Hra pouze s kostkami

Dobrý den,

Chtěl bych se zde optat u zkušenějších. Snažím se vytvářet stolní hru, kde se čistě hraje s kostkami. Nerad bych zde byl více konkrétní nicméně můj dotaz zní. Máte někdo tip na hru která už existuje a hraje se tam čistě s kostkami?

Neznáte někdo nějaké srovnání stolních her a vývojem jejich ceny? Existuje na to nějaký portál? (i co se týká toho zda konkrétní hra zaplatila prvotní investice?)
7.11.2020 20:27:03

hry
Za mě mé oblíbené
Temné znamení - vcelku náhodné, ale jinak vcelku říběhové
Quarriors - kostkový dominion, v tomhle ohledu vůči němu funguje za mě lépe, deckbuilding
Malé velké galaxie - na kostky "nízký" podíl náhody
Kostkový bang - kostková třískačka, za mě lepší než karetní předloha, ale pocitově podobné
Railroadink - kostkový soliter pro více lidí a pak se porovnají body, stavíš cestičky z toho co napadalo (když to přepísknu, takový kostkový carcassone)
Sice figurkovka, ale mrkni i na Mythic battles - spíš pro inspiraci, poměrně hezky řeší statistický balanc ve prospěch silnější postavy, ale nezabijí možnosti slabší

7.11.2020 20:36:42

hry
Macháček
Yahtzee
Dice masters
Zombie Dice
Martian Dice
Chupacabra
Dungeon Roll
Roll for the Galaxy
Roll for the Adventure
Kingsburg
Roll Player
Troyes
Marco Polo
Too Many Bones
Dice Forge
Castles of Burgundy
Champions of Midgard
Alien Frontiers

Většinou jsou to spíš dice placement/dice management, ale třeba se něčim inspiruješ.

Zbytku dotazu nerozumim.
Mimochodem jestli chceš vymejšlet hru, je lepší se podělit. Dostaneš rady a zpětnou vazbu. Rozhodně se nemusíš bát, že by ti někdo ukradl nápad.

7.11.2020 20:58:10 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Moc díky za inspiraci. Už teď vím, že nápad velice podobný mému je Quarriors.

Děkuji, rád se podělím, pokud vymyslím něco co se nepodobá aktuálním hrám.

7.11.2020 21:05:17

dice game
Ono spousta klasickejch velkejch deskovek má také svojí kostkovou podobu - většinou za jménem je dice game
např:
Ra - Dice game
Nations - Dice game
Dune Dice game
Catan Dice game
Istanbul Dice game
Castle of Burgundy Dice game
Keltic Dice game
Zooloretto Dice game
atd, atd

+ většina Roll and Write game jsou - kostkové hry
Qwixx
Twice as Clever
Roll Through the Ages
Harvest Dice
Qwinto
Dice Stars
atd, atd




7.11.2020 21:32:01

Vybíráme z Bazaru

Balada
Balada
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas