Essen 2010

Jelikoz tu uz v ruznych debatach zacinaji prosakovat zminky o Essenu, tak na muzeme stejne jako loni podiskutovat o tom, kdo pojede, a pripadne se nekde potkat a neco i s trochou stesti zahrat. Tak co, kdo jak pojedete, kde budete bydlet a kde dame sraz? A kdo bere Zatrolene tricko?;)
19.8.2010 15:17:21

Můj první Essen
Hodně přemýšlím o tom, že se letos poprvé vydám na tuhle akci. Pokud odhlédnu od nákupu her, na kolik to asi tak vyjde? Nemám představu, jak je tam draho a tak, případně kdyby mě někdo vzal autem, kolik stojí benzín.
Teď jen doufám, že to vyjde finančně. A pokud jo, tak doufám, že poznám aspoň někoho z ČR, pokud teda nepočítám anekena nebo hrabinha :-)

27.8.2010 15:05:25

rbx

zruda
tak cesta autem je cca 3000,- Praha Essen Praha na auto. Pocitam 700km a spotreba 7litru/100km. Cena za naftu 30Kc. Nejake popojizdeni tam...
Vstupenka je 20 Euro? Ted nevim. A ubytovani je takove, jake si sezenes. Normalni hotely jsou kolem 100 euro na noc za dvojluzak, penziony v okoli Essenu o dost mene, ale pak se dojizdi. No a jidlo musis poresit asi v supermarketu a brat si tam svacinu, protoze predpokladam, ze na jidlo tam asi chodit nebudes, restaurace jsou drazsi a Mekac na vystavisti neni :-)

27.8.2010 15:28:57

rbx
Ubytování je jasné, co si seženu, to mám. Jak nemám řidičák a autem se snažím vozit co nejmíň (už jen na cestě Brno - Praha mě začínají ke konci docela dost bolet kolena), tak nemám představu o cenách, spotřebě a tak. Zajímavé zjištění je to, že vlak vyjde na cca 1800 Kč (zpáteční do Brna), což je pro mě hodně přijatelné.
No asi to teda dám nakonec. Musím vyhlásit stopku na nákupy deskovek. To bude zase něco. Aspoň bude sranda :-)

27.8.2010 15:46:16

DD

Vstupne
1 denni: 11.5EUR/dosp., 6.5EUR/dite
4 denni (celej veletrh): 27EUR/dosp., 15.5/dite(do 12-ti let)

27.8.2010 15:54:22

DD

Misto
Jinak mame v aute 2 az 3 mista. V planu mame vyrazit nekdy ve Ct nad ranem (3-4 hodina ranni). Tudiz v patek si uz uzivat na veletrhu. Zpatky jedem nekdy v nedeli.

9.9.2010 18:28:55

inverzní dotaz
já osobně bych jel jedinej problém vidim v ubytování jelikož sem tupec tupý a nedomluvim se pořádně ani sám se sebou natož s někym anglicky nebo německy.
DD jak ste na tom s místem v autě a dkaď jedete?

15.9.2010 20:54:31

DD

to panchy
Misto je, jedeme z Phy v case jak uz jsem psal nedky ze Ct na Pa. Ubytovani uz mame zarizene v jednom hotelu kousek od vystaviste.

15.9.2010 23:17:33

DD
tak nakonec nic pojedu vlakemtam strávim jede den a pojedu spátky bohužel musim bejt ve čtvrtek a v pátek ve škole kvůli neomluvitelným absencím, takže doufám že se tam aspoň potkáme

16.9.2010 09:44:56

rbx

panchy
uf, tomu rikam obet na oltar deskohrani. Autem to je 8h, nedokazu si predstavit kolik to muze byt vlakem.

16.9.2010 09:54:59

rbx
dle jizdnich radu je to 9 hodin 3 minuty s jednim prestupem. docela pohoda

16.9.2010 10:12:45

DD

to rbx
No krasnych 9 hodin s prestupem v Berline :o)).

16.9.2010 10:15:18

to rbx
No já bych zas naopak řekl, že vlakem je to rozhodně pohodlnější. Za prvé nemá stres z toho, že se únavou někde vybourám, nemusím řešit kudy jet a jak trefit a hlavně nemusím být zkroucený 8 hodin v autě a můžu se ve vlaku protáhnout a procházet kdy se mi zachce. A o hodinu víc proti autu, to je chvilka, která nestojí za řeč. Já bych spíš řekl po mé zkušenosti s cestou do Essenu, že oběť je jet autem - a to jsme jeli tranzitem.

16.9.2010 10:24:01

Vlakem do Essenu
Taky jedu vlakem. Je ale sranda, že nemá cenu kupovat lístek u ČD. Německé dráhy nabízí akční nabídku na lístky do a z ČR, jedna cesta za 39 EUR. Ve čtvrtek večer jsem objednal a zaplatil kartou, v pondělí ráno jsem měl lístky doma :-)

16.9.2010 10:25:56

kren
ale zase mas pak na miste problem s dobravou mezi ubytovanim a veletrhem jako jasne mistni doprava funguje asi dobre ale je to zase mene pohodlne

16.9.2010 10:27:48

Křen
Ona je super jezdit vlakem dokud nemusíš tahat 40kg zavazadlo a můžeš ho po nějakém chudákovi co se "mačká v autě" poslat :)

16.9.2010 10:42:03

vlak
jedu na jeden den sem z vlakařské rodiny a ještě mně to vyjdetak něak normálně. Co se týče zavazadla tak krosna to řeší možná ještě druhá kterou koupim v essenu, u mně rozhodlo hlavně to že budu muset jet v pátek a neděli bejt zpátky, co se týče doby ve vlaku tím že bych chtěl jet pomocí EN trochu delší cestou tak budu okolo 12 hodin

16.9.2010 10:49:48

to sappho
Proboha jakých 40kg ??? Vždyť tolik snad neváží ani má celá sbírka her co mám doma. Vždyť 40kg her se ti nemůže vlézt ani do auta. To už se teda vejde spíš do toho vlaku. A nebo jsi myslela, že už tam povezeš 40kg zavazadlo se šminkami a kosmetikou :D.

A jinak mimochodem z nádraží je to MHD po rovné hlavní ulici kousek.

16.9.2010 10:56:25

to Loser
A co se týče dopravy od ubytování k veletrhu, tak je lepší podle mne MHD, protože jednak platíš za parkoviště a jednak jsou tam vždycky strašný fronty aut než se zaparkuje a než se vyjede z parkoviště. Takže si myslím, že MHD je operativnější. Pokud tedy není ubytování blízko a nejde se pěšky.

16.9.2010 11:00:38

to kren
hmm pravda pravda... tak jestli nekdy pojedu tak vlakem :)

16.9.2010 11:06:14

rbx

kren
tak my mame MHD v cene hotelu, ale jedeme tam jako firma, takze auto potrebujeme. A tak nejak nevim, ale minule bylo parkovani naprosto bez problemu jak rano, tak vecer. Zadne fronty.
Co mas ale pravdu je to, ze je to vrazedna cesta, ukrutne dlouha a vubec neubiha. A to ji budu treninkove davat pristi tyden, protoze jedeme na Photokinu do Kolina nad Rynem.:-(

16.9.2010 11:11:37

DD

hry
No nejde ani tak o hmostnost jako o objem tech prevazenych her. Kdyz si jen vezmu ze obcas tahnu par krabic treba od Anekena nebo od dracka Toma po Pze tak to neni nic prijemneho. Takhle bych to musel tahnout MHD na nadrazi v Essenu, nasledne pri prestupu, a pak jeste z nadrazi domu. Tohle vse odpada pri pouziti auta.

16.9.2010 11:13:38

rbx

DD
nebo to valna vetsina resi vozickem, mozna ze si ho tam letos vezmu taky, mame takovy jeden sikovny pro fotobatohy a clovek pak nemusi ty krabice tahat v ruce.

16.9.2010 11:21:50

rbx
No my jsme se loni zasekli v nake zacpe asi na dve hodiny, jak Nemci porad ty svoje dalnice spravuji narozdil od nas, tak nikdy nevis:) Jsem to pak jeli 9,5 hodiny...

16.9.2010 11:36:00

to DD
... Takhle bych to musel tahnout MHD na nadrazi v Essenu, nasledne pri prestupu, a pak jeste z nadrazi domu ...

To bych tedy raději přetrpěl 3x těch pár minut tahání beden než absolvovat vystresovaný těch 16 - 20 hodin řízení auta nebo skrčený jako spolujezdec.

16.9.2010 11:55:49

rbx

aneken
joo, to verim, ja jsem na tu dalnici prave strasne nadaval pri minule Photokine a rikal jsem si, ze jsem mel jet pres Drazdany. To bylo plyn brzda plyn brzda po 20km usecich. Clovek se rozjel a uz brzdil kvuli nejake 100km znacce.

16.9.2010 11:56:22

Vybíráme z Bazaru

Spíci Bohové + promo
Spíci Bohové + promo
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas