bych si pořídil nějakou novou hru pro 1 hráče, může být i pro víc, ale měla by být hlavně dobře hratelná jako "solitéro"... Proto se obracím na vás s prosbou o radu, mám už pěkných pár kousků vytipovaných a nevím který si vybrat. Měla by být především dobře znovuhratelná s větší obtížností (takovou abych furt nevyhrával) s herní dobou do 3 hodin, fantasy je pro mě výhodou. Ve hře by měl být rozumný podíl náhody/taktika. Tady mám své adepty:

Mage Knight the Board Game
Dungeon Twister 2
Rune Age
Gears of War
Runebound
Tomb
D&D Castle Ravenloft či Wrath of Ashardalon

Pokud vás napadnou ještě nějaké jiné, klidně mi je navrhněte, budu rád za jakkoukoli radu, dík.
(pozn. Lotr LCG a Space Hulk: Death Angels mám)
20.11.2011 17:54:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Space Empires: 4X
Moc se tady chválí tato hra.Není sice oficiálně pro jednoho hráče,ale scénáře jsou i pro jednoho.Snad to tady někdo hrál solo a dá vědět jaké to je.

22.11.2011 18:53:26

D&D a náhoda
No samozrejme, že náhoda hraje svoju rolu, ale v hre skôr dávajú hrdinom zabrať nebezpečné encounter karty ako nepodarené hody kockou. A aj keď sa hod nepodarí, väčšinou to len spomalí hrdinov v postupe, ale nemá to fatálne následky. Samozrejme, že sú situácie, keď hrdinov hra po blbom hode rozseká, ale aj taký je údel hrdinu v podzemí.Viac v recenzii pri hre WoA :)...

22.11.2011 20:51:03

D&D
Já to vidím tak, že d20 mě určitě trošku frustrovala. A možnost ovlivnění tam je celkem malá.. Navíc encountery a nestvůry jsem po pár hrách znal, nepřekvapovaly mě a asi i díky lenosti nějak víc zapojovat fantazii se mi to prostě ohrálo.

DT: Prison je opravdu jiná liga. Společné mají jen to "prostředí".. Jinak ve všem ostatním musí člověk neustále přemýšlet. I když plánuje pohyb a akce cizích postav, tak musí přemýšlet.

Prostě jsou to úplně jiné hry, každá pro jinou příležitost (odpočinek - duševní rozcvička)

22.11.2011 22:26:38

2 Kaerdrak - Magic Realm
Je to hra typu P&P - vytiskni, nalep, nastříhej a hraj :-) Existuje k tomu i PC-varianta, která sleduje dodržování pravidel a pod. - na vyzkoušení myslím fajn, ale přece jenom, není nad to držet ty žetonky v ruce. :-)

23.11.2011 10:24:59

to Kaerdrak ad pravidla pro Dungeon Twister 2 - Prison SOLO HRA
Falco má pravdu u DT2 jsou pravidla pro sólo hru samostatně a měl by je zpracovávat Frantax, jestli se na to ještě nevykašlal, protože už je to dlouho co o tom psal. Nicméně ta angličtina tam není tak hrozná a když si vezmeš na pomoc přeložená pravidla základní hry, tak by ti to mohlo pomoct. Jinak´pro sólo hru je ve hře fůra komponent a karet určených právě jen pro sólo hru. Pokud ale nevládneš angličtinou, tak budeš mít trošku problém, protože na kartách postav pro sólo hru je dost textu viz:

http://www.boardgamegeek.com/image/1025246/dungeon-twister-2-prison

A tady jsou anglická pravidla pro sólo hru:

http://www.dungeontwister.com/us/download/dtprison_rulebook2_solo_en.pdf

No ale jak tak čtu o tvém přístupu k angličtině, tak to asi bude pro tebe pasé, protože sólo hra není jen nějaký malý usmoléný scénář k základní hře, ale plnohodnotná rozsáhlá hra s vlastními komponentami a pravidly na 16 stran. Ale je škoda tuhle hru minout, protože podle mne je to nejlepší a nejpropracovanější sólo hra jakou jsem kdy viděl.

23.11.2011 10:50:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za návrhy
Ptal jsem se Frantaxe, jak je na tom s tím sólem pro DT 2 a říkal, že je vše otázkou korekce... takže jsem už rozhodnut :-)

1.12.2011 14:19:30

Struggle for the Galactic Empire
toto mi hodne udrelo do pozornosti: Struggle for the Galactic Empire
zetonovka na krasnej mape, cista solovka, scenarove hranie, scifko so vsetkymi nutnymi tematickymi klise..
..zial nehral som, zatial co citam, vyzera to herne moc zaujimavo..

a samozrejme GoW!.. cim viac ma jeden hernych postav na starosti, tym viac si zakombi..skvely pocit:D

1.12.2011 14:53:51 | Upraveno autorem (porovnej)

space infantry
.. aj ked uz po funuse asi, musim este spomenut Space Infantry! skoro by som na to zabudol - nevedel som si spomenut na nazov:)

http://www.youtube.com/watch?v=2HkOwu-zG_4&feature=player_embedded

..pride mi to dost inovativne.. je to bez kostek.. a na scenare/misie.. squad-level.. bral by som hned veru.

1.12.2011 15:54:43

Vybíráme z Bazaru

Too many bones base game
Too many bones base game
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas