Hledám wargaming

Zdravím,
snažím se vybrat nějakou historickou wargaming hru, kterou budu hrát s dětmi. Ti už umí všechny bohy chaosu z W40k, vyznají se i v temné a světlé straně síly, ale když už mají takové nadšení, tak je chci směřovat k něčemu trošku smysluplnějšímu :-)
Chci aby to mělo fajn figurky/modely a aby to nebylo extra složité. I když ta složitost zas tolik nevadí já jim to zjednoduším a hrát si to pak budu sám, až vyletí z hnízda :-)
Přemýšlel jsem o Tanks, A&A a Flames of War. O ničem jiném nevím, a tak bych si rád přečetl vaše názory a rady.
Díky
19.12.2019 11:00:52

.
Memoir 44

20.12.2019 07:28:40

Joan of Arc
Koukni středověký wargame podle historie, když chceš tak i s fantasy prvky. Zrovna je otevřený pledge manager tak máš šanci pořídit.

20.12.2019 07:47:30

SWX

Historický wargaming

Flames of war = fajn figurky a spousta historie z 2 sv. války, anebo Bolt Action = ještě více fajn figurky a totéž.

20.12.2019 08:03:29

Wargaming

Tak hodně záleží jak moc wargaming to chceš mít. Z deskovek je super Combat Commander nebo třeba série Commands and Colors.
Z Commands and Colors můžu doporučit napoleonský období, ostatní jsem nehrál. Je to jednoduchý, ale současně to v rámci snadných pravidel má solidní dobovou atmosféru.
Nicméně u Combat Commandera ani u Commands and Colors nejsou figurky (což je na jednu stranu obrovská výhoda :-)

No a z figurkovek... Osprey Games vydali spoustu super jednoduchých her. Chosen Men (napolenský období s pár figurkama - pravidla jsou hodně podobný Warhammeru), Ronin, En Garde (samurajská, respektive mušketýrská šermovačka s pěkným systémem boje), nebo třeba "středověký" Lion Rampant...
Je toho samozřejmě mnohem víc. Já jsem třeba velký fanoušek Sharp Practice, pak existuje z napolenskýho období Forager, kde proti sobě stojí třeba jen pět figurek proti pěti. Podobný jsou Song of drums and shakos nebo Song of drums and tomahawks...

20.12.2019 17:28:26

děkuji

Kouknu na vše. Jde mi spíše o klasický wargaming bez plánu. Něco k tomu budeme moct vyrobit :-) a již něco máme k W40
Memoir 44 znám, má ho brácha. Mě jde trochu i o to modelaření což hry bez plánu splňují lépe, myslím :-)

Kdyby jste si ještě někdo na něco vzpomněl, kouknu na to.
Ještě jednou díky

21.12.2019 08:54:44

Další...
Ještě jsem si vzpomněl na Sagu, což jsou vikingové atd. Z podobnýho období je pak Blood Raven.

A v novém roce vyjde druhá edice Muskets and tomahawks, což primárně byl skirmish v Severní Americe (válka za nezávislost a franouzsko-indiánská válka), ke kterýmu do budoucna budou dělat i rozšíření pro napolenský války.

24.12.2019 22:27:06

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven + 2 rosirenia
Gloomhaven + 2 rosirenia
Akt. cena: 230 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas