Call of Cthulhu LCG

Ahoj, chci se zeptat, co je to za karetní hru.Nemyslím teď o Arkhamu ale co znamená LCG? A jaký je rozdíl mezi MtG. Děkuji..
19.2.2009 20:33:26

LCG = Living Card Game
A od MtG se to liší tím, že se nekupují náhodné boosterpacky, ale jednou do měsíce vychází rozšíření s pevně daným obsahem.

19.2.2009 20:38:23

CoC
Původně šlo o klasickou karetní hru, tedy startery a k tomu náhodně namíchané boostery ... je to úžasná záležitost z Lovecraftova světa, perfektně vymyšlený herní princip s velkou volností při hře i při stavbě balíčku. Po nějakém čase (asi po vydání šesté edice, v každé edici bývá přibližně 150 - 250 karet) se hra přeměnila ze sběratelské (CCG) na "živou" (LCG). Znamená to, že existuje startovní balení (v současné době jako velká krabice s několika základními balíčky karet, pravidly a unikátními komponentami) a k tomu vycházejí tzv. Asylum Packy - balení čtyřiceti pevně danných karet. Naštěstí je hra zpětně kompatibilní s dosud existujícími kartami. Podobnou transformací prošla také původně kartičkárna A Game of Thrones.

Mimochodem, uvítal bych na tuhle hru protihráče ... pořídil jsem výhodně poměrně velké balení karet a dost mě to zaujalo ... je to úžasná velice pěkně tématicky laděná záležitost s moc pěknými obrázky ...

19.2.2009 22:13:53

Merlin
Myslíš spoluhráče na Call of Cthulhu nebo na A Game of Thones? :)

19.2.2009 23:46:34

to vasekre
Samozřejmě na Call of Cthulhu ... na A Game of Thrones mám jedinej malej starter a s tím se moc hrát nedá :-)

20.2.2009 08:07:43

to Merlin
Nemohl by ses prosím víc rozepsat o tom, jak se Call of Cthulhu hraje? Začínám s Game of Thrones a formát LCG se mi docela líbí (žádné shánění drahých kartiček po všech čertech), tak mé oko padlo i na CoC.

20.2.2009 10:51:54

to qcpx
Jedním slovem - skvěle :-) Jen nesmíš mít spoluhráče jako já, který si každý tah rozmýšlí dvacet minut :-) Zkusím se o tom trošičku rozepsat, jestli bude večer čas ....

20.2.2009 11:19:12

To gcpx a Merlin
To je to co mě láká taky.Prostě se vyhnout tomu finančnímu výcucu co mě potkalo s MtG. Jen kdyby se tu někdo rozepsal.Třeba kolik to stojí jak fungují doplněné balíčky.Jak je nutné mít ty balíčky atd..Klidně bych i do Prahy přijel si zahrát, kdybych si je pořídil ale váhám.Po těch zkušenost se prostě obávám...
Koukal jsem, že základní krabice stojí cca 1200,- což je trochu hodně..Ale kdyby to za to stálo..:)

21.2.2009 00:28:19

CoC
V základní krabici jsou figurky Cthulhu, těch 1200 za to musí stát :D Připojuji se k žádosti o bližší popis, Barnes z toho je nadšený, ale české dojmy jsou vždy lepší.

21.2.2009 09:31:23

CoC
Ehmmm, tak v tomhle vám bohužel asi neposloužím ... já mám jedenáct displejů a pár starterů ještě z doby, kdy to byla klasická kartičkárna ... i přes můj odpor ke kartičkárnám typu Magic u mě převládla touhla po další hře na námět mého oblíbeného Lovecrafta, takže jsem to zkusil a nelituju toho (ačkoli Magic&spol fakt nemusím). Nový starter na mě zatím někde čeká a snad na něj brzo dojde řada .... Mám zkušenosti jen s klasickou hrou (postavit balíček a hrát)...

21.2.2009 21:10:03

O hře
Přidávám krátký úryvek textu, který jsem kdysi pro někoho tvořil ... snad se nebude zlobit, ale nechce se mi to opisovat znovu :-)

Hra Call of Cthulhu je sběratelská karetní hra vydávaná a podporovaná Fantasy Flight Games. Původně byla určená pro dva hráče, avšak v pozdějších edicích se objevily úpravy pro hru ve více hráčích.

Hra vychází ze světa mýtu Cthulhu, který načrtl ve svých hororových povídkách a románech Howard Phillips Lovecraft. Jde o velice temný a depresivní svět přelomu 19. a 20. století s množstvím prastarých mimozemských bohů, nepozemských bytostí a nelidských hrůz z hlubin kosmu. Hlavní hrdinové povídek obvykle po setkání s těmito hrůzami končí velice špatně – sebevraždou, šílenstvím a podobně. Další informace viz odkazy.

Hra staví na osvědčeném principu sběratelských her – základem jsou předpřipravené balíčky, kde hráč získá speciální karty pro hru – domény a příběhy. Každý hráč potřebuje tři karty domén a pro hru dvou hráčů je potřeba také jeden balíček karet příběhů. Pro hru více hráčů však potřebuje každý hráč svůj balíček karet příběhů.

Běžné hrací karty se dělí podle své vzácnosti – běžné (C – common), neobvyklé (U – uncommon) a raritní (R – rare). Navíc existují ještě fixní karty, které lze získat pouze v některých startovních balíčcích.

Běžné hrací karty lze získat také v rozšiřujících balíčcích – boosterech, kde jsou zcela náhodně namíchané karty z dané edice.

Tímto běžným sběratelským způsobem bylo vydáno celkem šest edicí karet – v každé je kolem 150 – 250 různých karet dostupných v boosterech, ve dvou edicích jsou k dispozici startovní balíčky pro jednoho, případně i pro dva hráče. Poté došlo k transformaci klasické sběratelské karetní hry na tzv. Living Card Game – přestaly vycházet klasické edice s náhodnými boostery a místo toho FFG vydává rozšiřující Asylum balíčky – pevně namíchané se 40 kartami. Zda je to změna k lepšímu není jednoznačné, z mého pohledu jako nadšeného hráče spíše ano.

22.2.2009 00:23:49

LCG
LCG je hlavně proto, aby natáhli nováčky do hry. Třeba stejně jako v případě AGoT. Někomu se to nelíbí, někomu zase jo. Je pravda že spousta nováčků se na to chytla, ale zase je odliv starých hráčů, kterým prostě tenhle formát vadí. Já s tim problem nemám. Alespoň se mi nestane, že potřebuju nějakou kartu a utratim za boostery spoustu peněz a ona stejně nepříjde.:)

22.2.2009 14:23:51

okraje
Jedna otázka: četl jsem, že karty mají bílé okraje, je to pravda? Nesnáším bílé okraje, karty ze základních edic Magicu mi vždy kazily vizuální dojem ze hry. Navíc k temnotě a atmosféře CoC by se to nehodilo. Dobře, vím, že je to prkotina, ale přeci jen ;)

22.2.2009 14:35:45

okraje
Jo. Začli je dělat bílé.

23.2.2009 15:30:49

to sydo:
Teda řešit černý a bílý okraje ... :-) To seš dost detailista, to ti povím :-) Ale černá fixa to spraví, ne? :-)

23.2.2009 21:43:16

merlin
No nevim, ale barvit to fixou kvůli tomu, že je to bílý. To už mi příjde trochu zvrhlý. :D

23.2.2009 23:41:57

CoC - cena
Ted jsem na to koukal a ta hra v Cesku vazne stoji 1100??? To je naprosto nehorazna cena:)

24.2.2009 11:14:59

To Aneken
Jsem rád, že jsi to takhle okomentoval.Podle mě je to taky pěkně přehnané..

24.2.2009 11:52:11

cena
Nechápu údiv nad cenou. Myslel jsem, že je všeobecně známo, že u nás jsou dražší věci ... ať už jde o elektroniku nebo třeba ty deskovky. Pokud něco stojí 40 dolarů, tak je to při současným kurzu kolem 900 kč. Dvě stovky rozdíl mi přijdě ještě málo na běžné poměry (bývá to 1/3). Pokud se hra dostává do ČR oficiální cestou přes distributory, přijde mi to v pohodě.

24.2.2009 12:44:38

To Merlin
Souhlas ale když vezmeš cenu battlelore cca 1200,- a tady i 2399,- tak je to mazec..

24.2.2009 13:06:22

Merlin
Prehlid sem se, stoji 1200. Ale ja znam nakupku tyhle veci a ver mi, ze ta cena JE hodne napalena. Na druhou stranu, pokud si to nekdo i za ni koupi, tak je teda ta cena asi v poradku, protoze trh funguje;)

24.2.2009 13:08:36

rbx

aneken a Merlin
1200 = cca 1000 bez DPH. V USA jsem to v retail obchodech videl nejmene za $27=600. Velkoobchodni ceny pro USA trh jsou ale jine, nez pro Evropu. Nizsi. Pokud se to dovazi primo z USA letadlem, tak cena skoci na dvojnasobek. Pokud lodi, tak o 30%. Pokud tu maji evropsky sklad, jakoze si myslim ze ano, tak to bude jeste mene. Proto mi ta cena prijde take prilis. Nevim kolik je nakupka, ale jestlize tou hrou chteji prilakat hrace ke karetnim hram, tak bych se snazil jit s celkovou cenou na batovskych 999,- vc DPH. Tot muj nazor.

24.2.2009 13:43:25

To SSZGSA
Battlelore kupuju ve velkem hernim obchode za 1900 :). 2400 je moooc

24.2.2009 13:57:36

rbx
K CCG mam velke vyhrady, je to past na penize, proto jsme nikdy nesli do Magicu. Idea LCG se mi libi vic, i kdyz to taky neni nijak levne. A tve propocty jsou velmi realne.

24.2.2009 14:22:29

cena
Když si vezmu, že za stejnou cenu je Arkham, kde je možná i víc karet...

24.2.2009 14:25:07

Sydo
No prave realne by cena takova nemela byt, protoze mezi nakupnima cenama tech her je pomerne razantni rozdil.

24.2.2009 14:47:23

Vybíráme z Bazaru

Way of the Panda EN
Way of the Panda EN
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas