Deskoherný rok 2011. Aký bol ten váš?

Opustili EURO pre AT? Opustili ste AT pre WARGAMES? Vrátili sa k EURU zdecimovaný kockami a náhodou či pre babranie sa s pinzetou?
Pribudol vám do zbierky nejaký dobrý kúsok či dokonca raritka? Predali ste niečo?
Nech páči zhodnoťte váš deskoherný rok 2011...
17.1.2012 23:26:59

2011
Víc jsem překládal, než hrál ...

17.1.2012 23:28:35

náš bol turbulentný :)
S výnimkou Agricoly a Notre Damu a pár kartových hier sme úplne presedlali na AT. WARGAMES nás stále nelákajú :/.

Do deskových hier sme aspoň trošku vtiahli švagrovcov, rodičov a súrodencov.

Predali sme 10 hier zo zbierky. Konečne šli z domu Vikingové, Doba kamenná, Pandemic a Dominion! :). Bohužiaľ šli z domu Cyclades, MeQ a Conquest of Nerath :(.

Do konca roka sme pre istotu dokúpili 10 nových +7 rošírení, čiže vietor v zbierke poriadny.

Špeciálne sa teším z kompletnej D&D série (Ravenloft, Ashardalon a Drizzt). Už sa len naučiť ako tak maľovať figúrky :D.

Po predaji MeQ som sa namotal na Tolkiena v podobe mojej prvej (a dúfam že jedinej) LCG karetky Lord of the Rings.

Konečne máme hru z lovecraftovského sveta (Elder Sign).

Začal som na ZH prekladať a písať. A ak bude čas a chuť, rád by som v tom v roku 2012 pokračoval :), ale hlavne chcem viac hrať, hrať a hrať ako robiť stále niečo okolo hier!

17.1.2012 23:40:31 | Upraveno autorem (porovnej)

tak ten muj
Dostal jsem pritelkyni z faze "Ale nepocitej, ze to s tebou bude nejak moc hrat" do faze "Tak na co mam chut dneska", mozna i v par kamaradech vzbudil zdravou zvedavost.
Momentalne se snazim rozhybat deskovkarskou komunitu v Olomouci.
Prvni velka hracska akce - Severske hrani ve Sloupu (dekuju vsem zucastnenym, bylo to fajn, rad se tam zas podivam, pokud na nas David nebude zly :D )
Byl jsem odvaznejsi ohledne nakupu (nebo mozna malicko vzrostl rozpocet, no). Porad sleduju vic euro, ale bavi me i AT, zalezi na konkretnich kouscich. Koupil jsem dva sve momentalne nejvetsi klenoty - Yggdrasil a Claustrophobii (krome toho i par dalsich veci, priznavam!).
Rovnyma nohama jsem spadl do popisovani her na ZH a prekladani (upletl jsem si na sebe bic jmenem Cauly). Momentalne pisu v ramci pauzy u prekladani Modleni a prace (Ora et Labora) - jak priznacne :)

No a konecne (nedavno jsem oslavil 500 dnu registrace na ZH) se snazim do diskuzi i prispivat, ne je jen cist :)

17.1.2012 23:56:33

Po herni strance
prakticky bidny. Az na par hernich sezeni u nas s brachou a jeho pritelkyni jsem prakticky nehral. Neni cas,vice jsme se venovali narozenemu druhemu synovi + prvnimu ted jiz 4 letemu synovi. Ted budu mit tedy na par let utlum nez vyroste a ja pak budu moci zase davat ke hram fotky, jak nam maly nakukuje na stul se hrou, u ktere uz budeme sedavat ve trech se starsim synem, ktery nakukoval nekdy pred dvemi ci tremi lety:-)

18.1.2012 00:03:31

ad Ringo
To, že si sa hraniu nevenoval pre rodinu, je jediná akceptovateľná výhovorka ;D.

18.1.2012 00:05:46

aky?
..no moj bol ten najlepsi v zivote, lepsi si uz ani len neviem predstavit :(a obavam sa, ze to uz nie je mozne, seriozne):

18.1.2012 00:40:47

u Polyluxu...
...se vse tocilo kolem, nyni jiz zkompletovaneho, Descentu. Cas od casu jsme si pro radost poridili i nejakou jinou hru, kterou jsme si s podobne vzacnou frekvenci i zahrali, ale takrka celej rok byl jedna velka Descenti kampan a pokud nebyla na stole rozlozena nejaka rozehrana jeskyne, tak jen proto ze jsme krabici, vetsinou tak na pul dne, zrovna zavreli. Pridam se k Opcikovi, lepsi rok me hodne dlouho neceka :-)

18.1.2012 02:28:50

2011
U nás velmi plodný. Zatímco v r.2010 jsem deksoherní scénu jen nesměle okukoval, loni jsem se do toho spadnul po hlavě. Pořídil jsem asi nejvíc her za celý svůj život počínaje Bix Boxem Carcassone v lednu a Super dungeon explore v prosinci konče :D. Nabarvil jsem si Talisman+2 expanze a nějaké další drobnosti. Zavedli jsme doma pravidelné rodinné páteční hraní, kdy jde všechno ostatní stranou. Zkusil jsem si na ZH napsat recenzi a udělat jeden překlad. Tak snad se bude dařit i letos.

18.1.2012 07:45:57

ad Merlin
Bohužel taktéž.

18.1.2012 07:47:31

Byl nádherný :)
V objevování novinek jsem sice značně pozadu a z první jedenáctky ve zdejší anketě jsem zatím nevyzkoušel jedinou :( ale zato jsem vloni objevil Runebound a byla to láska na první pohled... K dalším velkým zážitkům pak patří Ex illis, nejen co do hraní, ale i do malování či modelování...K velkým kulturně-deskovým zážitkům patří pro nás, venkovany, letní návštěva původní Dračí sluje (teď abychom tam jeli znovu :-)) Pak taky musím zmínit nehynoucí lásku k Battlelore, která byla korunována dokoupením několika expanzí, ale i dalšího základu ze zdejšího bazaru a mé milované BL mě teď neopouští ani na cestách :)
Třešničkou na pomyslném deskoherním dortu pak byla výhra Talismanu v Dračí soutěži, ta úžasná radost, když vítězná kulička nesla náš kód, ta se nedá popsat :)))

PS: pro Polyluxe, když tak Descentíš, koukni na Dwarf King´s Hold, možná by tě mohla zaujmout tahle "cestovní" varianta :)

18.1.2012 08:21:16

U mě dobrý
Opět jsem se loni nedržel s nákupama na uzdě, ale na druhou stranu nelituju ani jedné krabice :-)
Evidentně jsem si nastavil priority docela slušně, protože jsem to nahrál docela dost.
Pořád se ze mě nestal wargamer, AT a jednou za čas i EURO si pořád zahraju s chutí.
A hodně se povedla spousta akcí, na kterých jsem byl s váma a za to díky! Loňská Želiv, Mnichovo Hradiště, Warcon, Essen, Desná... Všechno luxusní akce.
Z těch her z loňska, na které jen tak nezapomenu:

13 hodinové Twilight Imperium na Warconu (na Siaronovo půlhodinové prohlížení decku politických karet v pět ráno :-) )
10 hodinový Starcraft v Hradišti (rbx&Prottos power!)
13 hodinový Pax Romana u Kandelabra
Spousta napínavých bitev v Battles of Westeros s Millhauzzem
Cave Evil, Dungeon Fighter a Space Alert v Desné
samozřejmě epické bitvy v ASL s bratrem Kandelabrem
a spousta dalších...

18.1.2012 08:36:52

2011
Čo sa týka hrania šachu v lige - KATASTROFA (spoločenské hry vytesňujú záujem o šach = hrôza)
Čo sa týka hrania hier doma - BIEDA (na to, koľko chuti mám hrať, sme odohrali strašne málo)
Čo sa týka hrania hier inde - VÝBORNÉ (5.miesto v Agricola na MSR, ale najmä herná akcia v lete s Osadníkmi v Poráči pri Slovenskom Raji - to bolo neskutočné terno, víťazstvo samo o sebe)
Čo sa týka budovania zbierky - PARÁDA (podarilo sa niečo povyhrávať, niečo pokúpiť a zdá sa, že sa vraciam k Tolkienovi - Risk:LotR trilogy edition, WotR + Bot3A, MeQ)

Celkovo, rok 2011 mi priniesol mnoho podnetov na zlepšenie v oblasti stolných hier, je to živá téma pre mňa. :-)

18.1.2012 09:11:40

BTW
ted si vlastne uvedomuji, ze jsem stravil docela herni vanoce, 4 letemu synovi jsem koupil Deti z Carcassonne a od te doby to kazdou chvili hrajeme:-) No wargamesa to neni (tak se za to zbicuji dneska pred barakem), ale co uz, nejak se to nastartovat musi:-D

swisss....au,swisss....au, ja vim ze je to Euro, au:-)


Edit: a vubec, pridam nejake house rules a udelam z toho wargamesu:-)

18.1.2012 10:41:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Shogi, WYPS, ...
Rok 2011 bol na nové hry dosť skromný - dokonca som nekúpil ani Hry roku 2011, čo som dovtedy skoro vždy robil. Najväčší vplyv mali na mňa staré hry. Nejakou náhodou sa mi podarilo kúpiť Alhambru za 2 Eurá - nikdy som ju predtým nehral a bol som s ňou milo prekvapený.
Druhým prekvapením z minulosti bolo Shogi - Japonský šach. Podarilo sa mi kúpiť verziu pre deti - bez Japonských znakov (http://shop.nekomado.com/products/detail.php?product_id=8). Jedná sa v podstate o veľmi modernú wargame vymyslenú v 16. storočí. Vďaka handicapovému systému môžu hrať zaujímavé partie aj začiatočníci.

A po dvoch rokoch testovania sa mi podarilo ukončiť finalizovať pravidlá pre moju hru WYPS (http://www.wyps.info/) a dúfam, že sa mi ju bude dariť šíriť.

18.1.2012 10:42:10

Vybíráme z Bazaru

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas