Deskové hry v počítačové podobě

Našel jsem na BGG pěknej geeklist se spoustou deskovek předělaných do počítačové podoby. Je jich fakt docela hodně. Myslim jsem tam zahlidl i Cosmic Encounter.
--------------------
http://boardgamegeek.com/geeklist/8323/sebastian-sohns-softboard-games-free-commercial-a/page/1
10.1.2011 13:30:09

Cosmic Encounter
Webovou verzi Cosmicu má odkazovanou i FFG na stránce ke hře, ale je to očesaná verze, kde jsou na výběr jen čtyři alieni (myslím, že za další se dá připlatit, ale už si nejsem jistý, hrál jsem to dávno). Navíc tam nejsou Flare karty, ani artefakty (artefakt má každý jen jeden na začátku na jedno použití a nemůže dostat žádný další). Tím pádem je to opravdu jen demo verze celé hry, deskovka je mnohem větší masakr :-)

10.1.2011 14:02:12

Cosmic
Myslim, ze po zaplaceni je hra plne pristupna jako deskova verze. Kdysi jsem to demo zkousel, je to pekne udelane, ale doma na stole je doma na stole. A to plati dvojnasob u takove hry jako je CE, ktera je hodne o interakci a komuniakci mezi hraci.

10.1.2011 16:39:43

Vyzkouseno
Fajn mi prijdou webove varianty od Days of Wonder. Memoir 44 byl docela fajn (odpadala zdlouhave pripravovani hry) a parkrat jsem klikal Ticket to ride a taky to slo. Nevyhodou je ze je to za penizky (mate cca 100 kreditu a za jednu hru zaplatite 2-3 kredity).
Na brettspielweltu jsem hral dost dominion a zkousel jsem carcassone. Dominion byl celkem i zabavnej.

jinak proste hromada dalsich je Yucata a samozrejmne Vassal.

12.1.2011 11:20:49

Já nevím,
vás to vážně baví hrát deskovku přes počítač? Já tohle pořád nedokážu pochopit, nemám ambice v hraní deskovek vynikat a lézt na turnaje (takže to padá z tréninkovýho důvodu) a když chci hrát na počítači, tak radši nějaký pořádný RPG s atmosférou a dobrou prezentací. U deskovky na počítači bych se asi unudil. Prostě mi tam chybí ten sociální aspekt...

12.1.2011 12:43:10

Merlin
Takovej dominion pro windows je právě ideální rychlovka, kterou se dá zabít pár minut, zatímco na pořádný rpg potřebuješ skoro dovolenou aby sis to pořádně užil.

12.1.2011 14:30:04

Merlin
No jak co. Rychlovky jako Dominion na brettspielwelt jsou ok. Jednu chvíli sme s bratrem jeli Race for the Galaxy (velice povedená) na PC, protože brácha jezdí na kolej, tak abysme mohli dát i na dálku. V práci byla taky doba, kdy jsme ve volných chvílích hráli na PC Bang! a Formula Dé a Ingenious. Všechno povedené aplikace s multiplayerem.

Osobně mám jistě nejraději deskovky na živo (jako asi všici tady). Ale pokud prostě není po ruce žádný hráč a přesto je chuť si danou hru zahrát, tak PC/konzole/Iphone chápu jako malou únikovku ;)

12.1.2011 16:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
Na zabití chvilky času je pro mě lepší jedna dvě hry Dominionu nebo RtfG než solitair. ;-)

14.1.2011 20:30:51

Vybíráme z Bazaru

Hrdinové hlubokého hvozdu
Hrdinové hlubokého hvozdu
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas