Hra do hospody

Zdar, nadpis je mozna trochu zavadejici, nicmene hledam hru ktera by se bez vetsi uhony dala hrat v hospode. V kavarne si dokazu predstavit temer jakoukoli hru, ale kdyz ma clovek 90% kamosu co si klidne hru zahrajou ale do kavarny ani nepachnout tk je to problem. O deskovou hru v tomhle pripade ai moc ani jit nemuze spise teda karetni protoze ta povetsinou nezabira tolik mista. Zatim tahame po hospodach treba hru Citadela a s tou se bavime i pokrocilem stadiu vecera, zaroven kdyz jsou vsechny karty v obalech (protoze puvodni material je dost spatny) nebavam se ze by hra byla nejaka poskozena. Druha hra me napada treba BANG tam je ovsem problem ze je hratelna az tak od 4hracu nahoru. Nevite tedy o nejake reltivne neposkoditelne hre? Nejlepe neco co nezabir enormne moc mista a je aspon trochu ofenzivni, potom je to nejvetsi fun.
10.2.2011 10:09:21

BMAJTZ
Hive - dobrá, krátká, nezničitelná. Počet hráčů v požadavcích nevidím, Hive je pro dva.

10.2.2011 10:11:44

lifeboat
ofenzivni az beda hodne zabavny, nezabere moc mista a karty mi pripadaji velice odolne, jediny problem je ze to je taky hratelne az od 4 lidi

10.2.2011 10:11:54

hospoda
Bombarduj! A pro zletilé doporučuju včetně rozšíření Bombarduj a chlastej :)

Nezničitelná hra s kopcem srandy ale žádnou taktiku ani strategii nečekej...

10.2.2011 10:14:30

kostky
Cookie Fu, Dragon Dice, Zombie Dice nebo až vyjde King of Tokio.

10.2.2011 10:14:46

BMAJTZ
Myslím, že vhodná je v podstatě jakákoli karetka, kterou jsi ochoten obalit ;)
Třeba GOSU, Dobyvatelé, Ascension a spousta dalších...

10.2.2011 10:14:49

BMAJTZ
a pro jaký počet hráčů?

10.2.2011 10:20:28

kandelabr
Rekneme idealne idealne pro 3, vim ze pro 2 hrace je to vzdycky dost ochuzene pokud ta hra neni primo pro 2 urcenta, ale 3 je idealni pocet.

10.2.2011 10:23:40

hm
Sjone> 2 hraci je malo, chtelo by to rozmezi tak 2-4 mricemz moc by nebyla hratelnost omezena pro 2 hrace, prave ze pro vetsi pocet hracu uz se da vzit ten bang nebo i citadela.

cSf.Loser> Lifeboat vypada zajimave davam jeste na nej kouknu, ale zase je to pro 4+

sydo> O Dragon Dice uz jsem nekde cetl nad tim jsem neuvazoval vubec, a to Cookie Fu vypada dost ujete to by mohlo byt neco takoveho

Elissa> Jo to je mi jasne ze kdyz obalim jakoukoli hru tak prakticky vsechny karetni, i kdyz je fakt ze zrovna investovat se mi do obalu moc nechce, treba Bang ma plastove karty a neni to vubec treba. GOSU se mi libi, to si proctu. Ty dalsi dve nevim.

10.2.2011 10:31:32

BMAJTZ
No pro víc než dva... Napadá mi třeba Dixit (když obalíš karty). Osobně jsem nehrál, ale měla to tady jedna holka v práci a prý super. To by mohla být docela jednoduchá a přístupná hra. Případně třeba Roll Through the Ages je taková odolná hra pro 2-4.

10.2.2011 10:41:47

Sjone
Dixit ne to me moc nebere.


Mimochodem nejake to blafovani bych ve hre hodne uvital.

10.2.2011 10:44:18 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Připadá mi, že do hospody se hodí hry typu Bluff, Blafuj, Švabí salát, Střelené kachny, Adios Amigos, možná Cash n' Guns nebo třeba Fluxx

10.2.2011 12:00:05

blafování
to jsou jednoznačně želví závody

10.2.2011 12:01:28

FAZOLE - kopec srandy a málo místa. Výkřiy typu "dej sem ten nalomenej fazol" budou bavit i ostatní stoly.

Zeus na útěku - na půl hoďky až hoďku by to mohlo jít, pak už všichni začínají nadržovat, aby to konečně někdo vyhrál.

Zapadákov od Jiramana. Nehrál jsem ale zkusil bych. Nesnáším Bang a tohle bude doufám výrazně lepší s podobným tématem.

Ušáci a paroháči - to by bylo haló pro celou hospodu, nejen pro hráče. U toho bych byl rád osobně. :D

Cash and Guns - motiv rozdělování mafiánského lupu za pomoci střelných zbraní by měl taky skvěle fungovat. A jak vytáhnete pistolky z pěnové hmoty, třeba dostanete i pivo zdarma. :D

10.2.2011 12:02:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Kill the Hippies
Vznikla za tímhle účelem (hraní v hospodě). Koupil jsem si jí za tímhle účelem a funguje. Je levná, odolná, hodně jednoduchá, čistě ofenzivní, dost svižná a sranda u ní (máš-li dobrý spoluhráče) je určitě. Taková trochu přebíjená-zabíjená.

10.2.2011 17:01:01

Další várka
Dej sem mozek - další snadná karetka s naprosto úchylným tématem a neočekávatelnými zášmodrchy během hry.

Guillotine - setněte pár francouzských šlechticů dříve než se sami setnete. :D :D

A až to všechno postupně odehrajete, přijď a doporučíme ti další várku.

10.2.2011 21:57:07

Condottiere
Z casti strategie, z casti blafovani v roli kondotieru snazicich se urvat si pro sebe co nejvetsi kus renesancni Italie. Mala deska, par kosticek, cca 110 karet, (2,)3-5 hracu. Do hospody idealni.

10.2.2011 22:34:54

Bang
Jestli si ještě nehrál, tak vřele doporučuji. Jde to hrát i ve dvou-třech, ale lepší je, když máš 4+ hráče. Bang je přímo založen na blafu a vzájemné interakci :)

10.2.2011 22:37:46

husak
k dej sem mozek jeste doplnim Vladci choutek (lord of the fries)

10.2.2011 22:55:32

hm
Diky borci takovy zaval napadu jsem necekal.Tak zatim se mi nejvice libi a taky uvazuju nad GOSU a Kill the Hippies. Samozrejme jeste musim projet ty vase dalsi napady. Nektere vypadaji hodne ujete coz je jenom dobre,treba ty fazole nebo dej sem mozek. Rad bych to tu na chvili zastavil nez to cele projedu.

Prior> Prave ze BANG znam, vim ze s uprvou pravidel se to nejak da hrat ve 2, ale u tehle hry je jasne ze nejlepsi je hra tak v peti, tohle u me pada.

10.2.2011 23:41:39

BMAJTZ
A vubec, jestli chcete zvrhnout par piv tak doporucuju Falling (popripade fightball ale ten je jen pro dva). Anebo uplne jinak, projed si hry od cheapass games (dost jich maji i zdarma). To jsou spravne blbiny.

11.2.2011 00:09:34

re
Moje oblíbené hospodské hry jsou Bluff, Fallin (tam ale občas lítají sklenice), Dixit, Švábí salát, Blafuj, Kll the Hippies, Gloom, Lifeboat, resistance, Red Dragon Inn, Roll Through the Ages, ale především Tichu nebo Mariáš. Pro dva třeba ještě Neuroshima Hex!
A nebo je ještě jedna báječná hra, kterou hrají moji kamarádi z jednoho nejmenovaného města na střední Moravě. Jmenuje se to HRA. Pravidla jsou jednoduchá: V nestřežený okamžik kterýkoli z hráčů nadhodí půllitr s nedopitým pivem směrem k jinému (byť nedobrovolnému) hráči. Pokud ten půllitr nezachytí a půllitr se vylije či rozbije je LEGRA. Až vás vyhodí z hospody je JEŠTĚ VĚTŠÍ LEGRA :-)

11.2.2011 12:44:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyhybky
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/351/recenze-vyhybky-stante-se-pruvodcim
to by mala byť "hospode odolná" hra

11.2.2011 13:20:50

abalone
Mně se jako hra do hospody osvědčilo Abalone, zvlášť ve verzi mini (asi 20cm v průměru, takže ideální do tašky). Je to abstraktní strategická hra pro dva hráče, ale existují i verze, tuším, až pro šest hráčů. Jedinou nevýhodou je rozkutálení hracích kuliček, pokud nějaký ožrala vrazí do stolu. :)

20.2.2011 23:40:48

Cash n Guns
To muzu doporucit, ale chce to, abyste byli aspon 4. My jsme to parkrat v hospe hrali a lidi jen koukali;)

21.2.2011 09:23:42

hm
fiko> Ty jo tu hru mám dokonce domy, ale je fakt, že nikdy jsem ji mocne přišel na chuť. Možná přišel čas přehodnotit a znova vytáhnout ze skříně.

21.2.2011 09:54:57

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Pán prstenů:Putování po Středozemi - Zhouba pustin
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas