Hledám hru - konfliktní, budovatelská

Poslední dobou hrajeme hodně ve skupince 5-6 hráčů Antiku. Hra se nám líbí, ale hledáme něco více konfliktního, kde by se více bojovalo. Zároveň by měl zůstat prvek budování říše. Ideálně by to měla být hra na základě historických reálií, žádné sci-fi nebo fantasy (i když to by se dalo v krajním případě překousnout). Ideální by byl opět ten starověk nebo středověk.
Narazil jsem na Conquest of the Empire, ale nevím, zda by to bylo ono. Shogun padá, toho jsem zkoušel a není to to pravé (navíc máme už Senji).
Hra by měla být hratelná do 6 hráčů, odehratelná do max. 3 hodin.
Děkuji
30.4.2012 07:34:24

Venca
Civilizace, to bylo první, co mě napadlo, ale to tebe asi taky :-)

30.4.2012 07:43:36

Ozzy
Ano, napadla mě, ale nikdy jsem neměl tu čest. Je tam dostatek boje? Není to jen o budování říše?

30.4.2012 07:45:09

Venca
podle toho, jak si to uděláš, ale jestli chceš bojovat, je tam boje dost. Na druhou stranu když se sejdou hráči, kteří ty konflikty moc nemusí, mohou si vybrat jiný směr vývoje a bojů se vůbec neúčastnit. Nicméně bude-li někdo zaměřený na boj, tak zbrojit musí i ostatní. Já si myslím, e je to možná to pravé, co hledáš :-)

30.4.2012 07:47:15

civilizace
Taky mě to napadlo jako první. Ale těžko říct jestli je to to co hledáš. Píšeš, že hledáš něco konfliktnějšího než Antike. Troufám si tvrdit, že to není civilizace ani náhodou. Tam pokud lidi nechtějí tak moc nebojují, ale škodit si (pomocí karet událostí) mohou docela dost. Antike je přece hlavně o konfliktu, tam musí bojovat všichni a pořád, jinak se to hrát nedá. Takže něco více konfliktního a zároveň budovatelského...nevím no, civilizace je určitě více budovatelská, ale nemyslím si že by byla konfliktnější než Antike.

30.4.2012 08:06:29

Beholder
Já mám právě pocit, že Antika moc o konfliktu není. Docela jsem v ní úspěšný a klíčem je získat osobnosti - nejlépe co nejvíce za technologie, města, chrámy a sedm moří. Pravidelně vyhraju tím způsobem, že dobyju jen jeden chrám. Hráč, který hraje na vojenství, tak nemá myslím šanci. Postaví hodně vojska, jeho soused taky a jsou v patové situaci. Hodně se zbrzí jejich ekonomika a nemají dostatek surovin na expanzi a zisk karet.
Zkoušeli jsme tu vojenskou variantu hry a bylo to o něco lepší, ale pořád to myslím nebylo ono. Chce to více her.
Co Cyclades? Můžete někdo srovnat a doporučit?

30.4.2012 09:09:51

Venca81
Tak je pravda, že nemám Antike zas tak nahranou, abych mohl rozumovat :), ale co si pamatuju, tak jsem se řezali pořád :)

No Cyclades mě nenapadly a myslím si, že by to byl vhodný kandidát. Budování je zhruba na úrovni Antike (4 druhy budov) ale do souboje bohužel zasahuje jedna kostka. Já osobně bych do Cyclades nešel (kdybych měl a hrával Antike).

Každopádně bych doporučoval vyzkoušet tu civku, protože to je skvělá hra, jen si nejsem jistý jestli splňuje tvá kritéria. A vlastně bych doporučoval vyzkoušet i ty Cyclades. Máš možnosti v Korunce nebo v Zátahu. V Korunce je k dispozici obojí, v Zátahu mám pocit že už civku taky hráli (buď ji tam mají nebo ji tam někdo donesl) a věřím, že Cyclades by tam taky někdo dotáhl.

30.4.2012 09:23:46

Warriors and Traders
Právě jsem objevil tuto hru, můžete někdo doporučit?

30.4.2012 11:59:05

počty hráčů/čas
Cyclades si myslím mužou být o boji dost (pokud se hráči rozhodnou), základní hra je ale pouze pro 5 hráčů.
U civilizace bych se bála toho že se to za 3 hodiny nestihne (i při hře v méně hráčích pokud hráči vyvolávají konflikty a vzájemně si škodí je 180 minut utopie, za tu dobu se to podle mě dá uhrát pouze v případě že si každý jede na to své a všichni mají hru dokonale zvládnutou a dlouho se nerozmýšlí, nedělají pakty apod :)
nic dalšího mě bohužel nenapadá :(

14.5.2012 07:40:42

re
Mně napadlo ještě Age of Empires III, ale je tam konfliktu dost málo a pro 6 to taky není.
Zato Axis & Allies tohle splňuje, ale asi je to zase moc modenrí historie, co?
Mimo historikcé téma mě napadají např. Twilight Imperium, Starcraft nebo Warrior Knights...

14.5.2012 09:43:55

venca81
citam, ze Shogun nie, ale co tak Wallenstiena nove vydanie? Je v nom zabudovane aj rozsirenie a myslim, ze uz je v CR k dostaniu. Na tvoj popis mi to celkom sedi.

Potom ma napada este Space Empires 4X. VIem, pises ze sci-fi pokial mozno nie a okrem toho je to cista wargame, ale hra je vylozene o konflikte. Inak ako konfliktom sa vyhrat neda. Pri tom musis ale mysliet na ekonomiku, budovat si svoj system kolonii a vymyslat technologie.

14.5.2012 13:07:56

Conquest of the Empire
Můžete doporučit? Máte zkušenosti s touto hrou?

14.5.2012 22:18:41

Venca81
Inu k Warriors and Traders - poměrně odvážná volba, ta hra je poměrně komplexní a pro mě třeba těžce nepřitažlivá svojí absencí náhody. Cyclades jsou vynikající prakticky v jakémkoli počtu hráčů. Velmi mě překvapilo jak hra funguje ve dvou lidech.

15.5.2012 09:17:10

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Warhammer Underworlds - Ironskull's Boyz
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas