Ascension alebo Thunderstone?

Prosím vás o radu. Prijímam aj názory, že ani jedna z nich. :D :)
20.2.2012 12:29:43

Mohol by si viac konkretizovať...
svoje požiadavky :). Koľkí budete hrať, či hráči, či nehráči, jazyková zdatnosť,...
Inak je ťažké Ti niečo odporučiť, lebo nevieme, aké máš kritériá :).

Ale ako vraví Eyron, hoď očkom aj na nový TS:A :)

20.2.2012 12:40:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ascension
howgh

20.2.2012 12:48:24

re
Já bych možná počkal na Thunderstone Advance ;-)

A to proto, že sice mám rád obě, ale u obou mám pocit, že jim něco chybí, jakási "hloubka" a mám takovou předtuchu, že by to možná T A mohl změnit :-)

20.2.2012 12:51:47 | Upraveno autorem (porovnej)

ascension
radím já

20.2.2012 13:10:55

Joe

Thunderstone: Advance
Ja by som bral toto pred Ascension (a pritom sa mi Ascension páči viac, ako napríklad Dominion). Thunderstone je proste momentálne u mňa deckbuildingová jednotka.

20.2.2012 13:20:21

Santorrinni
pokud chceš deckbuilding, tak Thunderstone (taky bych asi počkal na Advance). Pokud chceš random card drafting, tak Ascension.

20.2.2012 13:38:31

Santorrinni
Záleží na tom, co chceš. Pokud hru s draftem, která sice je deckbuilding, ale zanechává dojem magiců a je velmi rychle odehraná, sáhni po Ascension. Jestli chceš víc RPG a klasičtější deckbuilding, počkej si na Thunderstone Advance. Hrál jsem oboje a původní Thunderstone mě opustil. Po shlédnutí změn v Advance ale uvažuji u této hry o druhé šanci. ;-)

20.2.2012 14:33:38

Ascension
Zrovna jsem o víkendu na tuhle hru koukal a musím říct, že na první pohled jsem se zakoukal do grafiky :). Co mě odrazuje je, že spousta z vás ji srovnává s dominionem, který mi popravdě vůbec nesedl. Ale, sakra, ty obrázky... :).
Mno mám dilema. Nejbližší dva tři týdny nebudu mít teda vůbec čas, ale byl by poté někdo v Brně (třeba na Planetě, nikdy jsem tam nebyl a nevím jak to chodí, ale chystám se tam :)) ochotný mi hru ukázat?
Když tak pošlete PM ať nespamujem forum.

20.2.2012 15:23:41

Kafe
Me Dominion taky neba, ale Ascension bych s nim nesrovnaval. Myslim, ze obe hry jsou dost odlisne. Ascension me ze vsech deckbuildingu bavi nejvic, po pravde jediny deckbuilding, ktery se mi opravdu libil, byl Ascension a Puzzle Strike.

20.2.2012 15:28:03

Kafe s mlikem
Ascensions a Dominion (stejně jako Thunderstone) jsou opravdu dost odlišné hry, takže to srovnání není moc na místě, respektive porovnávat se ty hry dají, ale jsou prostě dost jiné

20.2.2012 15:34:11

DD

Ascension vs. Dominion
Musim rict ze co jsem poridil Ascension, tak Dominion jsme v podstate nevytahli ze skrine.
Z meho pohledu je ta hra mnohem zajimavejsi at po graficke strance, tak i po hernich mechanismech. Nekteri tu tvrdi ze Ascension neni deckbuilding, nicmene deckbuilding znamena si staveni balicku ve hre za pochodu ziskavanim ruznych karet do nej a jeho neustalym protacenim do kola kdyz ti dojdou karty na lizani. Jestli se karty ziskavaji z predem definovaneho poolu, nebo z takoveho, ktery se v prubehu hry neustale meni, je uz jen lehka obmena tohoto principu a myslim ze Ascension funguje velice dobre.

20.2.2012 15:39:36

DD
V podstatě s tebou souhlasím, ale pro mě osobně je právě ten "detail" náhodný a měnící se cardpool vs. stabilní a předem určený cardpool důležitější než samotný mechanismus deckbuildingu.

A já se právě kloním na stranu stabilního a předem určeného cardpoolu, protože ten mi dává pocit toho, že deck tvořím tak jak chci já, ne jen v rámci možností (co je zrovna v nabídce a jak dlouho to tam bude a jestli to na mě vůbec zbude)

20.2.2012 15:47:17 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
njn. deckbuilding prej vychazi s ccg. s neomezenymi financemi budu tvorit tak, jak chci. nakoupim si cerne lotusy, dual landy atd. v ramci moznosti je blize realu (e; kupuju startery, boostery, sem tam vyhodne single.... jen to lcg v tom ted dela svincik (e;

20.2.2012 16:38:43

pribeh
nevim teda presne jak ostatni deckbuildingy, ale ascension docela pekne tahne pribeh. jen co jsem zabili samaela, tak uz tu mame diru do podsveti a zaplavu dusi (e;

20.2.2012 16:40:32

A vs. T
Pravidelne sa stretávame 4-7 hráči. Všetci majú skúsenosti od Bangu cez Dominion až po Doskovú Civilizáciu, či Arkham Horror. Často hrávam len ja a moja manželka (taktiež skúsený hráč), ktorej sa mimochodom deckbuilding náramne páči :). Jazyková zdatnosť mňa a mojej manželky je irelevantná, keďže prvou inojazyčnou hrou bola A Game of Thrones: The Card Game a nemali sme s ňou žiadne väčšie problémy. U ostatných spoluhráčov je to s jazykom tak pol na pol, teda niektorí s tým majú problém a niektorí nie, no odvíjajme sa od toho, že to má byť hra primárne určená pre dvojicu.

20.2.2012 20:11:54

Kafe
Na Planete Ascension je, takze se staci jen domluvit;)

21.2.2012 08:50:17

Santorinni
Pokud se schazite minimalne ctyri, tak bych si mozna pockal na Thunderstone Advance. Sam mam radej Ascension, ale bavi me spis ve dvou. U Thunderstonu pocet hracu nehraje az tak roli...

21.2.2012 08:53:12

pocty u nanebevstoupeni
nas zatim ascension bavi nejvic ve trech. ve ctyrech nemame zas tolik odehrano

21.2.2012 09:35:48

esi pro dva tak to
je Ascension podle mě ideální... my ho jinak nehrajeme... jednou sme to zkusili ve třech a bylo to o ničem (ikdyž ten třetí se vůbec nechytal, bo to neznal, ale aji se zkušeným dalším hráčem bych se bál o dlouhý prostoje...)

21.2.2012 11:53:47

Vybíráme z Bazaru

Parky + rozšíření Po setmění
Parky + rozšíření Po setmění
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas