Citadela vs. Dominion

Zdravim,

rozmyslam nad kupou jednej z tychto hier. Ktoru by ste mi poradili a preco, pripadne nejaky iny tip?
Hravame vacsinou vo dvojici, vynimocne traja a viac.
Zatial vlastnim len Carcassonne + kupci a stavitelia a uz sa mi ziada nejaka zmena.
8.2.2012 21:24:29

Doporucim uplne neco jineho
Blood Bowl: Team Manager

8.2.2012 21:26:58

Ringo
a z tych dvoch?

Ten Blood Bowl: Team Manager je podobny ako dominion alebo citadela?

8.2.2012 21:37:54

Citadela
Dominion sa nemusí páčiť každému. Ale Citadela je lacná, malá hra vhodná do 8 hráčov. Citadela je MUST HAVE.

To neznamená, že je to lepšia hra ...

Môj typ na skvelú kartovú hru je Biblios: http://boardgamegeek.com/boardgame/34219/biblios

8.2.2012 21:49:51

funkye
z tech dvou co jsi jmenoval se mi nelibi ani jedna.

Blood Bowl: TM je karetni hra dobre a smysluplne podporena tematem. A je fest napinava.

8.2.2012 21:52:52 | Upraveno autorem (porovnej)

funkye
Pokud chcete něco jednoduchého, napínavého, rychlého, tak ta Citadela. Má výhodu, že se dá hrát ve dvou a i s návštěvou až do osmi lidí :). Zdá se mi originální, je skladná...
Není to teda moje nějak extra oblíbená hra, ale řekla bych, že začátečníky bavit bude.

Dominion je spíš pro mužské než pro smíšenou dvojici (nevím, s kým hraješ, a může to být samozřejmě výjimka) - na můj vkus moc čtení, počítání a míchání a málo interakce.
(i když se tam počítá v rámci učiva první třídy ZŠ)

Ani jedna z těch her není špatná, ale každá je úplně jiná, záleží na vašem vkusu.


8.2.2012 22:37:48

Citadela
Citadela je pro me hra s nejlepsim pomerem cena/vykon. Za par kacek vyborna hra pro ruzny pocet lidi.
V mem okoli bavi Dominion spise zeny. Taky ho mam rad, ale casem se z neho stala takova grupen-solo hra (hraje sice vice lidi, ale vzajemne se moc neovlivnuji). Taky ale zalezi jake karty/pripadne rozsireni si date do baliku.

8.2.2012 22:48:52

Dominion
Citadela pro dva neni uplne ono. Je to super hra pro vetsi pocet lidi. Dominion je naproti tomu ve dvou vybornej, i kdyz nemusi sednout kazdemu...

8.2.2012 23:27:00

Funkye
Na Carcassonne po me zkusenosti logicky navazujou Cyclades a po nich Descent: Journeys in the Dark :-)

Co furt mate vsichni s tema minusama? :-) Citadela i Carcassonne (Dominion jsem nehral) jsou takovej uvod do deskovek. Nekdo zacinal CCS, nekdo Osadnikama, nekdo Citadelou... a to posledni co bych doporucil nekomu koho prestava bavit CCS (a ja to treba vydrzel hrat pres rok takrka denne) by bylo zase neco z podobny sorty. Cyclades maj pravidla na par stranek a tak skvele napsanejch (a prelozenejch), ze to trva nastudovat v podobnym casovym horizontu jak ta Citadela...

9.2.2012 02:26:32 | Upraveno autorem (porovnej)

to Aneken
Dneska s tebou musím naprosto nesouhlasit. Hra ve dvou je stejně dobrá jako ve více lidech. V některých ohledech si myslím, že i lepší. Ve více lidech je to víc o blafování a možná o větší společenské zábavě, ale já to doma hraju většinou ve dvou, maximálně ve třech (kdy má každý hráč 2 postavy).

PS: Myslel jsem samozřejmě Citadelu ;)

9.2.2012 07:55:30 | Upraveno autorem (porovnej)

funkye
Když vybrat z těchto dvou, tak určitě Citadelu, protože ta je aspoň trochu napínavá a má atmosféru. Dominion je suchý a docela nudný. Pokud máš jen Carcassonne a uvažuješ o další hře, tak za mě Vikingové nebo Poštovní kurýr. Začínal jsem stejně jako ty, Carcassonnem a pak následovaly právě tyto hry a i dnes, kdy mám už her okolo padesáti si tyto dvě vždy rád zahraju a řadím je mezi to nejlepší co mám.
Dodatek : souhlas, že Citadela ve dvou je pro mě nehratelná. To už pak fakt raději ten Dominion. Ale Vikingové jsou super ve všech počtech.

9.2.2012 07:55:54 | Upraveno autorem (porovnej)

citadela
Ahoj,

můj názor je, že Citadela je možná jedna z nejlepších her všech dob vůbec. Řekl bych, že v klasické sbírce her - i maličké - by chybět neměla. Je už starší, ale právě časem prověřená, velmi rozšířená a dobře hodnocená. Svým způsobem založila celý specifický druh her jí podobných a od ostatních her je dostatečně odlišná, unikátní. Je výborně hratelná ve velmi širokém spektru počtu hráčů od dvou až do osmi (to je u her velice výjimečné), nevyžaduje prakticky žádnou přípravu ani učení se mnoha pravidlům, které po chvíli zapomeneš a při hraní po nějaké pauze se je musíš učit znovu, je skvěle přístupná pro nehráče (kolektiv kolegů z práce na nějaké výjezdní akci), pro rodiny (dá se mluvit o faktoru náhody, který umožní hrát hru i méně zkušeným nebo mladším hráčům, i když jde spíš o to uhodnout, co si tajně vybral soupeř, což lze také skvěle zvládnout s dostatečnou dávkou štěstí), a neurazí ani zkušené matadory. Má krátkou dobu sehrávky, je napínavá a i když jsi měl třeba štěstí, zůstane ti pocit, žes prostě skvěle četl soupeře. Velmi skladná a snadno přenosná, bez titěrných dílů podléhajících snadné ztrátě. Poměr cena / výkon je dle mého soudu možná vůbec nejlepší ze všech her, co znám. Slabinou může být, že když má někdo smůlu (párkrát za sebou ho někdo zařízne nebo okrade), je otráven, ale pořád může aspoň škodit....
Dominion naproti tomu považuji za polopodvod - karetní hra v gigantické krabici s cílem maximalizovat cenu. Přiznávám, že jsem ho hrál jen párkrát, ale neoslovilo mě to a myslím, že s Citadelou vůbec nesnese srovnání.

9.2.2012 08:37:07

Vybíráme z Bazaru

Draftosaurus (nová ve folii)
Draftosaurus (nová ve folii)
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas