Historická hra z prostředí Británie?

Ahoj, hledám nějakou hru hratelnou i ve dvou, co nejvěrněji kopírující dobové reálie anglické historie. Zatím se rozhoduju mezi Richardem III a Wars of the Roses: Lancaster vs. York, ale rád si nechám případně doporučit i něco jiného? Problém trochu je, že s čistě válečnou hrou narazím, Nejmilejší nesdílí mou radost z obětovávání pěšáků pro vyšší dobro...

Co je podle vás lepší (či ještě lepší) a proč? Díky moc!
17.9.2011 00:24:34

Brittania
Brittania je sice trošku dicefest, ale věrně kopíruje invaze do Británie od Římanů po Normany. Má zajímavý mechanismus, kdy v různých kolech hry jsou silnější jiné národy.
Jinak z těch dvou výše zmíněných (Richard III x Lancaster vs. York) jsem hrál pouze Richarda III., je to klasická blokovka, a mě se líbí. Docela věrně zapracová téma válek růži, včetně změn sran v průběhu boje, úlohy Warwicka jako "tvůrce králů" .
Další hry co se alespoň dotýkají tématu Britské historie jsou Wallasovy: London a Brass, ale tam jde spíše o mechanismus než o téma (klasická Eura).
Ještě co mě napadá k historii Británie je rozšíření k Railroad Tycoon: Railways of the England and Wales :=)

17.9.2011 08:30:05

sasa
Britannia je genialni, ale prakticky nehratelna ve dvou. Je zdaleka nejlepsi ve ctyrech lidech...

17.9.2011 08:41:48

Polyux1
A proč ne Unhappy King Charles? Mě připadá velice dobrý. I když je pravda, že tam je přidána i možnost alternativní historie.

17.9.2011 09:10:06

to aneken
Nějak jsem po ránu přehlídl poznámku, že to má být i pro dva. Pak samozřejmě Brittania padá, pro dva tam je jen nějaký spíše výukový scénář. Stejně tak Brass je od 3 do 5 hráčů. Příště musím psát až se probudím :=).

17.9.2011 09:29:11

Polylux1
Sun of York - "novinka" od GMT

17.9.2011 10:16:26

hm
napadaju ma tiez same wargames. britska historia su same vojny....
ze by Letters from Whitechapel? popripade Piliere Zeme? :)

17.9.2011 13:46:18

Unhappy King Charles
Pokud bez problemu zvladas hry na urovni Hannibal nebo Successors, doporucim Unhappy King Charles.
Je to hra z obdobi anglicke burzoazni revoluce, na jedne strane jsou roajaliste, na druhe - parlament. Vojaci neustale dezertuji, rozhodujici bitva muze znamenat zkazu pro obe strany, lid se bouri, velitele jsou neschopni. Velice pekna atmosfericka hra na 4-5 hodin.
Do baliku se vlozi 4 karty alternativni historie na tema "co by se stalo, kdyby..." Udalosti se skutecne mohly stat, ale nakonec se nestaly, nejedna se o pristani martanu.

17.9.2011 13:56:16

Vybíráme z Bazaru

Munchkin CZ - 1.-3. díl
Munchkin CZ - 1.-3. díl
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas