Alternativni bazar?

Tak kam se presunuli (presunou) moji oblibeni prodejci?
4.7.2020 09:41:55

Alternativní bazar

AUKRO

5.7.2020 11:18:12

aukro těžko
Párkrát, jsem na aukru deskovky zkoušel - jako kupující. To se fakt nedá, totální chaos a mix všeho možného s velmi chabou možností filtru na skutečné deskovky.
Vlastně tam bývala jediný sekce společenských her, kde bylo všechno možný, převážně jednoduchých blbostí přes "lechtivé" a picí hry zasypané kartami, pokerovými žetony a různými hracími stoly, fotbálky apod.
V tomhle jsou ZH nenahraditelné. A jestli si mám vybrat, zda-li jako prodávající budu platit Aukru, nebo ZH, taka určitě ZH. Jako kupujícího mě určitě nebude bavit lovit něco na Aukru...

6.7.2020 16:45:41

Aukro
Na aukro jsem už také zanevřel. Sice jsem tam koupil pár kousků, ale to bylo spíše o štěstí než o nějakém vyhledávání... Doufám, že to tu bude fungovat dál.

7.7.2020 13:37:26

Guyverus
Neboj sa, bude to tu fungovať ďalej. Myslím si, že sa vrátia aj tí, ktorí tu z toho mali vlastný eshop. Potrebujú čas na potlačenie ega a potom si uvedomia, že vlastný eshop s takým zázemím ako majú tu za 2% z ceny hry +5korún za inzerát nikde mať nebudú ;-)
...na nikoho neútočím, čisto pragmaticky...

7.7.2020 15:01:42

...
Aukro je úplně k ničemu. Jestli někdo někam odejde, tak to imho bude bazoš/sbazar/Facebook a další nenáročné iznertní servery, kde už jsem dříve vídával inzerovat lidi kteří inzerovali i tady.

7.7.2020 16:27:36

...
Já si spíš říkám, jak budou admini řešit situaci, že budou prodejci zakládat u her diskuzní vlákno "prodej" kam budou házet odkazy na své nabídky na bazoši :D

7.7.2020 17:02:57

Korenar
Pokud se nepletu, tak prodej v diskuzi není povolen, takže ho admini můžou smazat. Ale možná to mám pomotaný s Deskožroutem.

Taky se dá vystavovat hry za malé částky a v popisu bude skutečná cena. Podobně se to řešilo na Aukru, kdy se odváděla taky část výsledné ceny před tím, než se připočetlo poštovné. Takže každý dával tu svojí požadovanou částku jako poštovné a strhávalo se jen minimum. Nevím, jak je to teď, na Aukru už jsem nebyl roky.

7.7.2020 17:37:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
Už sa admin vyjadril, že také posty budú mazané, a aj postihované.

7.7.2020 19:46:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Alternativní bazar
neexistuje

8.7.2020 09:16:27

Tvi oblibeni prodejci
se nepresunou nikam. Neexistuje zadna adekvatni alternativa. Chapu, ze se mnoha lidem nelibi posledni zmeny a hlavne zpoplatneni, ale v ceskych luzich a hajich neni lepsiho bazaru pro deskove hry. Lze jen vyuzit BGG marketplace, ale i ten je zpoplatnen.

8.7.2020 13:51:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Jacob, saiwer
Co není může být... zájem by byl asi dostatečný a někdo si může na přebrání nespokojených uživatelů brousit zuby. Kde je dostatečná poptávka tam se vytvoří nabídka. Uvidíme za pár měsíců, jestli zatrolenky nevylily s vaničkou i dítě.

10.7.2020 00:04:49

Jindros
Tak už to vidím, aby niekto vytvoril nový bazár a tešil sa ako ľudia mu tam pridu zo zh. Samozrejme na to vynaloží svoj čas a hlavne to bude robiť celé zadarmo a bude mu stačiť ten pocit. Tak teda daj vedieť o tých pár mesiacov :). Ten kto má ZH rád a váži si ten prínos čo mu poskytujú nikdy neodíde inzerovať kvôli 100 korune niekde inde. A ty čo by tam aj odišli tu chýbať zrejme nebudú.

10.7.2020 00:14:08

Ale tak jasne, ze spousta lidi odejde, uz samozrejme odesli. Vidim je na Sbazaru, bazosi, mozna i na Aukru.. Ale je naprd, ze to je spousta mist, kam kouknout kdyz bych neco chtel koupit.. Proto se ptam, jestli je nejaka "preferovana" alternativa

10.7.2020 08:00:32

jinde se tako proda...
Tak určitě, pro dá se, ale tady je to takové jistější, že výsledná cena je dobrý cena. Dát něco na Aukro nebo na Bazoš znamená, že přestřelím cenu a neprodám, nebo naopak zbytečně podstřelím...
Věřím tomu, že tak někdo prodávat bude, prodávali tak lidi i dřív, souběžně se ZH. A kdo si dal tu práci a tyto alternativy obcházel, mohl narazit na pěkné kousky za nízké ceny. Ale toho času s tím :)

Tak leda zkusit "nakopnout" bazaar na konkurenčním serveru, tam je alespoň taky katalog. Ale počítám, že důvod skomírání tamního bazaaru je v tom, že tady to prostě je nejjednodušší a nejspolehlivější.

10.7.2020 09:51:59

peca007
No, to úplně pravda není. Tady máš pravděpodobnější, že se zboží nabízí a prodává za cca odpovídající cenu - ale z hlediska jen čistého zisku to máš lepší hodit na bazoš nebo Facebook - tam to uvidí víc lidí kteří neumí tak dobře odhadnout hodnotu.

10.7.2020 11:32:18

Prodejních možností je opravdu spousta:
Annonce.cz
Hyperinzerce.cz
Bazos.cz
Sbazar.cz
Aukro.cz

Tento server měl v Bazaru tu výhodu, že sem je naučeno chodit specifické osazenstvo, takže pokud jste něco sháněli nebo potřebovali poslat dál, tak se nabízelo primárně zkouknout CTR+F nebo vystavit tady
Ale upřímně - daleko víc her jsem určitě domů koupil nebo prodal jinde a bude tomu tak i nadále.
Kdo bude chtít koupit zajímavé kousky, bude teď muset víc hledat a strávit tím víc času.
Kdo bude chtít prodat zajímavé kousky, bude také muset udělat víc úkonů a strávit tím víc času.
Admini nevýdělečného serveru si usnadnili práci na úkor času svých uživatelů. Tak snad jim ten finanční efekt za to stál. Teď budou muset ještě navíc zaúkolovat někoho, kdo jim bude hlídat platby, reklamace z neuskutečněných prodejů, účetnictví, daně atd.

Vidím tu pomalé změny toho, co nikdo nechtěl, ale například vyhledávání nebo odfiltorvání mých inzerátů, tak aby se to těm, co nemají o to, co nabízím zájem, nerealizovalo. Bazar tyhle koncentrované změny "k lepšímu" samozřejmě nepoloží, ale bude daleko méně zajímavý jak pro prodávající, tak pro kupující a vrátí se mu komunitní ráz.

Jinak ruku na srdce - udělat 50-100 vystavení za rok není pro toho, kdo hry opravdu sám kupupuje, hraje, chce vyzkoušet a tím pádem hry točí, skutečně žádný problém.

Ať se daří.


deTskobaron

12.7.2020 13:55:34

Není
Myslím, že adekvátní náhrada bazaru není.
Na bazošu je spousta podvodníku, sbazar funguje sice o něco lépe, ale také to není ono. Aukro je úplně nepoužitelné.
FB jsem kdysi zkoušel, ale příjde mi, že tam je plno kreténů kteří chtějí hru nejlépe zadarmo a ještě aby jim jí člověk přivezl domů. Za dva měsíce na bazaru deskových her na FB jsem měl víc ignorovaných než za celou dobu co na FB jsem.

Zatrolené hry mají nejlepší a nejspolehlivější bazar na hry. I s placením za úspěšný inzerát nemám problém. Jen placení za vystavení inzerátu mi přijde dost velký úlet. Doufám, že to nakonec povede k lepšímu a pružnějšímu fungování ZH.

13.7.2020 20:41:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskožrout
Už se objevují první vlaštovky tam.

13.7.2020 22:03:21

...
Doporučuji FB a konkrétní skupiny zabývající se přímo bazarem deskovek. Je to slušně moderované, má to i vlastní white/black list a upřímně povedlo se mi několik hodin po vystavení prodat hru, kterou jsem zde přes měsíc nemohl udat, takže to zas tak žhavé nebude.

20.7.2020 09:08:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Myslíš ty dvě vlaštovky?:-) Tak uvidíme, jestli se tam zahnízdí i další...

20.7.2020 12:40:24

stastlivec
Njn, jedna vlaštovka jaro nedělá.

20.7.2020 13:16:52

Facebook
na Facebook je skupina Deskové hra bazar...Cca 8000 členov...

20.7.2020 19:00:53 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Mně tyhle (jak to říct.. zoufalé?) pokusy o přetáhnutí lidí na jinou platformu přijdou celkem legrační :) Tolik času, co jste mohli ušetřit hraním her.. no nic.
Alternativa.. a nabídkou her mnohem lepší alternativa je BGG. A ta je... světe div se... taky zpoplatněná! :-D To, že to lidi obcházejí a domlouvají obchody po soukromých zprávách, se děje a je už na každém, jak se k tomu postaví. Jako kdyby to procento dvě odvedené provozovateli a tedy tomu, kdo vůbec směnu umožnil a zprostředkoval.. měly někoho vytrhnout.

20.7.2020 22:46:39

Vybíráme z Bazaru

Insert pro 7 Wonders
Insert pro 7 Wonders
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas