Dorn nebo Proroctví

Ahoj,
nejprve než přejdu k věci napíšu něco o sobě.

Už od dětství jsem velkým fanouškem sci-fi (na tom jsem začínal) a později fantasy (teď převažuje) a to především knížek, ale samozřejmě i filmu a v neposlední řadě her (počítačových). Tento zájem sdílím i s mou přítelkyní, ale ani jeden z nás nemá žádné zkušenosti s deskovými hrami a to je věc, kterou bych chtěl změnit :).

Na rozjezd a seznámení se s tímto světem mám několik kritérií:
1) Hra by měla být v češtině, nejlépe rovnou původně česká. Oba dva sice celkem obstojně zvládáme angličtinu, ale první hru bych si rád vychutnal bez jakýchkoliv rušivých elementů. S překlady někdy bývá problém (nepřesnosti atd...)
2) Hra by neměla být úplně primitivní, ale ani extrémně složitá
3) Přiměřená hrací doba (kolem 3 hodin)
4) Dobrá hratelnost ve 2, ale možnost i více hráčů
5) Nevadí mi prvek náhody pokud je v rozumných mezích

Podle těchto kritérií mi vycházejí dvě hry - Dorn a Proroctví. Vás, zralejších hráčů, bych se rád zeptal na zkušenosti a názory na tyto hry. Nepohrdnu i náměty a doporučeními na jiné hry.
Osobně jsem zatím rozhodnutý spíše pro Dorn, ale výhledově bych možná pořídil obě dvě.

Předem děkuji za jakékoliv komentáře.
15.12.2011 10:47:32

obě hry máme doma
a kdybych si měla vybrat jen jednu z nich tak bez váhání řeknu DORN.

Bezvadně hratelné ve dvou. Zpočátku se mi trochu "nezdálo" grafické provedení, ale po prvních dvou hrách jsem se do zpracování té hry dočista zbláznila a oblíbenost neklesá ani s rostoucím počtem odehraných partií...Opravdu skvělá hra :-)

15.12.2011 10:50:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejlepší řešení
Obě:-)) Každá má své pro,a obě sou perfektní.

15.12.2011 11:32:21

Kafe s mlikem
Zkus se ještě mrknout na Mage Knight. Tématicky velmi blízko Proroctví a navíc se během pár měsíců plánuje česká verze.

Jinak já osobně jsem hrál Proroctví (tuším 1. edici), tenkrát se mi ta hra hodně líbila - dnes nevím. Na ZH je mimo jiné, takové mini rozšíření, které do hry přináší úkoly.
Původní edice byla dost dlouhá a navíc ve 2 hráčích jsme v podstatě nikdy nedošli k závěrečnému souboji. V podstatě to pro nás nemělo žádný smysl, spíš jsem hráli na to kdo získá víc artefaktů. Ono to to totiž ve 2 není ke konci, až tak napínavé, protože hráči se více méně vyvíjejí stejně rychle, pokud někdo nemá vyloženě smůlu.

Dorn jsem nehrál, ale z více stran jsem slyšel, že se to úplně nepovedlo a naopak jsou lidi, které tahle hra baví a nedají na ni dopustit. Tak se v tom vyznej. Já osobně beru Dorn jako hru, kterou mají lidé rádi nebo vůbec. V podstatě jsem nikdy neslyšel názor, který by se nacházel někde mezi. Tématicky se téhle hře podobá Middle Earth Quest, který považuji za velmi zdařilý a na ZH najdeš kompletní lokalizaci karet do CZ.

15.12.2011 11:46:53

re
Pokud hledáš hru, kterou si zahraješ i ve více lidech než ve dvou, tak určitě Proroctví.
Dorn se sice tváří, že je hratelný více než ve dvou, ale podle mě je to čistě účelové a v jiném počtu než dva bych to už nikdy nehrál.

15.12.2011 12:16:08

parxel
Na Mage Knight jsem se už díval a velice mě zaujala. Především zmínkou, že vychází z her typu Heroes of M&M. Tuhle hru (3. díl) jsem vydržel hrát několik let a i teď se k ní občas vracím. Stejně tak i přítelkyně, takže až MK vyjde česky, určitě pořídím.

Co se týče Dornu a Proroctví, asi neexistuje hra (kniha, film...), na kterou by měli různí lidé stejný názor. Pořídil jsem např. lidmi hodně vychvalovaný Dominion, ale popravdě ani mě ani přítelkyni moc nesedl...

Každopádně dík za komentář a doporučení

15.12.2011 12:26:02

Eyron
Ten požadavek pro více lidí je spíše dodatečný, v 95% případů budeme hrát ve dvou :).
No už jsem pomalu rozhodnutý:
Teď před vánoci Dorn jako společný dárek na partičky ve dvou a seznámení se s tímto druhem her (do teď je moje zkušenost s deskovými hrami max. Dostihy a sázky :)).
Později Proroctví pro více hráčů (taktéž nehráči, ale s podobnými zájmy).
A nakonec Mage Knight až bude česky

15.12.2011 12:34:37

mám obe hry
Za seba - jednoznačne Proroctví
a prečo ? ..
Tak Prorctví bola taktiež mojou prvou hrou, bolo to to čo odštartovalo moje geekovsvo v tejto oblasti :D
Dorn vs Proroctví.
Dorn je hra hrateľná len v 2och a kto tvrdí, že je to inak tak na to by som sa rád pozrel. Z našej hernej partie sa všetci zhodli, že sa to dá hrať len vo 2och
Pre viac hráčov je Proroctví jednoznačná voľba.
Čo sa hracej doby týka povedal by som, že je to na rovnako.
Ak budeš v Proroctví vyčkávať neviem ako dlho a maxovať si postavu a zbierať predmety kým sa odvážiš do sféry tak zbytočne pretiahneš hru, to isté v Dorne ak budeš nad tým sedieť ako na šachovou partiou za všetky prachy.

Obe hry majú svoje + aj -.
Ja osobne preferujem Proroctví lebo je to oveľa zábavnejšie hra.
Dorn je viac ako šach. - pokojne môže stať že si za hrdinov neustrážiš jedno políčko a na tom prehráš celú hru. A najmä preto tu hru nehrávam tak často a nie je medzi mojimi obľúbenými. Navyše v nej vznikajú diskutabilné herné situácie, ktoré ak chceš správe vyriešiť musíš si to naštudovať na fórach dorn.cz

U mňa je Proroctví jednoznačnou voľbu najmä preto, lebo si ju rýchlo obľúbia nováčikovia a aj po 7mich rokoch hrania sa teší svojej obľube ! :)

18.12.2011 11:02:46

Vybíráme z Bazaru

Splašené obvody
Splašené obvody
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas