Area Control/ Area Influence

Po tom ako pribudla do mojej zbierky A Game of Thrones: The Board Game 2nd Edition pokukujem po nejakom Area Control/ Area Influence. Nemusí to byť práve také ako vyššie spomenuté. Zapáčil sa mi Rex: Final Days Of an Empire. Čo odporúčate?

Podmienky:
* najčastejšie 4 hráči, občasne 6 a viac a najčastejšie 2 (stačí ak bude spĺňať podmienky pre 4 hráčov)
* angličtina v rozsahu A Game of Thrones: The Board Game 2nd Edition nie je problém
* dôležitou súčasťou hry je pre mňa jej vizuálna stránka (jednoducho, hra musí mať, čo povedať aj po grafickej stránke komponentov)
* cena a herný čas (dokonca mám rád dlhé partičky skvelej hry) sú irelevantné
* malý podiel náhody mi nevadí, no nech neprevyšuje stratégiu (ozaj nemám rád časté používanie kociek v strategických hrách)

Ďakujem za všetky príspevky. :)
1.5.2012 19:21:27

Santorrinni
Pokud chceš něco podobného jako AGOT, tak sis v podstatě odpověděl sám :). Pokud nemůžeš žít bez Duny, vyrob si Dunu :). Pokud se bez ní obejdeš, tak se nabízí ten Rex.

Pokud ti jde ale jen o Area Control/Area Influence a ty ostatní mechanismy můžou být všelijaké, tak doporučuji Chaos in the Old World. Twilight Struggle je taky možnost.

Ale těch her s mechanikou Area Control/ Area Influence je strašně hodně viz BGG:

http://www.boardgamegeek.com/search/boardgame?sort=rank&advsearch=1&q=&include%5Bdesignerid%5D=&include%5Bpublisherid%5D=&geekitemname=&range%5Byearpublished%5D%5Bmin%5D=&range%5Byearpublished%5D%5Bmax%5D=&range%5Bminage%5D%5Bmax%5D=&range%5Bnumvoters%5D%5Bmin%5D=&range%5Bnumweights%5D%5Bmin%5D=&range%5Bminplayers%5D%5Bmax%5D=&range%5Bmaxplayers%5D%5Bmin%5D=&range%5Bplayingtime%5D%5Bmax%5D=&floatrange%5Bavgrating%5D%5Bmin%5D=&floatrange%5Bavgrating%5D%5Bmax%5D=&floatrange%5Bavgweight%5D%5Bmin%5D=&floatrange%5Bavgweight%5D%5Bmax%5D=&searchuser=Beholder00&playerrangetype=normal&propertyids%5B0%5D=2080&familyids%5B0%5D=5497&B1=Submit

Takže je nutné specifikovat další kritéria :)

1.5.2012 19:40:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Tipy
Z her, ktere nejsou prilis AGOTu podobne - treba Tikal, El Grande, Wallenstein, San Marco, King of Siam. A potom mozna muzes zkusit i war gamesy, ve kterych je area control pomerne dulezity mechanismus - napr. Hannibala.

1.5.2012 19:54:44

Beholder, Richmond
Nevedel som, že Tikal patrí k tomuto typu hier. Prehliadal som ho. A máš na mysli Tikal 1 alebo Tikal 2, alebo ako celok? A "war games" ma tiež láka, ale v tom sa zatiaľ nevyznám, takže sa priučujem, čo je čo. Páči sa mi The Republic Rome.

Twilight Struggle je vo wish-liste, ale počkám na CZ preklad. :)

1.5.2012 20:01:00

santorrini
urcite tikal 1. vyborne euro na cca 2-3hod. pre 2-4 hracov.

twil.str. je super, ale len pre dvoch a len pre grognardov, ziadni "beer and popcorn" hraci.

mne sa paci aj taka klasika ako eufrat a tigris. :)

2.5.2012 08:38:03

Eufrat a Tigris
Tohle určítě. Parádní hra s konflikty, které jsou velice zajimavě řešeny a dochází tam k zajímavým situacím jak se království rozpadají a neustále se mění rozložení na mapě. Bodování taky dobré, kde vyhrává ten, kdo má nejvíce v nejméně :)
EDIT : Tady ale asi nebude splněna podmínka na vzhled, vzhledem je to spíše taková průměrná hra.

2.5.2012 08:58:53 | Upraveno autorem (porovnej)

area
Koukni na pripravovany Andean Abyss. Super tema, zpracovani tak ok, jen jeste neni na trhu.

Btw. Nerekl bych, ze Twilight Struggle je pro grognardy, je to vic euro nez wargame :) Pokud se tedy drzime pojmu grognard tak, jak je pouzivan v hernich kruzich.

2.5.2012 09:06:48

sydo - grognard
ako sa pouziva grognard?
ja som to pochopil, ze je to prenesene ostrielany gamer. je pravda, ze nehravam v kluboch. na termin grognard som narazil v recenzii Duny na bgg.
cize spravne by bolo "EuroGrognard" ? :-)

2.5.2012 13:50:30

Nando
Grognard - v puvodnim smyslu slova se jednalo o Napoleonovu starou gardu. Jelikoz neustale nebyli s necim spokojeni, rikalo se jim grognards - ti co brblaji. Ve hernim svete se pouziva hlavne pro wargamery ze stare skoly a v posledni dobe pro ostrilene wargamery obecne. Takze Eurogrognard je ok :)

2.5.2012 14:07:40

sydo a spol.
Heh, to slyším poprvé :). Myslím, že by se tu vážně hodil ten nedávno zmiňovaný slovníček

2.5.2012 14:17:21

chmchmchm
ja to znam spis na pokraji pejorativna. vetsinou ve smyslu konzerva, co nechce hrat novou verzi (resp. nove veci)

2.5.2012 14:24:53

ndru
Pejorativni bych zrovna nerekl. Spousta tech lidi je na to hrda :) Ale konzerva ano, i kdyz ne vzdy. Oni tu nalepku wargameri na BGG dostali, jelikoz si porad na neco stezovali (odlisny zpusob pocitani ranku wargames atd.).

2.5.2012 15:06:34

dik
ja som teda Eurogrognard :-D
mne sa inak pacil hlavne "beer and popcorn" hraci, to totiz plati na vacsinu mojich znamych. ale mam aj jedneho Egrognarda, ktory stravil aj twil. strg.

2.5.2012 18:00:33

příspěvek
Myslím, že sem z opomíjených, ale ne špatných her patří taky clans - doporučuji zajímavou úpravu pro dva, carolus magnus a exotické tongiaki.

4.5.2012 18:44:05

Vybíráme z Bazaru

ANNO 1800 - insert pro hru
ANNO 1800 - insert pro hru
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas