Game of Thrones - board game vs. card game

Len pred pár týždňami som sa dostal k seriálu a veľmi ma táto téma chytila. stal sa so mňa fanda :) už sa obzerám aj po knižkách ... no jednoducho som tomu prepadol.
Ako isto viete je GOT - BG a LCG. Chcel by som poradiť ktorá sa Vám fandom, hráčom pozdáva viac.
Prípadne je tu niekto kto sa stretol s oboma vedel by porovnať ???

p.s. toto vlákno som nechcel umiestňovať do diskusií k hrám - dúfam že tu to neprekáža
14.11.2011 11:47:08

Jeste 1 hra pro AGOT nadsence
Jenom bych doplnil, ze do sveta AGOT je take zasazena hra Battles of Westeros, predelavka BattleLore.

Jinak bych si troufl rict, ze tyto 3 hry moc srovnavat nejde.
AGOT BG je v podstate vysperkovana Diplomacie. Tomu odpovida delka hry 3-4h. A je dobre ji hrat v plnem poctu hracu (5 v originalni verzi, nevim, jak u 2 edice).

AGOT LCG je sberatelska karetka. Pokud nekoho bavi stavet baliky a vymyslet s tim spojene strategie a komba, tak dle meho patri mezi to nejlepsi, co ve svete sberatelskych karetnich her existuje. Hra je dobre hratelna ve 2-4 hracich.

BoW je pouze pro 2 hrace. Jde o takticke boje na hexove mape, boje rozhoduji hody kostkou.

Co se samotneho sveta tyce, tak mi nejblize prijde karetni hra, ktera pro mne zachovava brutalitu knizniho sveta, t.j. klicove postavy muzou hodne rychle umirat :)
V BoW si clovek muze prehrat bitvy/sarvatky z knizek a hlavni postavy ve hre figuruji jako velitele.
BG krome zasazeni do realii moc veci z knih nevyuziva.

14.11.2011 15:26:29

Shaddy
dík za názor.
Viem aj o BoW no nejak má tento typ wargame neláka.

Rozhodujem sa medzi karetkou a BG. Máme dosť hier v našej zbierke, čiže ďalšia s hernou dobou 3-4 hodiny by sa isto neuchytila. Naopak u kartovky je prvok neustáleho dokupovania dodatkových boostrov (i ked to nie ej ako u Magicku) tak ide to predsa len do peňazí.

Ešte by ma zaujímalo či t kartovku hráva niekto ako boardgame - t.j. nechodí po turnajoch a nezúčastňuje sa hromadného hrania proti iným hráčom so svojimi balíkmi - je mi jasné že hra je presne na toto stavaná - no nedisponujem informáciami že by sa v mojom meste (Košice SVK) hrala táto hra - (Magic sa napr hráva)
Je tu ten modul multipayer.

a ešte mám otázočku v základnej hre sú len 2 rody Lannister a Stark - no hra je pre 2-4 hráčov, ako je to teda potom riešené ? Ak by sme chceli hrať 4ja ?

14.11.2011 15:39:52

LCG
Pro vice info koukni asi primo ke hre.

Ja sam take po turnajich nechodim, nemam na to cas. Hraval jsem CCG a tak nejak me to porad nepustilo, ale ted uz je to spise tak, ze postavim baliky a presvedcim zname, aby si zahrali :)
V zakladni sade jsou 4 rody - jeste Baratheon a Targaryen.
Pokud nejsi kompletista, tak k rozumnemu prilezitostnemu hrani dle meho staci Core set a potom obcas koupit ty vetsi rozsireni podle rodu tak, jak preferujes.

14.11.2011 20:57:24

Shaddy
super, vďaka za rady Shaddy

asi sa rozhodnem pre kartovku. Predsa len hra s kratšou hernou dobou sa bude hrať častejšie než 3-4 hodinová záležitosť od 3 hráčov - BG

Takže AGOT LCG jednoznačne ide na wish list !

14.11.2011 21:12:31

Vybíráme z Bazaru

Scythe (EN)
Scythe (EN)
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas