Doporučte prosím rodinnou deskovku

Ahoj, jsem ve světě deskovek nový a uvítám radu zkušenějších. Potřeboval bych na doma deskovku, která bude bavit i mě i dceru (8 let), tedy ideálně pro 2, někdy se přidá i žena ale znáte to, to je příliš nejistá proměnná. Podle recenzí se mi zalíbil Revolver, ale už to nejde nikde sehnat.. Jinak máme zkušenosti s klasikou jako Monopoly, Dostihy nebo Dixxitem, kterej je skvělej, nicméně to chce aspoň 5-6 hráčů.
Ještě mě zaujala hra Drako, ale také už špatně sehnatelná.
Díky za rady a případné nabídky.

21.10.2019 13:30:05

Rodinná hra
Zkus se kouknout na Azul, Sagrada, Dice Forge, možná vzhledem k vašim zkušenostem i Carcassone

21.10.2019 13:35:46

Drako
Drako se vrací do prodeje.

https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/7433/drako-dragon-dwarves

https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/7434/drako-knights-trolls

21.10.2019 13:36:42

Alfonsio
Zkus mrknout na hru Na křídlech, tu by už dcera zvládnout mohla, je to pěkně zpracované, něco se tam dozví a celkově je to fajn hra.

21.10.2019 13:56:58

Joe

Alfonsio
Ak dcéra nemá problém s veľmi ľahkým dungeoncrawlingom, tak Karak (+onedlho vyjde rozšírenie). Tam si môže vybrať z viacerých zaujímavých postáv (mužských aj ženských) a pravidlá sú jednoduché.

---------------
Prekladateľ Joe

21.10.2019 14:06:44

Všechno je o penězích
Ono záleží, kolik do nové hry chcete investovat. Pěkných rodinných her je dneska už nepřeberné množství. Něco jiného vám budou lidi radit, pokud budete chtít hru do 1.000,- Kč a něco jiného, když budete mít limit do 3.000,- Kč. Taky záleží, jestli s dcerou chcete hrát jenom čistě kooperativní hry, nebo si i rádi zahrajete proti sobě.

21.10.2019 14:24:10

U nás (dcerka 8) teď frčí
Splendor
Alhambra
Kingdomino

21.10.2019 14:28:16

...
Mám doma osmiletou dceru a baví ji:

Kingdomino
Zooloretto
Kočičí klub
Coloretto
Drop It
Ubongo
Dům snů
Děti z Carcasonne
Záchranáři

21.10.2019 14:32:57

Takenoko, Patchwork
Takenoko - hezký vizuál, stavění zahrady, pěstování bambusu + panda? To ji musí bavit

Patchwork - fajn dvojkovka, šití dečky

21.10.2019 14:46:44

rodinné hry
- Můžu doporučit třeba "Cirkus na kolečkách" od Rexíků, ale je to karetka ne deskovka. Jinak velice pěkné, jednoduché skládaní vláčku z vagónů se zvířátky. Od 8 let, 2-4 hráči.

- "Dům snů" od BlackFire-u, stavění domku, nebo spíš zařizování místností. Hezká rodinná hra, od 8 let, 2-4 hráči.

- Můžete zkusit i kooperativní "Plyšovou hlídku" (Mindok), ve zkratce hra se skvělým příběhem o malé holčičce a jejích plyšácích.

- Možná by zaujala i hra "Grimm Forest", hezké pohádkové téma i spousta figurek. Takové soupeření o zdroje ke stavbě domků tří prasátek... Je v angličtině, ale jsou zde překlady. (Spíš bych asi ale raději upřednostnil Plyšofku).

- Když už jsme u těch zvířátek, za prubnutí stojí určitě i "Takenoko" (Rexhry) - stavění zahrádek, zahradničení a žraní bambusu s pandou :)
Nebo simulace psího života ve hře s neotřelým názvem "Psí život" (Blackfire) :D

- Ještě mě napadá taková lehce dobrodružnější hra na zloděje kradoucí vzácné artefakty v "Citadele času ďábelského profesora" (taky Blackfire).

Všechno od 2 hráčích a 8 let. Záleží spíš na tom co vás tématicky víc chytne a taky na ceně.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

21.10.2019 14:49:30

Reakce na reakce
Všem moc díky za tipy, ani jsem nečekal tolik odpovědí. zkusím to ještě malinko upřesnit. Hry typu skládání vagónů se zvířátky asi nebude to pravé, ale třeba to v reálu bude sranda.. Loni jsem kupoval Ubongo, to nás však časem omrzelo právě díky absenci nějakého příběhu. Viděl bych to spíš buď na dobrodružnou či fantasy hru, kde jsme klidně proti sobě a škodíme si, ale spolupráce proti nepříteli by byla také fajn. Cenově tak nějak s rozumem, začínáme a hru za 3 klacky odmítám už z principu, tisícovku bych viděl jako strop.
Každopádně třeba ta Plyšová hlídka vypadá zábavně pro oba, případně Splendor či Karak by nemusely být špatné. Musím důkladně projet všechny návrhy.


21.10.2019 15:14:28 | Upraveno autorem (porovnej)

s dcerkou ve (nejčastěji) dvou

Kočičí klub
Safari bar
Majesty
Lotos
Karuba
Machi Koro
Hej to je moje ryba (hey Thats my fish)
Ramses
NMBR9
Krabčáci
LAMA

21.10.2019 15:15:54

Hry
Tak největšími favority jsou zatím Plyšová hlídka a Ďábelský profesor a Citadela času, teda alespoň z mého pohledu ;).
Kdyby někdo prodával, tak dejte vědět.

21.10.2019 15:47:56

Můj tip
Pro kooperativní hraní s dětmi bych rozhodně doporučil Zakázanou poušť. Hra stojí zhruba 500 Kč, má jednoduchá pravidla, příjemnou herní doba kolem 45 minut, nastavitelnou obtížnost a jako bonus krásnou kovovou krabičku a plastovou létající loď.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

21.10.2019 15:55:25

Alfonsio: poptávka
píšeš že jsi tu noví tak dyby jsi netušil jak to funguje tady drobný popis:

Pokud tě něco zaujalo a máš zájem hru "poptat" z druhé ruky nejefektivnější je dát si ji do "Wish-listu" a kdokoli ji někdo vystaví na bazaru Zatrolených her dojde ti o tom info do zpráv i s linkem na danou aukci.

A jak na to:
v profilu hry máš pod obrázkem krabice hry kolonku "Hru chci" tu zaškrtneš a máš ji ve Wish-listu a kdyby jsi o ni už neměl zájem opět klikneš na stejný nápis označení se zruší a z Wish-listu ti zase ubude...

a kde pak když tak najdeš celí svůj Wish-list? na svém profilu (proklik ze jména tvého účtu v pravo nahoře stránky pokud jsi přihlášen) tam máš záložku se seznamem svých her a vedle šipku tu když rozklikneš máš možnost vybrat Wish-list....

______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

21.10.2019 16:05:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Jurassic Snack
Zrovna dneska nám dorazila Jurassic Snack.
Hra pro dva,pravidla v cz. Vypadá moc pěkně.

21.10.2019 16:59:17

...
Zombie kidz - zabavna a jednoducha kooperativna hra, ktora sa vyvija ... hra obsahuje 13 tajnych obalok, ktore sa postupne v ramci postupu v hre otvaraju a prinasaju nove schopnosti hrdinov, nove pravidla hry a nove vyzvy.

Santorini - jednoducha a pekna hra, najlepsia vo 2, ale hratelna aj vo viaccerych

Namornici z Nordenu - krasna hra, kde si poskladate 3D lode a bojujete. Rychla a zabavna ... a stoji cca 15€

Istanbul - kockova hra - rychla a zabavna kockova verzia Istanbulu

Velka kniha straslivych car - kooperativna hra, plna kuziel priser a carodejov

Drako inak bude ... ale uz v novej verzii. Podobna hra ako Drako je Raptor. A povedal by som ze o cosi aj lepsia je.

Tommi

21.10.2019 19:14:43

Pro holky
Pro holky toto:
https://www.hras.cz/spolecenske-hry/rodinne-hry/psi-zivot-stolni-hra

23.10.2019 16:48:09

Ahoj, za nás (dcéry 11 a 7 rokov) odporúčame toto:

Alhambra
Atlantis
Azul
Bubliňáci (momentálne u nás novinka, ktorá nás veľmi baví, ale príbeh to nemá)
Cacao
Century: Spice Road
Escape: Chrámová kliatba (bláznivá kockovka)
Hrdinové bez záruky (chcelo by to ale aj mamku :))
Kanagawa
Ostrov Skye: Jak se náčelník stal králem
Patchwork (výborná hra pre dvoch, ale áno, príbeh tam chýba)
Port Royal (malá ale výborná kartovka)
Qwirkle
Splendor
Survive: Escape from Atlantis!
Takenoko (veľmi pekná hra s pandami)
Ticket to Ride
Zakázaná pousť (kooperatívka, s príbehom :))
Zooloretto

23.10.2019 20:42:43

a zabudol som na
Mino & Tauri (ešte ju doma nemáme, ale objednávali sme ju práve pre 7 ročnú dcéru, vyzerá to na celkom zaujímavú rýchlu kooperáciu)

24.10.2019 10:10:57

Andor

My jsme začínali s Andorem, je to jednoduché, snadno pochopitelně, krásně vypadá a přitom vypráví skvělí příběh ????

24.10.2019 21:47:57

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku
Kvedlalové z Kvedlinburku
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas