Hra podobná Dobyvatelům Vesmíru

Včera, při hraní Dobyvatelů Vesmíru/ Race for the Galaxy ve třech s manželkou a synem jsem si uvědomil, jak je tato hra do detailů doladěná, vyvážená, rychlá a zábavná pro nás všechny.

Proto již dlouho hledám něco podobného a dlouho nenacházím. Podobnou karetku která by zabavila a nebyla dlouhá (max 45 minut). Která by nebyla konfliktní. Která by byla vyvážená svými mechanismy tak jako DV. Ne deckbuilding, ne sběratelské LCG, ne klon DV (např San Juan), ne složité anglické texty na kartách, upřednostňuji jednoduchý název karty v AJ + piktogramy je ok.

Téma je libovolné, ale nechci tolkavou fantasy, Star Wars, zombies nebo kutulůla.

Vyzkoušel jsem Star Realms, Settlery, Dominion, Summoner Wars a několik dalších a stále nenacházím něco co by se tomu byť jen vyrovnalo.


2.3.2018 13:40:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Junik
Glory to Rome je hra beznádejne vypredaná! Takže to si mu dobre poradil ;-)

13.8.2018 17:31:51

springb
ja sam mam polskou verzi (Na Chwałę Rzymu) a ta by se jeste mela dat sehnat. mam prilozene anglicke texty z BGG, ale po nekolika hrach uz i ta polstina je hezky srozumitelna. nicmene se chystam udelat regulerni prelepky.

14.8.2018 07:39:32

Master of orion
Tak se nám podařilo nahrát několik partií v Master of Orion (díky za tip) a mám tyto poznatky oproti DV

MOO je výborná a rychlá karetní kombinacni hra. Půjčuje si mnoho nápadů z jiných her, nicméně vše do sebe dobře zapadá. Je to lepší hra než Settlers Zrod impéria, které je trochu podobná a zase horší než Villages of Valeria, které je taky velmi podobná.

Tři věci které mě na MOO trochu štvou:

1) šetřilo se na produkci, karty jsou vytištěny na tenkém papíře (asi nutnost obalit) a desky hráčů jsou též vytištěny spíše na tlustém papíře než na kartonu což by se hodilo více

2)Grafický design pokulhává, kresby jsou průměrné a design hráčských desek by chtěl taky doladit, zvláště pak chlívky akcí jsou nelogicky "uhnuté"

3)Malá provázanost efektů karty s jejím názvem a zaměřením a trochu to pokulhává na logiku.

Hraje se to ale dobře

26.8.2018 21:33:33

Úderník
Villages of Valeria by si porovnal s DV?

26.8.2018 23:34:49

porovnání VoV a DV
Klasická Villages of Valeria (ta menší neexkluzivní krabice) se dá spíše srovnat se San Juan. Nemá takové možnosti jako DV, je to přímočařejší a jednodušší než DV. Ovšem zakoupil jsem do VoV všechny 3 rozšiřující minibalíčky (guildy, monumenty a události) a hru to posunulo do strategičtější roviny zhruba těsně pod úroveň DV. Zanedlouho by mělo vyjít další rozšíření Landmarks, které podle všeho opět posune hru do taktičtější roviny.

Těžko se mi to porovnává, protože DV miluji pro její dokonalou vyváženost (hodnotím DV bez expanzí) a bezvadnou hratelnost ve dvou, třech i čtyřech hráčích ... díky těm možnostem je to dlouhodobě moje top hra, dodnes nepřekonaná ničím (ani složitými eury, ani ameritrashovým plastem). Dalším plusem pro mě je ta (tolik proklínaná) ikonografie, která mi prostě nikdy nedělala žádné problémy.

Miluju ten adrenalin v DV kdy se dá soupeři blokovat držením v ruce příslušná šestková karta a vařit ho ve vlastní šťávě, kdy se on snaží ji najít v dobíracím balíku hlubokým průzkumem nebo obchodem.

VoV získává pomyslné výhody vizuálním zpracováním, které mi sedlo. VoV si půjčuje (eufemismus pro silnou inspiraci) postupy z jiných her, dělá to ale velmi elegantně. Např systém používání karet obráceně zastrčením za kartu hradu jako dostupného zdroje surovin je obšlehnutý ze Settlers, ovšem VoV, tak jak je hra propracována, je o parník lepší a doladěnější hrou než zmínění Settleři. Výborný systém je 5 odkládacích balíčků, které mohou být zároveň balíčky dobíracími. Design je velmi přehledný, a velmi rychle to odsýpá. Dá se tam toho takticky vymyslet hodně, ale asi pořád ne tolik jako v DV.

Proč VoV se nedostalo lokalizace od českých vydavatelů nevím...stálo by to za to...

27.8.2018 10:05:23 | Upraveno autorem (porovnej)

podobné
Protože i po dvou letech od založení vlákna jsou DV stále naší nejoblíbenější a nejhranější hrou tak přidám svou trochu do mlýna.

Teď jsem se naštval a koupil od stejného autora RFTG (Tom Lehmann) hru Res Arcana (zkousnul zuby že za +-100 karet platím litr), ale ta hra je totální pecka. Hratelná, kombinační, rychlá, nezdlouhavá. Draft, engine building, kombo za kombem, obrovská variabilita každé hry. 10/10

Taky jsem koupil od Tlamy - It´s a Wonderfull World, hodně jsem se na to těšil a hra splnila mé očekávání. Dává vzpomenout na podobné hry které už máme ve sbírce a hrajem je velmi rádi např Among The Stars (draft karet a jeho provádění, simultánní hraní) nebo Master of Orion (získávání zdrojů z postavených karet, rycyklace nepotřebných karet na zdroje) a Panovník (bodování druhů karet, včetně sčítání násobičů). Nic nového, ale perfektně to sedí dohromady Pokud se líbí výše uvedené mechaniky, tak brát všema deseti.

Poslední pecičkou do výčtu je Fields of green, přikládací engine building, taky body na kartách a celkové bodovací karty na odvětví, taky oblíbená hra manželky ve které nás vždy vyklepe :)

29.6.2020 10:56:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas