Do kterých her jste investovali nejvíc a nejmíň peněz?

Nejvíc:
4000 - Pán prstenů LCG
2800 - Mars: Teraformace
1800 - Rone; Warhammer: Disk Wars
1600 - Summoner Wars; Tash-Kalar
1100 - Small World

Moje nejlevnější TOP10 hra:
233 - Star Realms
25.2.2021 19:53:46

Ew

obaly som radsej nepocital :D
Hra o truny Lcg -631 Euro
Descent 2ed (stale nie kompletna) -575 Euro
Pan Prstenov Lcg -317 Euro

No a za posledne dva roky som nechal v CZ hrach cez - 1 604 Euro

a najlacnejsia Lords of Hellas ktoru som vyhral :)

26.2.2021 11:21:11 | Upraveno autorem (porovnej)

...
těžko toto počítat, prtože tu máme deskové hry a figurkové hry.

Warhammer: Age of Sigmar sežralo přes 100K
TIME OF LEGENDS: Joan of Arc all-in okolo 25K
X-WING asi taky něco mezi 20-30K
Pak asi nastupuje Solomon Kane all-in, to bylo cca 350$

Zbytek peněz dám asi za léčení u psychiatra :D

26.2.2021 12:19:13

:D
1a) Nejdražší
kompletní Warhammer Underworlds ... asi dost přes 15k
cca 75% (chybí některé monster sety a poručíci) obsahu Descentu Second Edition ... téměř přesně 15k

1b) Nejdražší zajíčkové v pytli :D
Darkest Dungeon ... cca 6-7k
Oathsworn ... cca 5-6k

2) Nejlevnější
levný hry nekupuju :D

3) Diagnóza
stále je to v pohodě, sbírka nožů sežrala už přes 100k

26.2.2021 12:51:48

Díky Martine!
Do hry Song of ice and fire TMG jsem nacpal už nějakých 40 000,- a budu pokračovat. A to nepočítám doplňky jako jsou terény, podložky, magnety apod.

Do čeho jsem dal nejmíň ani netuším, snažím se hry kompletovat, takže cokoliv se mi octne v hledáčku, naroste víc než je zdrávo.
______________
aka WantonDuke

26.2.2021 14:02:52

Poměr cena/výkon, KS
Snažím se hry spíše hrát, než sbírat a řeším dost poměr cena/výkon.

Nejdražší jednoznačně věci z KS:
1) Nemesis - cca 4900Kč
(po známosti základ s medikem, aktuálně na KS čekám na Lockdown + SGs + Aftermath)

2) Trudvang - cca 4500Kč
(čekám z KS základ, Wildland, Lost Stories + Muspelheim + Thorn Beast)

3) Zerywia - cca 3000Kč
(čekám z KS základ, Hexer, Scorned + SGs)


Nejlevnější, pokud nepočítám darované, vysoutěžené, vlastní výrobu či jinak získané:
1) Duchové, Démoni a Draci - 15Kč
(asi 25 let nazpět ve výprodeji v papírnictví)

2) Maršál a Špión, Fantom staré Prahy, Bitva na polích Pelennoru - každá cca 50Kč
(taktéž asi 20-25 let nazpět v papírnictví nebo knihkupectví, člověk si to musel sám poskládat)

3) Naše století - 90Kč
(věrnostní akce v Albertu)


btw. parádní téma pro přehled, jak to mají ostatní :-)

26.2.2021 14:34:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyprodané kusy
U mě asi nejvíc peněz stála potřeba mít některé hry, které už nebyly běžně k dostání a různě se prodávaly za násobky původní ceny.

* Na prvním místě je tak Battlestar Galactica včetně všech rozšíření, která ještě spolkne další peníze za výrobu přelepek na italská rozšíření.

* Na pravděpodobně druhém místě je Star Wars: Rebélie. Dneska už bych asi šel do anglické verze.

Pak je tam taková šedá zóna:

* Gloomhaven včetně insertu, barviček a spousty předmětů vytištěných na 3D tiskárně.

* Sbírka Harry Potter TCG, kdy velkou část boosterů jsem dostal různě darem, ale za těch několik let, kdy jsem je sbíral, šly ty částky asi taky do tisíců.

A nevím jestli nejlevnější, ale s asi nejlepším poměrem cena / počet odehraných partií, mám Opráski s českí historje.

26.2.2021 14:56:16

...
Nejvíc nejspíš Dominion s rozšířeními - a to jsem ho kupovala ještě klasicky v obchodě, ne za ty šílené ceny, které jsou teď na bazaru. Základ (z druhé ruky - to znamenalo tehdy ještě "levněji, než nový") + 13 rozšíření, každé cca 1000,-, tak to je 14k. Safra... Ale když tak vidím některé částky níže, tak to je ještě celkem v pohodě :D

A z nejlevnějších, když nepočítám pexesa (mám ráda pexeso :D ), případně samo-domo výrobu již nesehnatelných her, tak to bude nejspíš Maškaráda, tu mám asi za 250 Kč.

26.2.2021 15:24:42 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Bezkonkurenčně nejdražší: X-Wing - ani se to neodvažuji spočítat.
Potom asi Pán prstenů LCG s většinou rozšíření - to bude taky pěkná pálka.
Nejlevnější - za 99,-Kč hry z Levných knih: Pictomania, Vzducholodě

26.2.2021 16:47:18

spočítané

tak, ja mam zbierku ešte docela malú, dal som si tú námahu a spravil cely zoznam a tam budem u len pripisovať

aktuálne čo mám:

1 Scythe 161 eur
2 Settlers: Zrod impéria 145 eur
3 Pán prstenů: Karetní hra 140 eur
4 Gloomhaven 117 eur
5 Hannibal & Hamilcar 80 eur
6 Successors 80 eur
7 Mice and Mystics 70 eur
8 Na křídlech 70 eur
9 Hra o Trůny: Karetní hra (druhá edice) 40 eur
10 Scrabble 30 eur
11 Splendor 30 eur
12 Gizmos 28 eur
13 7 Divů světa: Duel 26 eur
14 SMART - Den a Noc 26 eur
15 Star Wars: Destiny 24 eur
16 Chytrý farmář 20 eur
17 Tučňáci 20 eur
18 Dobble 12 eur
19 Boží zboží 10 eur
20 Star Realms 10 eur

spolu: 1139 eur

a ANO star realms sme hrali asi najviac zo všetkého
z tých drahších asi najviac hrané settlers

tuna nepočítam ešte zo študentských čias Magic the gathering - tam som nechal typujem 500 euri ale to už nemam ani doma tak to nepočítam, vtedy som deskovky za koníček nemal.

čo sa týka obalov a doplnkov tam som cca na 120 euro
a čo sa týka farbenia figúrok (to som začal len minulý týždeň) tam som na 85 eurách

26.2.2021 16:47:26

...
Eclipse KS edice v plný palbě za 7500,-
PnP verze Palm Island za 0,-

26.2.2021 17:29:52

utraty
Magic
WoW TCG
Pokemon TCG
v radech stovek tisic, ale zas z toho clovek dostane i neco zpatky (krome WoW, ktery zdechlo)
Warhammer nekolik desitek tisic.
Z klasickych deskovkek Arcadia Quest s hromadou rozssireni tak za 10K.

26.2.2021 19:25:13

$
Nejvíce
Bloodbowl - Cca 11 týmu + spousta věci okolo
Lorda of hellas full KS a později i neopren mapa
nemesis ale téměř full 1. KS a teď 2.

Nejméně (jen co považuji za dobre hry )

Die kutschfahrt zur teufelsburg
Greed
Camel cup

26.2.2021 20:17:10

...
To vůbec nedává smysl, co jsem napsal... Tak nic:)

26.2.2021 21:15:19 | Upraveno autorem (porovnej)

...
On plastovej či resinovej matroš se dávkuje a tak ve finále se to nasčítá.
Warzone: Resurrection odhadem mezi 20-40k
Star Wars: Armada něco přes 30k a ještě poroste páč budou další lodičky a je třeba mít je všechny a něco víckrát

nejlevnější asi Milostný dopis

26.2.2021 21:37:35

...
Najviac ma vyšiel Warhammer, prestalo ma baviť počítať pri takmer 1500 eurách (a radšej som to ani už nechcel vedieť), a to som sa nedostal k farbám, sprejom a nástrojom.

Na druhom mieste je Scythe s tromi rozšíreniami za 160 eur, na treťom je zatiaľ Root s rozšírením za 81 eur, ale s príchodom ďalších preložených vecí poskočí. Potom nasleduje pár hier v rozmedzí od 60 do 70 eur: Pandemic (+ dve rozšírenia) Břink (+ rozšírenie), Android: Netrunner (+ dva data packy).

Najmenej ma vyšiel Milostný dopis za 3,5 eura a patrí k najhranejším kúskom.

Kickstarter ignorujem a našťastie ma ani nikdy nedostal.

27.2.2021 20:44:51 | Upraveno autorem (porovnej)

...
U mě bude nejvíc Too Many Bones. Možná Descent 2, kde jsem dokupoval hlavně ta monstra.
Zajímavá cena je i u Massive Darkness 2, de s tím taky pěkně zahýbala daň :-)

Nejmíň moc neřeším...:-)

27.2.2021 23:43:23

...
No nejvíce jsem mě doposud stál Kingdom Death: Monster, ten mě vyšel doposud +- $2850 (core box + wave 1 expanze = ty mam doma, wave 3 a 4 věci jako gamblers chest a wave 2 expanze mam late backnuto teďka v prosinci.

Nejméně asi ta nová legacy verze Soudruhu, nezlob se nebo nová legacy verze Z pohádky do pohádky. Nevzpomenu si přesně na cenu, ale mám dojem, že to stálo asi 400 - 500 každé :D

28.2.2021 12:56:20

Zkouška odvahy
Tak, a teď kdo bude mít odvahu toto vlákno s vlastním udáním nasdílet se svým partnerem/kou.... ;o)

11.3.2021 14:45:20

to Honkem
Noční můra hráče deskovek je, že po jeho smrti partnerka prodá jeho sbírku za cenu, za kterou jí řekl, že stála.

11.3.2021 14:52:17

Ross Tikal
Můj oblíbený meme. Viděl jsem ho poprvé na deskovky, ale koukam, že už to aplikovali na všechny možný hobby :D

11.3.2021 16:06:48

re: Honkem
Naopak! Toto rád nasdílím, abych ukázal, že drtivá většina je na tom mnohem hůř :) Že jsem vlastně jen drobný střadatel...
-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

11.3.2021 16:17:55

to Ross Tikal
to je, ale zo života, kamarát sa pred smrťou poistil... Keď už to sním bolo fakt zle tak sa hier zbavil sám behom dňa zmizla zbierka cez 100 hier... Doteraz nevieme čo a ako s nimi spravil, jeho žena sa vrátila do prázdnej izby, a nik nevie kde skončili. dva dni na to zomrel. Odpoveď bola, že by nemal pokojný posmrtný život s pocitom, že by skončili u niekoho zo... (následuje pár pravdivých a nie moc lichotivých vyjadrení na osadenstvo zatroleniek ...)

No bol medzi nimi aj môj Arkham aj s troma rozšíreniami ... ja len dúfam, že neskonćili na smetisku, ale v deckom domove :D


----- nazad k tému
Magic cca 45k+ € (ale už som čistý... investícia to bola lepšia než akcie)
Warhammer to je tiež choré číslo (aj tam som už čistý)

z Deskoviek samozrejme Kingdom Death



najmenej asi sedmové karty (ale zase ich mám pár desiatok)

13.3.2021 01:37:21

Tak na tom nejsem nakonec tak zle :)
Myslel jsem, že můj all-in a stále doplňovaný set Cthulhu Wars v aktuální ceně cca. 35-40 bude v TOP10 a už jsem úplně v klidu.

Bohužel takových all-in mám vícero a jsem rád, že mě to už přešlo (Joan of Arc, Mythic Battles: Pantheon, dříve The Gods War: Glorantha a další).

A nejlevnější asi sámpansklepal Love Letter v nákladech 20 Kč výroba. Na mou obranu v době, kdy nešel koupit a jako omluvu vydavateli jsem pak pořídil de-luxe verzi.

21.3.2021 23:11:41

Za mě
Jsem rád, že proti mnohým tady jsem na tom dobře, a to kupuju deskovky už přes 15 let, od věcí jako Osadníci, Portoriko až po současné hry :)
Nejvíc jsem utratil za Lord of the rings:LCG, kde mám komplet prvních 8 cyklů, všechny Saga rozšíření a cca 10 samostatných scénářů, včetně peněz za obaly, bednu na hráčské karty atd. jsem do toho dal odhadem 37 - 38 tisíc.
Nejlevnější byly asi malé karetky tipu Freitag, Boží zboží, karetní Osadníci, vše kolem 250.

28.3.2021 13:52:34

U me nejdrazsi all-in Cthulhu Wars, tam to i s temi ruznymi postovnymi bude ke 40k. 

Nejlevnejsi Milostny dopis s 10% slevou, takze za celych 90 kc.

 

Mimochodem kdyz vidim ty castky u nekterych, neresili jste, zda jde u nas sbirka deskovek pojistit? 

21.5.2021 15:56:51

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas