Gigantické KARETNÍ hry co do obsahu a hrací doby

Podle mě jsou nejlepší hry karetní, ptže se dá na co nejmenší plochu dát co nejvíce věcí, takže mi doporučte karetní hru s mnoha kartami (nejen CCG,TCG,LCG), ale můžou obsahovat i jine komponenty, ale hlavním obsahem jsou karty. Takže mnoho karet, dlouhá hrací doba a dá se to hrát i ve 2 hráčích. Diks
2.9.2009 19:45:13

karty
Moje nejoblíbenější karetní hra (i mezi deskovkami jí dávám 9/10) je Jyhad, nyní pod názvem Vampire: the Eternal Struggle. Balíčky se staví tak kolem 90 karet a hraje se třeba 3 hodiny. Ale doporučuji jen tak pro 4-5 hráčů, v menším počtu odpadá mnoho aspektů hry, hlavně politika. Výhodou je, že i z běžných karet s edají postavit silné balíky.

3.9.2009 08:21:55

Sydo
No to vypadá dobře, inu u karetních her narážím trochu na problém. Ono pro mě není angličtina problém, ale pro některé s kterýma to budu hrát trochu jo. Já vím, že slovíčka se dokola opakují, ale je to takové malé odrazení od hry na začátku. Inu exituje vůbec taková kvalitní karetní hra v češtině? A ikdyž jsou ti Vampýři zajímaví tak bych asi do nich nemohl kvůli tomu počtu hráču, v tolika lidech se nesetkám při každé hře takže by byl problém.

3.9.2009 09:03:10

Up Front
Z nesberatelskych jednoznacne Up front, karetka z druhe svetove valky. Hodnotim ji jako jednu z nejlepsich her vubec...

3.9.2009 09:03:20

Up Front
je dobrá, z podobného soudku a i pro více hráčů nyní existuje War for Edadh

3.9.2009 09:07:29

Sydo
Edadh jsi zkousel??? Je to fakt podobny? To bych si to okamzite dovezl:)

3.9.2009 10:38:53

aneken
Nezkoušel, ale na F:AT o tom hodně básní, prý je to velmi strategické a je to hra, kterou člověk "nedostane" po dvou partiích. Dle času si lze zvolit rozsah bitvy a už se chystají rozšíření. Designer tam píše o každé novince.

3.9.2009 10:42:47

Sydo
Ok, zkusim to pohledat. Kdyz to dovezu, zahrajes se mnou?;)

3.9.2009 11:19:07

aneken
To se vr!

3.9.2009 11:28:27

Up Front
Dá se "Up Front" sehnat? Nebo vyzkoušet? :-)

3.9.2009 15:59:38

UpFront
Nový určitě ne - už X let se nevyrábí. Občas se na Amazonu (nebo někde jinde na dražbě) objeví, ale chce to štěstí.
Pokud vím, tak v republice je jeden originál... :-)
Vyzkoušet se dá on-line, ale program je textový, žádný obrázek, nic, takže pokud neznáš karty a pravidla, je to dost náročné (vím to, sám jsem se UF takto učil) jak pro žáka, tak pro učitele (pro toho asi ještě víc).

3.9.2009 16:05:12

Kolouch
Ja bych to online nedal a to karty (diky za ne;)) ma Mortal a ja sem to parkrat hral:)

3.9.2009 16:34:23

Eyron
Kdyz se domluvime, neni problem, muzu to pujcit. Jen bych si musel oprasit pravidla, chvili jsem to nehral.

3.9.2009 16:34:59

karty
To Aneken: ano, Mortal byl jedním z těch 8-mi, kterým jsem dělal reprint, ale má "jen" ty tři základní národy - GE, USSR a USA.
To Eyron: To je vlastně taky cesta, jak získat UF - pokud máš zbytečných cca 10 hodin, pošlu ti PDF s kompletním UpFrontem, ale vytisknout, nařezat a slepit si to musíš sám - a je toho fakt hodně s tím, že většina je oboustranně :-(

3.9.2009 16:43:18

Up Front
No koukal jsem a to vypadá, že to bude asi pro hardcore hráče:)

3.9.2009 16:47:41

Obtížnost
Hmmm - takhle: není to jednoduchá hra, ale problém je spíš v množství komponent a výjimek, než v komplikovaných pravidlech.
Za následující přirovnání prosím nekamenovat - vysvětloval jsi někdy někomu "Bang!"? Stejný problém - na první pohled hromada karet, ve kterých se ani prase nevyzná (+ vzdálenosti, dostřely, koně, atd.), na druhý pohled jasný a logický princip.
Tady je to stejné - 162 akčních karet, na každé 24 čísel + nějaká výjimka, karty vojáků, dostřely zbraní, dělení na skupiny, atd. Ale ve finále se to složí do jasného a přehledného systému.

3.9.2009 17:16:00

to Kolouch
No já neříkám, že by mi vadila takto komplexní hra, když se dobře hraje. Aspoň se člověk nenudí a pořád něco dělá, ale asi to moc lidí nehraje co, takže nějaké odzkušování možná ani nepřichází v úvahu :-/

3.9.2009 17:20:17

Ta hra
vypadá skutečně velice zajímavě.

4.9.2009 13:10:58

Up Front
Multi Man Publishing chystá reprint

http://www.multimanpublishing.com/OtherGames/produpfrnt.php

4.9.2009 13:25:40

Up Front
Že bych se i já dočkal Up Frontu? Bratr to hraje online v již zmiňované textové verzi a vždycky mi to připadá, jak kdyby něco hackoval v DOSu
A War for Edadh vypadá taktéž zajímavě... S reprintem Up Frontu již druhá dobrá informace. Tento pátek nebyl zbytečný :-)

4.9.2009 13:39:06

Sydo
Tak to je bajecna informace, uz jsem neveril ze to jeste vyjde:) Wishlist;)

4.9.2009 13:44:03

reprint UpFront
Vážení, nechci vám kazit náladu, ale o reprintu UF se mluví už x let (já o tom vím 6).
Ale naděje umírá poslední.....

4.9.2009 15:18:11

Kolouch
JJ, ale MMP už má aspoň nějakou ukázku grafiky, to zanmená, že na tom aspoň dělají, ne jen kecají (snad) :)

4.9.2009 15:54:48

Up Front reprint
ta stránka bohužel už asi 5 let vypadá úplně stejně :) za tu dobu se ale taky věci hýbaly, aspoň dle designera, ale snad před rokem narazili na nějakej právní problém s Hasbro a zaseklo se to...
taky na to bohužel MMP evidentně celkem prdí a starají se hlavně o vydávání ASL, kde za víkend udělají dostatek objednávek k tisku jedinýho modulu...
je taky otázka, jakej úspěch by to dneska mělo, před 5-7 lety určitě, dnes už pár podobných her je... navíc se stovkami karet a nízkým nákladem to bude drahé.
kdyby o to někdo stál, tak jsem k ukázce hry v Praze svolnej.

5.9.2009 21:23:22

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas