Detektivni hra

Zdravim vsechny :)
Vymyslel jsem hru na kterou bych od vas potreboval nejakou zpetnou vazbu. Jedna se vzdy o nejaky kriminalni zlocin (v tomto pripade vrazda).
Pro hrani je ucite lepsi vytisknout si stranky, teda alespon stranku s hledanim dukazu (obrazky mista cinu) na monitoru se to hleda velmi spatne.
Jsou tam i pravidla, takze to muzete testovat celkove.
Mam to zatim vymysleno pro jednoho hrace, protoze jsem nechtel byt stale napomocny, kdyz jsem to daval znamym otestovat.
Mel by to byt jinak soubor vice pribehu s tim, ze karticky budou spolecne pro vsechny (kartoteka).

Cokoliv vas napadne, nebo se nebude libit, mi prosim napiste. Treba ta hra stoji vubec za prdlajs :)

Stahovat muzete zde (obsahuje jen stranky ve formatu *.jpg)
[b]http://martinart.eu/ostatni/Miranda_1970_mvocet.ZIP[/b]
7.1.2011 10:59:03

soubor ke stahnuti
zde je to citelneji

http://martinart.eu/ostatni/Miranda_1970_mvocet.ZIP

7.1.2011 10:59:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Detektivka
Zahrát jsem to nezkusil, ale pár postřehů:

1) Přijde mi to jako dobrý nápad, poměrně neotřelé. Na "oficiální" vydání to asi není (což je pouze můj subjektivní názor, kterým se rozhodně nenech odradit :-)), ale jako volně stažitelná sólovka? Proč ne?

2) Moc se mi líbí obrázky. Jsou správně nepřehledné, se spoustou detailů, hledá se fakt blbě :)

3) Přepiš pravidla do čitelnější podoby. Nemám na mysli grafickou stránku (ta se mi naopak líbí, přijde mi, že dobře sedí k tématu), ale spíš mi tam chybí nějak přehledněji napsané co a kdy dělat. Po několika přečteních mám pocit, že ti tam tak jedna stránka pravidel chybí...

4) Nech to jako sólovku. Pro dva hráče si to nedovedu moc představit (snad jen, že každý hráč má svůj případ a kdo ho správně vyřeší rychleji, vyhrává).

5) Počítej s tím, že hra má nulovou znovuhratelnost. Každý případ si zahraješ jen jednou, pak už ho znáš a nehraješ ho znovu...takže aby se hra chytila, musel bys vymyslet (a nakreslit) celkem dost případů. Přirovnal bych to třeba k hrám typu "černé historky" - když si jen trochu pamatuješ historku z minula, je to hra o ničem, strašně rychle se dobereš výsledku.

6) Pouvažuj nad cílovou skupinou. Pro koho je hra určena? Téma je vyloženě dospělácké, ale většina dospělých si nebude moc nadšeně hrát "najdi x rozdílů". Pokud nebudou lehce podroušeni (a pak rozdíly nenajdou) nebo lehce ujetí...

8.1.2011 20:02:26

reakce
Diky za podnety, zkusim se k nim nejak vyjadrit:

1- jo na nejake oficilani vydani me to taky neprijde, ja to delal jen pro zabavu, jsem pc grafik v jedne firme zabyvajici se vyvojem her a k tomu mam rad deskove, takze zabava ;)

2- diky, snazil jsem se pouzit jiny styl nez mam normalne takovej "detektivni"alespon me to tak prijde

3- no pravidla jsou jen 2 stranky, no hraje se to tak jak je to uvedene na tom prikladu. Muzu tam jeste nekam dopsat poslopnost hrani jako primo. ale sam nevim co tam jinak zmenit. me se to blbe hodnoti, ja to znam ;)

4- tady me napadlo pro vice hracu toto:
chtel bych mit treba 100-500 karticek obejktu (dukazu), tak udelat leda neco s kartami. nejak nahodne by kazdej dostal 20 karet a ty by mohl poskladat do nejakeho zlocinu, musel by byl logicky, kazda karta by na sobe mela pocet bodu (jako scrabble) a pak by se ty cisla bodu karet v dobrem pribehu secetla a vyhral by s nejvyssim poctem bodu. jeste by si karty mohli mezi sebou vymenovat.

Taky by kazdy mohl mit svoje karticky a z nich udelat nejaky pripad, pak by to ostatni mohli nejak hadat co se stalo (coz nevim moc jak) anebo by si za ne secetl taky ty body. Za karty v ruce by nedostal nic.

Ale tohle ma riziko, ze budou vznikat blbe pripady :)

5- ano vim, nikdo to hrat znova nemuze a prave jako u Cernych Historek, to muze byt tak, ze ten kdo to zna muze vest ostatni, rikat jim co nasli atd. chtel bych udelat hodne pripadu ;)

6- jo tohle je dobra otazka. mam tam jen nejake kriminalni pripady, takze pro deti to neni. ted to je jen pro dospele.
prave premyslim nad tim jak udelat v tomhle systemu neco i pro deti, ale tam je tezke zjistit co umi najit a co ne, co umi vyrekonstruovat a co ne

a moc ti dekuju za tve pripominky, jsem opravdu potesen ;)

8.1.2011 22:51:04

Vybíráme z Bazaru

Alibi: 3 Intricate Mysteries
Alibi: 3 Intricate Mysteries
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas