Claustrophobia nebo Earth Reborn??

Přišel čas na novou hru a tohle je finální výběr... Vypadly kusy jako Horus Heresy, nebo Magestorm (i když ten se mi taky moc líbí...) No a zbyly Earth Reborn a Claustrophobia.
Kterou tedy vzít? Fakt nevím. Vím, že každá hra je trochu jiná, ale i přesto je vnímám docela podobně.
Nějaký rady? Postřehy? Nebo je obě strčí Magestorm do kapsy? Co myslíte?
2.4.2011 17:34:36

ipetrk
Hral jsem oboji a osobne se mi vic libi Earth Reborn, ackoliv u te jsem se porad nedostal k plnymu scenari. Je rozhodne kompexnejsi, pokud jsi nekdy na pocitaci hral UFO, tak mas jasno. Claustrophobia mi taky prijde pekna, mam tam lae problem s tim, ze Demon toho casto nemuze az tak moc hrat, respektive hraje, co musi. V Earth Reborn naopak hraji oba hraci naplno...

3.4.2011 09:18:33

Dík, čekal jsem na vás..
Nějak jsem tušil, že jestli mi někdo odpoví, tak ty, nebo tomovi kluci...
No, ER se mi (nám - s bráchou) líbí víc, pro Claustro mluví - podle mě - trochu lepší zpracování a to, že je to dungeon... nějak se mi zdá, že je tam lepší atmosféra. Ale mám strach hlavně z toho, že to pro hráče za lidi bude dost těžký a démon zas nemůže moc taktizovat.
A UFO (X-Com) jsem hrál jen tak okrajově, ale co mi to silně připomíná je Fallout (resp. F Tactics). Samotná PC hra (Tactics) žádná bomba nebyla, ale obecně je Fallout hra mý základky a střední a postapokalyptickej svět je prostě...

Okej, díky moc, půjdeme asi do ER. Vypadá to na tutovku ;-)

3.4.2011 10:04:55

rbx

Ipetrk
zpracovanim je urcite lepsi Earth Reborn. Kvalita figurek Claustro proti ER je ne o rad nizsi. ER je opravdu z hkediska komponent hodne vydarena hra.

3.4.2011 18:54:29

ipetrk
Musim souhlasit s Radkem, kvalitou komponent je ER fakt velice vydarena hra, ony ty figurky v Claustrofobii jsou slusny, ale ER je urcite zpracovanim hezci...

3.4.2011 19:07:55

IN

....
Doplnil bych, ze nejen z hlediska komponent je to hodne vydarena hra. navic, hrac spise dostava do rukou funkcni system. V zakladni hre je pouze vysvetleno, a na scenarich ukazano, jak vse funguje, ale je to teprve zacatek...

3.4.2011 19:08:14

ipetrk
Claustro je takovej space hulk ve fantasy svete. A řekl bych, že by tě to hodně rychle omrzelo. Kdežto ER je zábava na podstatně více hodin zábavy. A máš spoustu prostoru pro vlastní invence. Figurky jsou sice nenabarvené, ale ta kočkodaní práce u claustra není nijak oslnivá. Kdybych vybíral já... a měl si vybrat z těchto dvou, tak rozhodně ER. To už není ani jiná liga.... to je úplně jinej sport.

3.4.2011 19:15:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuju vážení!!!
Díky moc za Vaše postřehy a poznámky. Je to jasný, ER je doma už stejně favoritem. V průběhu týdne tedy zavítám (nebo brácha) do našeho oblíbeného obchodu ;-)

Doufám, že je k dostání, ale podle netu jo... Ježíš já se zase těším!! To mě pos.r!

3.4.2011 22:40:24

OT připomínka (malé rejpnutí)
Podle Elenistara je to jako poměřovat třeba plavání a skok o tyči. O kvalitě to však moc nesvědčí :P Trochu mi to připomíná jako hodnocení ve školce pomocí razítek se zvířátky. Hm ok, takže jsem za tenhle obrázek dostal kozu, fajn. Je to lepší než tady sousedova husa? Nevím, hlavní ale je, že je to úplně jiné zvíře :D (nadsázka, legrace, přátelský štouchanec! - mínusy si strčte za klobouk)

4.4.2011 00:02:43

ipetrk
snad neolutujes!) ..jj, iny sport doslova.. imho rozdiel medzi ER a napr. takym Descentom je ako rozdiel medzi Descentom a clobrdom.. :D proste to schova vse, co bolo doteraz:))

zatial vidim len jeden problem: zohnat fundovanych hracov do toho..ale to nie je chyba hry imho. ;) ..inak je to libovecka takze s brachom-hracom si to vyhral na celej ciare, zavidim;))

(edited logic fail:)))

4.4.2011 11:57:39 | Upraveno autorem (porovnej)

havelock
mínus ti nedám, ale vysvětlím. myslel jsem to tak, že opravdu je tam kvalitativní rozdíl. A to s tím sportem. Je to hláška z jednoho seriálu. Kde to dotyčná osoba taky tak myslela. Takže ti dám plus. :)

4.4.2011 12:06:26

OT
Super, super..
Až bude doma a budu z toho trochu kloudnej, tak poreferuju. Komplexní pořádná hra se hodí.
Na oddych si necháme W:I ;-)

Ještě jednou všem díky..

P.S. Co říkáte na ten Magestorm?

4.4.2011 13:08:07

OT 2
Jo, pardon, ale ta hlaska s tím sportem a ligou, je podle mýho z Pulp fiction...

4.4.2011 13:13:12

ipetrk
bohužel tě zklamu, já ji slyšel v zoufalejch manželkách :D

4.4.2011 13:31:40

OT
V PP je to taky, ale tam to aspoň dává smysl. Těma Zoufalka jsi mě Ele fakt pobavil, +1 :D

4.4.2011 16:17:38

No to mě pos...
Ty voe, vadná hra?! Uáááá! Špatnej tisk :-(

9.4.2011 21:12:01

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra pro 2 hráče
Escape Room: Úniková hra pro 2 hráče
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas