Herní alternativa

Zdravím všechny příznivce her. Potřeboval bych poradit s výběrem hry (her), které by doplnila mou malou sadu her na příležitostné hraní.

Zásadní podmínky jsou:
1) Dobrá hratelnost ve 2
2) Minimální podíl náhody

Hrací doba nepřesahující 120 min vítaná.

Miluji karetní hry pro jejich možnost vzít je někam s sebou, ale protože tvoří většinu mého skromného repertoáru, tak slídím i po nějaké deskovce, co by neměla přehršel komponentů. Nedávno jsem pořídil Cyclades a velká nadšenost. Hledám tudíž nějakou alternativu k Cyclades, ale nemusí to být nutně figurková hra. Obecně styl Euro-thrash mě dost chytil. Kdyby byla celkem skladná a dala se hrát i např. v čajovně, tak by to bylo super (to bude asi oříšek).

Co vlastním a stojí za řeč: Cyclades, Bang, Citadela, Dobyvatelé vesmíru

Kooperativním hrám se nevyhýbám, ale co jsem se tak díval, tak je v nich velký podíl náhody. Zkoušel jsem Pandemic a moc mě to nebralo. Párty hry jsou fajn, ale na to mi stačí Bang.

Herní téma a zasazení je mi vcelku jedno. Mám rád fantasy, starověk, středověk a sci-fi.

Hra by neměla být moc složitá na pochopení, to ale neznamená, že by se u ní nemělo přemýšlet. :)

Co mě zaujalo: Scythe (odrazuje trochu cena), Mars: Teraformace, Alchymisté

Co nechci: Kemet (moc podobné s Cyclades), Blood rage (nezaujalo), Arham (moc náhody, herní doba) deck-building a LCG karetky, profláknuté hry stylu Carcassonne a Osadníci, čistě euro hry jako Agricola, čistě amerithrash, abstraktní hry

Budu rád, za vaše odpovědi. PS: Pokud máte tip i na fakt skvělou karetku, tak se můžete podělit o radu. ;)
10.2.2019 00:10:38

napadá mě:
hry co nám doma fajn fungují ne 2 hráčích:
7 Divů světa: Duel fajn i s rozšířením 7 Divů světa: Duel - Panteon
Tobago
Quadropolis
Aton (seženeš už asi jen někde po bazarech)
Sagrada (tam už je té náhody asi víc - dost o tom co vytáhneš z pytlíku a následně co hodíš)
Azul (tam už je té náhody asi víc - dost o tom co vytáhneš z pytlíku)
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

10.2.2019 00:41:19 | Upraveno autorem (porovnej)

odpovídající zadání
Monolith Arena - tedy fantasy varianta Neuroshima hex, která teprve teď začíná, takže lze koupit rozšíření postupně a ne naskakovat do "rozjetého vlaku".

10.2.2019 05:06:27

...
Zkus se podívat na karetku Starfighter.

10.2.2019 10:10:26

Antike Duellum
Je to pro dva, starověk, skoro až šachoidní,, elegantně zpracované... a straší mi to ve skříni, protože ženu to nebaví.

10.2.2019 11:44:51

Doporučuji
Pulsar 2849, Great Western Trail a Scythe

10.2.2019 11:59:49

doporučení
Jestli tě baví cyclades, tak vyzkoušej Lords of Hellas

10.2.2019 12:16:33

Eura

Dobrý euro i ve dvou jsou Nájezdnici ze severu a pokud chces něco epic a komplexniho tak Brass Lancashire nebo Birmingham.

Jinak čistě ve dvou je paradní již zmiňený 7 dívů duel.

Jinak pak už mě napadají jen válečný nebo ameritrash a ty asi nevyhledáváš..

10.2.2019 12:36:37

Do dvojky
7 divov duel
Brass birmingham
Silno odporucam: Great western trail plus rozsirenie, nieje o com :))


10.2.2019 14:57:11

ve dvou
Scythe, Alchymisty i Mars mam doma a hravame to ve dvou i ve vic lidech, treba ti pomuzou moje postrehy:

Scythe ve dvou je hodne planovaci, na mape je hodne mista a neni tam obvykle moc souboju. Nekomu to dle mistnich nazoru pripada az suche, jako multiplayer solitaire. Da se pouzit Automa jako treti hrac, ale musi se lehce upravit jeji pravidla, aby porad nesmerovala jen smerem k jednomu hraci. Ve vic hracich je Scythe tesnejsi a nejde tam vse podle planu, takze je treba vic improvizovat. Osobne preferuju Scythe ve vic lidech. Z uvedenych trech her je Scythe urcite nejrychlejsi a asi i nejjednodussi.

Alchymiste jsou mozkovy zavar. Musis neustale uvazovat, jestli to, co publikuje druhy hrac za teorie, je pravda, nebo snuska vymyslu. Navic mas pomerne malo panacku, takze musis velmi peclive planovat, takze je to nachylne na AP. Prvky logiky, ktere se ve hre pouzivaji, delaji nemalo lidem potize. K tomu hra neni zrovna nejrychlejsi, proto mame problemy najit na tohle spoluhrace. Tohle je dle meho z uvedenych her nejtezsi i nejpomalejsi hra. Oproti Scythu mi prijde, ze herni zazitek i styl hrani je podobny ve dvou i vice lidech.

Mars je z uvedenych her casove i narocnosti nekde uprostred. Podobne jako v Scythu se ve dvou hraje trochu jina strategie nez ve vice lidech a na mape je mensi kompetice. Ale porad je tam vetsi mira interakce nez v Scythu ve dvou lidech. Rad hraju Mars ve dvou i vice lidech, neni problem najit spoluhrace.

Asi ti nepomuze v rozhodovani fakt, ze vsechny tri hry maji dobra rozsireni :)

10.2.2019 15:32:33

Zajimave euro
Zena se mnou hrava Tzolkin. Jednak to vypada pekne na stole, druhak to neni tak pravidlove narocne (kdyz clovek prezije prvni hru a zvykne si na symboly). Ve dcou uplne v pohode hratelne

10.2.2019 15:52:32

Scythe
Pokud hrajete Scythe ve dvou, tak klidně přidejte 1-2 Automa hráče (pokud možno s pomocí aplikace Scythekick). Ono vám to najednou úplně změní dynamiku hry, protože Automa hraje rychle a je docela agresivní...

10.2.2019 20:07:38

...

torres,údolí králů,břink,euforie,lewis a clark,shogi,go ..... třeva

10.2.2019 21:55:55

Alchymiste
Myslim, ze s Alchymisty neprohloupis, jeste nez jsem cetla tvuj vyber, napadla me tato hra. Ve dvou to neni o nic horsi zazitek, nez ve 3 a 4, neni zas tak tezka na pochopeni (staci si projit funkci jednotlivych akcnich poli), ale premyslet se u ni musi dost, a nejen co se klasickeho planovani tyce - je to jedna z mala her, kde clovek musi zapojit logiku a dedukci. Do 120 min se to podle mne da ve dvou stihat v pohode, pokud to oba umi.
Nahoda je tam da se rict v takove mire, do jake jsi ochoten riskovat :) Pokud chces eliminovat nahodu, never nikomu, delej vse stoprocentne poctive, na jistotu a hlavne bezchybne :))

S rozsirenim je to pak jeste o rozmer vetsi co dedukce tyce, pro ty, co se v tom vyzivaji, jako ja, je to naprosta pecka.

10.2.2019 23:51:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Co takhle
Caylus

11.2.2019 00:09:07

Prozatím
jsem se rozhodl pro Mars. Každopádně se tu sešlo moc zajímavých her a rozhodně nad některými v budoucnu popřemýšlím. Díky všem za vaše příspěvky. :)

Speciální díky stadymu a Anyance za rozbor 3 mnou vytipovaných her.

11.2.2019 00:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

bez náhody
V dvoch super funguje Tash kalar, žiaľ nezohnateľné Gosu, Stratené mestá, Choson, Citadela, Yomi...
Vo Veľkých malých dobrodružstvách sa síce hádže kockami počas noci, ale to je skorej push your luck... v dvojici je to super hra.

11.2.2019 01:08:40

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail CZ + rozšíření + insert +obaly
Great Western Trail CZ + rozšíření + insert +obaly
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas