Další prosba o radu

Chtěl bych poprosit o radu, resp. doporučení hry, která splňuje níže popsané body.

Jelikož mám hodně rád Battletech, tak se mi zalíbila hra Heroscape, ovšem absolutně proti srsti je mi mix témat. Marvelovští hrdinové bojují ve fantasy prostedí proti kovbojům, robotům a rytířům. Co to? No dobrá, tak dejme tomu, že se někomu líbí souboj napříč místem a časem. Paráda je však ta hexová stavebnicovitost, která se mi vážně líbí. Proto neznáte někdo nějakou podobnou hru, kde by byl jedno stěžejní téma (nejlépe fantasy, nebo postapo), ve kterém by na hexovém prostředí (nejlépe stavebnice) proti sobě bojovali různé postavy s různými vlastnostmi a schopnostmi á la Summoner Wars a HOMAM, ale nebyl to Titan (rozsáhlá hra) a Mutant Chronicles (téma Doomtrooper nemusím)? Pravděpodobná odpověď bude asi Heroscape vyselektovaný na fantasy postavy, ale na to vskutku nemám takový rozpočet.

Díky za jakýikoli nápad :)
1.11.2010 18:11:23

Edit
A taky prosím o možnost editovat příspěvek, kterým vlákno začíná. Z těch překlepů a nedoklepů se červenám až na zadku :)

1.11.2010 18:14:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Ztracen v čase
Prosím jestli mi můžete poradit na můj dotaz. Jelikož je to nové vlákno a každý kouká hlavně po těch čerstvých příspěvcích a sem tam někam něco doplní, tak mě to odsouvá hlouběji a hlouběji bez povšimnutí veřejnosti. :( Díky

2.11.2010 08:41:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Pokud trváš na té stavebnici, tak ti nic jiného než Heroscape patrně nezbude. Ještě podobný je MOnsterpocalypse, ale ten je na tom z finančního hlediska podobně. Co koupit pár sad Heroscape a hrát na tom Battletech? Figurky, které nechceš, můžeš prodat.

2.11.2010 08:54:21

Havelock
Heroscape můžu jenom doporučit. Já taky nemusím Marvel, to si rozhodně pořizovat nebudu, ale jinak už sem si zvykl na roboty proti andělům se samopaly, do toho elfy a gladiátory a je to fajn. Navíc nemusíš míchat figurky. Co se Ti z figurek nebude hodit, můžeš prodat a naopak si dokoupit kusovky na e-bayi. ... nebo prostě použiješ jenom terény a figurky si seženeš k jiné hře nebo prostě jenom jako figurky :) ... ale pak už budeš mít trochu práce s tím to napasovat na pravidla heroscape.
Navíc pokud chceš Heroscape a téma fantasy, tak prostě poslední krabice Underdark + poslední sady D1 - D3. Je to téma čistě Dungeons & Dragons, tam roboty, kovboje ani anděly nepotkáš :).

2.11.2010 09:16:29 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Havelock
nejnovejsi master set Heroscape, tedy Battle for the Underdark, využívá licence Dungeon and Dragons a vsechna soucasna rozšíření, která k tomu vychází, tento svět cti a do fantasy nic dalšího nemichaji. Takže pokud nechceš mix žánru, orientuj se v HS spíše na věci od Underdarku výš.

2.11.2010 09:21:49

Všem
Díky za odpověď. Sice jsem doufal, že existuje nějaká alternativa, ale i tak vám všem díky za nápady a připomínky.

Btw neměl by někdo, kdo Heroscape vlastní, touhu si zahrát? :)

2.11.2010 16:02:17

rbx

Havelock
alternativa je LEGO a jakakoliv miniaturovka, ale to jsi asi slyset nechtel :-)

2.11.2010 16:17:53

rbx
Přemýšlím o něčem neokoukaném. Jako třeba běžně dostupné plasťáčky kovboje a indiány a terénní stavebnici si vyrobit třeba z polystyrenu. Pravidla Heroscape jsem našel, ale musím podotknout, že vymýšlet hru je leckdy větší zábava, než ji pak hrát, takže během psaní tohoto příspěvku jsem si to už vlastně rozmyslel a jsem zas na začátku :D

2.11.2010 16:35:03 | Upraveno autorem (porovnej)

havelock
Jestli máš lego, jukni na tohle: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/7623/brikwars

2.11.2010 16:41:53

sydo
Nemyslel jsem LEGO, ale takové ty klasické plastové figurky, které běžně koupíte v hypermarketu. Škoda, že nikdo nevyrábí nízkonákladové figurky béčkové kvality (kdy z modelů čouhá kus nezačištěné hmoty a nikomu to nevadí, prostě ta stará klasika). Rytíři, elfové, orkové, trpaslíci a podobně :) To by se pak člověk vyblbnul.......... Ale seriozní prodejce z jiné "Planety", nebo poustevníci z "dračí sluje" by asi celkem živořili. :/

S Legem jsme si nikdy nebyli moc blízcí, ale Brikwars jako nápad musím ocenit.

2.11.2010 16:55:27 | Upraveno autorem (porovnej)

prosba
nevím kam s tím, tak to tu snad nezapadne:-) Nemáte náhodou něko u ruky čtvercovou krabici od her FFG (arkham, civilizace, talisman...) a tu obdélníkovou (MEQ, WotR)? Potřeboval bych znát přesné rozměry krabice (šířka, délka, výška). Pokud ano a nedělalo by vám to problém, tak pěkně prosím, prstíčkem hrabu :-)
Díky

7.12.2010 11:43:37

ozzy
čtverec: 29,5 x 29,5 x 7 (výška vršku krabice, občas kouká i kus spodního dílu)

MEQ: 40,5 x 28 x 9

7.12.2010 11:53:06

to sydo
ok, díky moc, předpokládám, že dole nekouká víc jak centimetr :-)

7.12.2010 12:01:28

ozzy
Tak max. 2 mm

7.12.2010 12:09:29

Havelock
Heroscape Underdark je jasná volba. Někdo to tu už doporučil. Proč by měly existovat dvě hry, prakticky o tom samém? Pravda je že, Heroscape skončil, takže kdo ví, jaký nástupce se tu ukáže. Trošku problém je s materiálem. Všechny dostupné Heroscape základy neobsahují tolik materiálu, aby si s tím člověk užil dost zábavy. Na německém ebay se teď dost často oběvuje Valkýra (starý nesehnatelný základ, který je zdaleka nejlepší), tu rozhodně doporučuji, potom alespoň jeden hrad a chce to i Underdark na skaliska (jinak na mapě chybí něco za co se mohou jednotky schovávat). Pár figurek a jsi na krásných 2500,-. Levněji to asi nepůjde.

7.12.2010 12:32:34

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu
Detektiv: Po stopách zločinu
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas