Dungeoneer

Zná tu někdo tuhle herní řadu?
http://www.atlas-games.com/dungeoneer/
Přivezl jsem si to z Anglie a je to bomba :-)
2.3.2009 22:13:49

to Sydo
To záleží na tom, jak moc tě soupeři deptaj :-) Nehraješ proti hře, ale proti ostatním.

23.3.2009 08:16:18

ou jee
tak to bude masakr, u nás si škodíme jak můžem :) je tam PvP nebo můžeš řezat jen potvory?

23.3.2009 08:24:02

to sydo
Mohou bojovat i hrdinové mezi sebou ... občas mi to pomohlo k vítězství, když jsem ručně dorazil soupeře řádně nahlodanýho nestvůrama :-)

23.3.2009 08:49:24

rbx

Sydo
:-) Ja byl vzhuru do peti do rana, takze jsem toho mel plne bryle a uz jsem byl liny koukat, jak se co jmenuje. Je ale videt, ze to vsichni pochopili, takze to probehlo bez problemu.
Co se tyce Heroscape, tak ja to vidim spis jako hracku, nez dospelou hru typu Warhammer. A fascinuje me ta stavebnice... sjizdel jsem ruzne sity a kdyz jsem videl z tech dilku vymodelovanou mapu ala doly v Morii z Pana prstenu, kde tam ze sloupu utoci skreti na spolecenstvo, tak jsem neveril svym ocim. Ty vyskove rozdily v jine hre proste nenasimuluju.

23.3.2009 15:53:49

Karetní Descent???
SORRY! Vím, že tu vytahuju téměř dva roky starý thread, ale...

V říjnu odjíždíme na neurčito muzikusovat s nejmilejší po Anglii. A dřív než vykoumeme kde hrát, co jíst a kam hlavu složit musím vyřešit tzv. prvoproblém: jak se, sakra, obejdeme bez Descentu? Po hostelech ho fakt tahat nemůžem (byť jsem se této myšlenky dlooouho odmítal vzdát), nicméně TOHLE dle Merlinových slov i pár fotek vypadá trochu jako jeho skladnější bráška...

Už to koumu na BGG, ale chtěl jsem se zeptat, jak byste tyhle dvě hry, i s přihlédnutím, že jedno je figurkovka a druhý karetka, porovnali co do atmosféry, replayability a taktičnosti?

Předem DÍKY! Svitla mi naděje:-)

13.3.2011 22:24:24

Karetni Descent
ahoj, zitra ti k tomu napisu vic, ale Dungeoneer je urcite reseni. Jen jeho zakladni element je, ze si hraci svini navzajem a tim vznika nejvetsi zabava. Ne jako v descentovi, kde musi maximalne spolupracovat. Atmosfera je tedy jina, ale ja jsem si Dungeoneer maximalne zamiloval.

13.3.2011 22:49:13

Zhan Shi
Díky moc, svinění bych se nebál, Descent mydlíme jen ve dvou a tudíž rozhodně nespolupracujem:-))
Těším se na další info, čím podrobnější, tím líp... Naděje září:-))

13.3.2011 22:57:02

Polylux1
Tak jak jsem slíbil, doplňuji další info. V zásadě je rozdíl nejen v tom, že v Dungeoneeru si sviní hráči sami (chybí tam "pán jeskyně"), ale třeba i v počtu hráčů. Mě Dungeoneer nejvíce baví v počtu 1 (solitér!), 2 a 3. U hry čtyř hráčů se už hra dost protahuje a navíc si třeba celý kolo vymějšlíš nějakou saďárnu, kterou postihneš protihráče, ale než se dostaneš na řadu, tak se změní herní plán, ostatní na tebe pošlou zástup příšer atd. Prostě už to neuděláš. Ve dvou s jedním "půlbalíčkem" je to supr zábava na necelou hoďku. Ve třech je to taky fajn (nedá se spiknout dva proti jednomu). Ve víc lidech už mě to moc nebaví. Jinak v Dungeoneeru hraje velkou roli náhoda, která se dá lehce ošetřit volitelnými pravidly (předkonstruovaná mapa, všechny questy jsou společné, konstantní rychlost 3 atd...), ale já to moc nepoužívám. Baví mě, že když mi přijde na ruku lokace, kterou potřebuje soupeř, tak mu jí plácnu na druhý konec podzemí a bavím se, jak se tam lopotí. A samozřejmě i zpětně, kdy to ostatní provedou mě. Je to prostě prdel. Souboje jsou kostkovaná a na prvním levelu tě sejme i plesnivá krysa, takže se musíš snažit co nejdřív splnit alespoň první úkol. Pokud tě baví prolézání podzemím (což asi jo, když máš oblíbený Descent), tak tě asi bude bavit i tohle, je to takový kapesní dungeon se vším všudy. Na začátek doporučuji Tomb of the Lich Lord a pak třeba přikoupit Vault of the Fiends, pokud tě to bude bavit, tam jsou taky hodně zajímavý věci.

14.3.2011 07:47:45

zápis
jo a u Tomb of the Lich Lord najdeš jeden můj zápis z hraní, třeba ti taky pomůže. Případně se ještě ptej, co tě zajímá.

14.3.2011 07:49:30

Zhan Shi
Díky moc! Zkouk sem nějaký video, prolít diskuze na BGG, našel jsem i tvůj zápis z hraní, a tvůj příspěvek je, zdá se, poslední kapka před zakoupením... Vypadá to jako něco mezi Descentem a Sabotérem:-)

14.3.2011 08:55:18

tip
Joo hoši díky za tip. Tohle přesně hledám. Dík ;)

14.3.2011 09:33:04

pocet hracov...... dvojbalicky
Ahojte.
Zaujala ma seria hier Dungeoneer a plánujem si ju zaobstarať. Teda možno aspoň tie dve vydania, čo sú k dispozícii v obchodoch.
Ale bohužial v mojom okolí nemám nikoho, kto má s ňou skúsenosti, tak sa chcem spýtať tu.
Páči sa mi, že každé vydanie hry je hrateľné samostatne, ako aj v kombinácii s iným. Hra je pre 2-4 hráčov. A teraz to, čo ma zaujíma. Ak by som mal viacero vydaní, je možné tým zvýšiť počet hráčov?

Takisto som niekde v diskusiach (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dungeoneer-vault-of-the-fiends-1400/diskuse/rada-3156/) natrafil pri tejto hre na pojem "dvojbalíček". Čo to presne znamená? Veď v každej edícii mám vždy len jeden balík, alebo sa mýlim?

Díky.

30.9.2013 12:50:48

Počet hráčů
Teoreticky by možnost rozšířit počet hráčů se dvěma hrami byla, ale prakticky si myslím, že při vyšším počtu hráčů než 4, bude hra trpět dlouhými prostoji, než se dostaneš na tah, přece jenom těch úkonů v rámci kola je docela dost a může to pak hráče, který právě nehraje nudit. Další problém vidím ve škození, pokud by bylo víc hráčů, nebyla by asi moc šance naspořit větší počet Peril a silnější potvory by se nedostávaly do hry (ale možná se mýlím).

Co se týká dvojbalíčků, tak dost možná je myšleno jedno balení hry, protože v krabičce jsou dva balíčky karet v celofánu vedle sebe.


navíc pak budou "škodit"

30.9.2013 20:52:23

hratelnost s dětmi???
Líbí se mi tahle hra, pořídila bych si jí za celkem dobrý peníze v němčině, protože mluvím já i děti německy.. Ale otázkou je, zda to vůbec jde s dětmi hrát..? Nezkoušel jste někdo..? Těm mým bude v prosinci 9 a hry jako Citadela a Dominion válí levou zadní...

6.10.2013 12:39:40

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Dark City
Legendary: Dark City
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas