Ferda od Albi - obrovské zklamání

Koupil jsem teď hru FERDA Slova od Albi. Nemám ve zvyku si stěžovat, ale tohle je vážně více než slabé. Cítím se za své peníze dost ošizen.

V obrovské krabici je všehovšudy 12 kartiček s obrázkem například kočky uprostřed a nahoře je velkými písmeny na puzzle dílku napsáno KOČKA / MAČKA. Stejná slova jsou malými tiskacími písmeny na spodním dílku. Oba dílky se pomocí puzzle zámku dají připojit k obrázku a dospělý to pak může zkontrolovat. Kdyby těch obrázků bylo alespoň 50, tak hra může mít smysl. Takto si to dítě zapamatuje po prvním "hraní" a bude to skládat podle tvaru prvního písmenka.

Nechápu, proč je české i slovenské slovo psáno stejnou barvou a bez jakéhokoli vizuálního oddělení (podklad, dělicí čára,...). Dítě to zbytečně mate. Kdyby aspoň bylo slovenské slovo zelené a české modře, zas by to capart lépe odlišoval.

Další věcí je, že licencovaný Ferda Mravenec je jen na krabici, obrázky kreslil někdo úplně jiný dosti omalovánkovým stylem. Chápu, že všechny hry nemůžou mít za designéra Miguela Coimbru, ale aspoň nějaká grafická vazba na Sekorovu knihu by tam být měla, když už se to takto jmenuje.

Je jasné, že "herní" princip je tak prostý, až to bučí, ale přece jen jsem zvyklý mít v balení alespoň malý papírek s návodem.

Plánoval jsem to jako vánoční dárek prvňáčkovi, ale s tímhle by se mi pravděpodobně vysmál. Má to být na učení čtení, ale pouhopouhých 12 slov je tedy sakra málo. Prostě Ferda je produkt, který ani při nejlepší vůli nemá šanci na opakované hraní. Škoda...
22.12.2011 13:46:22

to husak
Škoda, že jsi do názvu vlákna dal toho Ferdu. Kdybys tam napsal jen obrovské zklamání, tak by to mohlo být obecné zajímavé vlákno o hrách, které nás totálně zklamaly.

22.12.2011 13:52:33

kren
Mam pocit, ze takove vlakno o (pravda nikoliv o totalnim) zklamani uz tu je.

22.12.2011 13:57:00

Obecné vlákno
Tohle neměl být námět na založení obecného vlákna, ale spíše varování předkonkrétním titulem, který je i za tu stovku drahý, byť je vydán renomovaným vydavatelem. A navíc v licenci firmy Clementoni a samozřejmě se svolením na použití Ferdy Mravence. Já vím, že hry typu Harry Potter, Piráti z Karibiku a podobně většinou nejsou žádné převratnosti, ale tohle mě fakt nakrklo. Hlavně kvůli viditelné ošizenosti nápadu, z něhož se za pár haléřů dal udělat jakž takž smysluplný produkt.

Richmond má pravdu, tuším tu je vlákno o hrách, které nesplnily očekávání.

23.12.2011 16:05:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories: Případ Marcy
T.I.M.E Stories: Případ Marcy
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas