Dungeon lords

Chvátil prý chystá novou hru Dungeon lords, něco jako Dungeon Keeper na PC. Má to připomínat Galaxy Truckera, ale být těžší, nevíte o tom někdo něco? Zní to zajímavě. A prý se také chystá hra Death Race 2000 - deskový Carmageddon :) Tolik novinky z letošní Gathering of Friends.
8.4.2009 14:32:30

Dajo
No je to uplne jinej typ hry, descent je jakoby Dracak, zatimco tohle je klasicka eurogame s tim, ze se tam da spousta veci pocitat (a pocitat je musis). Ty hry jsou nesrovnatelny, pokud mas rad RPG, tak urcite doporucuju Descent. Ta Vlaadova hra je taky pekna, aspon me se libila, ale je to uplne neco jinyho.

11.6.2009 10:27:10

Merlin
Tak tos mu pomoh:) BTW: Vlaadova Civka je na BGG v TOP5, coz je jednoznacny dukaz toho, ze umi delat super hry;) A ta hra je opravdu vyborna.

11.6.2009 10:28:58

DL
Já osobně doporučím samozřejmě Descenta .... nebo jako další alternativu Dungeoneera ... který se dá hrát mnoha způsoby a jde o hodně zajímavou záležitost ...

11.6.2009 10:32:03

to Aneken
Nojo no, já hry od Chvátila moc nemusím, pár jsem jich potkal a žádná mě neoslovila ... moje top2 je Arkham a Descent :-)

A žebříček BGG pro mě osobně moc neznamená ...

11.6.2009 10:32:59

Merlin
Vsak poho, jen me pobavila generalizace "hry od Chvatila", kdyz kazda, co jsem hral, je uplne jina:) Ja Descent a Arkham mam taky rad, ale Vlaadovy hry si taky zahraju s potesenim:)

11.6.2009 10:55:58

Dungeonlords vs. Dungeon Keeper
Nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že tahle deskovka od Chvátila je hodně inspirovaná originální PC hrou Dungeon Keeper? Jsem na Dungeonlords hodně zvědavý a už teď si myslím, že to bude dobrá hra budu ji chtít :). Dungeon Keeper jsem včera již po několikáté zkusil hrát. A dneska jsem dojel zhruba do 7,8 mise a opět mě to přestalo bavit :). Ale dojel jsem dále než kdykoli předtím co jsem to zkoušel. Ta hra je hodně originální a ze začátku chytlavá, ale téměř jako u každé real time strategie mě přestane bavit od znova každou misi budovat vše od začátku a vždy ze stejného důvodu - hrr na nepřítele. U DK je to navíc extrémně stereotypní. Postavit Lair, Hatchery, začít pouštět z portálu příšery,training room, workshop, library, kopat zlato, treasury atd...Každou misi to samé. Ale proč takhle zabíhám do offtopic...I když je ta hra pro mě stereotypní, tak se mi líbí. Je hodně originální (na svou dobu ještě více) a proto jsem zbystřil na Dungeonlords, protože mi to přijde jako DK na desce, alespoň ze stručného popisu na bgg a hádám, že by to mohlo být hodně zábavné.

15.7.2009 16:40:01

Beholder
Vlaada svoji ispiraci Dungeon Keeperem ani nepopira. Problem zacinat kazdou misi od zacatku odpada, zacinas sice od nule v kazde hre, ale co muzu soudit z testu, tak ta hra jde hrat spoustou zpusobu, takze nudit te nebude. A hlavne jsou tam ostatni spolujhraci, kterym se budes muset prizpusobit.

16.7.2009 11:40:56

aneken
Možná, že to tak z mojeho příspěvku tak vyplynulo, ale tou inspirací DK jsem nemyslel negativum, právě naopak. Něco mě u DK stále drží, už jsem myslel že s tím seknu, ale zas jsem to spustil a jsem zhruba v půlce hry, jsem zvědav jestli to dohraju nebo ne :). Přitom je to furt dokola, tak jak jsem psal. Jsem spíše zvědavý na nové potvory a místnosti, které jsem ještě neobjevil, ale moc jich už není. V Dungeonlords vidím tu výhodu, že poslední dobou hraju spíše deskovky než PC hry a to že si můžu zasoutěžit s živým člověkem ve stavění dungeonu, proto se na něj těším a hlavně kvůli tomu jsem teďka rozjel DK :). Jen doufám, že se hra i graficky povede, chápu že fotky na bgg jsou zatím z testovací verze a v hotové hře doufám nebudou kosmonauti z GT, panáčci z člobrda a dětské obrázky impů :)

16.7.2009 11:58:25

Beholder
náhodou, mě se třeba ten upír, co je na BGG líbí a k takové té dungeonkeeperovské atmošce podle mě sedí.

16.7.2009 12:37:19

sydo
jo ten se mi taky líbí, já měl na myslí ilustrace tady v tomhle prototypu http://www.boardgamegeek.com/image/511159

16.7.2009 14:05:09

Grafika
Grafika se bude cela menit, ja jsem taky hral jen testovaci hru, ze ktere ji nemuzu hodnotit;) Ale klukum docela verim, delaji svoje hry profesionalne.

16.7.2009 14:45:17

Vybíráme z Bazaru

Tichu
Tichu
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas