nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Desková hra pro nenáročné 2-4 hráče

Zdravím po delší době odmlky místní hráče ...

Uvítal bych radu, jakou deskovku si pořídit. S polovičkou máme doma tyto kousky:
Ticket to Ride Europe
Smallworld
Arkham Horror
Eldritch Horror
Dostihy a sázky

Vzhledem k tomu, že jsme si pořídili malé dítě, už není moc čas na dlouhé opusy, hledáme něco ve stylu vláčků, co by bylo zábavné i pro poraženého, trvalo to kolem jedné hodiny a ideálně to mělo pěkné zpracování.

Snad tímto nezakládám podesáté stejné téma, každopádně díky za tipy …

Upraveno autorem (porovnej)

6.9.2017 12:18:04

Gizmos

Moje odpověď na vše je dnes gizmo. Ne fakt doporučuji :)

23.3.2019 21:19:56

Drussbarb

Tak skús ešte toto: Cyclades, Caylus,V roce draka,Sekigahara,

23.3.2019 20:59:52

Brblo

Jako jo, ale na druhou stranu z her pro nenáročné mám už vybráno poměrně hodně her :
7 divů světa duel
Queendomino
Azul
Kodama
Možná i Boží zboží
Minutová říše : legendy
Milostný dopis
Poštovní kurýr
Kingdom Builder
...

Jinak Small World nepovažuju za úplně jednoduchou hru a hrajeme to poměrně rádi, manželka ani neví, že hraje wargame.
A při našem hraní je důležité pochopit JAK hrát, jak hrát DOBŘE přijde časem (nebo taky ne).
Root mě zaujal hrozně moc, chci to mít doma! :)

23.3.2019 14:06:57

Root

Píšeš že pro nenáročné.Co som pozeral recenzie,tak tam bolo spomenuté že trochu kopíruje COIN systém od hier ktoré vydáva GMT a tie majú pekelnu obtiažnosť.

23.3.2019 13:25:05

Root

Co takhle Root?

Manželka je velkou fanynkou Small Worldu, ve kterém mě pravidelně dává na zádel, takže konfliktní hry jí nevadí.
Zároveň nehrajeme zase tak vážně, abychom se hodinu trápili s jedním tahem, takže by nám nemuselo vadit, že plně nevyužíváme potenciál jednotlivých frakcí.
A kočičky, ptáčci a další lesní potvory by se jí určitě líbily.

A co hraní ve dvou? Je to tak, že ve dvou se dá hrát kooperativně?

Díky za tipy

23.3.2019 09:42:53

Díky

Moc za tak ohromné množství tipů, dnes toho v práci asi moc neudělám :)

Nabídka na taroky platí - toto je můj největší objev loňského roku ...

21.3.2019 08:34:41

jednoduché hry zábavné v páru

7 divů světa duel
Azul
Kingdomino
Únikové hry - Exity, Unlock atd.
Five Tribes
Istanbul
Jaipur
Koncept
New York 1901
Patchwork
Qwirkle
Sagrada
Welcome to
Gizmos

20.3.2019 19:13:46

Navrhuji se podívat na hru

Cacao, nebo zkuste Dům snů.
Případně Ďábelský profesor a Citadela času, nebo Vládce tokia. Vše odehráno ani ne do hodiny, 2-4 hráči, jen Vládce tokia pro 2 moc nedoporučuji, spíš 3 a víc...

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

20.3.2019 15:54:52

.

Doba kamenná
Puerto Rico
Marco polo

20.3.2019 15:44:30

Doporučuji

Santorini - spíš abstraktní hra, hraje se čistě proti sobě, ale stejně tam vznikne "společnými" silami město
Minutová říše:Legendy
Kodama - dost podobné Kanagawě mechanikou, ale vizuál je úžasný, jen to zabere hromadu místa

20.3.2019 15:18:48

doporučuju

Kingdom Builder - pokud vás bude bavit (což věřím, že bude), je k němu i několik rozšíření, která osvěží hru v případě, že se začne ohrávat (a neupravují ji zas tak zásadně, aby se z ní stala monstrozita typu "Carcassonne se všemi").

20.3.2019 15:00:45

Další tipy :-)

Mi teď hráváme: Kodama: The Tree Spirits (případně je i verze Kodama: duel) a když je opravdu jen chvilka tak Tajuplné říše.

20.3.2019 14:53:55

Za mě...

Kdyz mam brat v uvahu feel Takenoko a Kanagawy, tak bych volila Splenor, Postovniho kuryra (ten sice neni k dostani v obchodech, ale na bazaru zde byva casto), Abyss, Panovnika.

20.3.2019 14:37:00

7 divov duel

7 divov duel do dvojky super

20.3.2019 14:01:43

...

Z jednoduchých mě napadají
Kingdomino nebo Queendomino
Vzducholodě

20.3.2019 13:57:01

Nějaké další tipy po letech?

Zdravím po odmlce,
pár her jsme si pořídili, momentálně máme (dvě domácnosti dohromady) tyto kusy:

Ticket to Ride Europe
Small world
Eldritch Horror
Dostihy a sázky
Osadníci z Katanu
Takenoko
Kanagawa
Ostrov Skye
Settlers

Všechny hry máme docela ohrané, poradíte nám nějaké další kusy, které by se nám mohly líbit?

Nejlepší zásahy do černého byly jednoznačně Takenoko a Kanagawa, vlastně i Ostrov Skye. Tipy v tomto duchu by nám udělaly radost.

Moc díky!

EDIT:
Posledním objektem naší herní vášně se staly taroky, toto berte jako tip ode mě k vám, sice je to jen pro 4 hráče, ale stojí to za to.
Díky kolegovi, dlouholetému hráči, jsem to nejen pochopil, ale udělal jsem k nim i pravidla - zjednodušené pro neumětele a kompletní pro umětele, jestli někdo chce zkusit taroky, napište, rád se o pravidla podělím :)

20.3.2019 13:37:19

...:o)

pro dva:
7 divů duel,caverna ... cave vs cave,claustrophobie, a než ve dvou descent, tak dorn,který je prostě ... jiný,lepší, antike duelum
pro čtyřku, ale i pro dva:
glory to rome,imperial,cyclades,svět bez konce,st.petersburg

13.9.2017 15:39:26

Ve dvou

Jinak skvělá hra ve dvou je Space Hulk, pokud máš pro tento styl slabost. Velice napínavé a vždy o prsa

13.9.2017 14:52:34

Drussbarb

Často čtu jak lidi naříkají, že je to složité. Nevím, myslím si, že každý kdo si přečte pravidla to prostě musí pobrat. Druhá věc je, si vše při hře pohlídat, to už asi chce zahrát si pár her. Nicméně napoprvé to málokdo zahraje 100% dobře

Pokud jsi spíš sólista jako já a hra ti vyhovuje maximálně ve dvou lidech, tak ano, dá se to hrát ve dvou lidech. Jeden dělá PJ druhý má dva hrdiny. Klidně i víc, když je zvládne, ale záleží na zkušenostech. Všechno je o tom si to ozkoušet

První co ti vyleze v googlu zadáš Descent, Výpravy do temnot

13.9.2017 14:35:20

Descent

Lidi, ten Descent mě docela zaujal ... Není to moc složité? Pochopí to hráč Ticket to Ride, který v Arkhamu občas má problémy s pravidly?
A je to fakt hratelné ve dvou lidech?
Kdybychom vzali jen základ, jak se základ Descenta vlastně jmenuje? Těch Descent her jsem tu našel teda doslova ohromné množství ...
Díky.

13.9.2017 14:13:27

...

My s manželkou hrávame Takenoko, Námorníci z Nordenu a keď bábo zaspí, tak ak Scythe, Zombicide, Descent - ale to necháme na stole aj 4 dni a dohrávame po nociach :D

10.9.2017 09:17:29

Pro dva hráče

Svého času jsme ve dvou hráli Karetní osadníky. Nyní Knížata z Katanu, kteří jsou prý ještě lepší. Ovšem pro dva :-).

9.9.2017 23:25:38

ještě pár tipů...

Karuba
Imhotep
Lanterns: The Harvest Festival
Discoveries
Century: cesta koření

7.9.2017 15:37:55

Díky všem!

Lidi, dali jste mi docela dost tipů, těším se, až si najdu čas a prolezu si to na zdejších stránkách.
Jako fanoušek Settlers 1+2 je asi jasné, na kterou deskovku se podívám jako první :)

7.9.2017 09:59:37

naše oblíbené

Se ženou rádi hráváme hry kde i ten kdo prohraje může mít radost z toho co si vybudoval.
Takže naše oblíbené: Kanagawa, Boží zboží, Machi koro, Zámky šíleného krále Ludvíka, Settlers: zrod impéria.
Poslední dvě jmenované, jsou už delší, větší hry, ale do hodiny se ve dvou vejdeme.

6.9.2017 23:25:34

Vybíráme z aukcí

Bärenpark
Bärenpark
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>