alternatíva k Cyclades

nemôžem si pomôcť, ale cez všetko výborné na hre Cyclades sa s manželkou nevieme preniesť cez otravnú dražbu, preto zvažujem predaj Kyklád
a hľadám alternatívu budoveteľsko-bojovo-strategickej hry z prostredia fantasy prípadne mytológie DOBRE HRATEĽNÚ vo DVOJICI s hracím časom do cca 3 hodín.
Nejaké nápady? :)
ďakujem vopred za pomoc
6.2.2011 15:45:12

rbx

Acedrac
pred chvili jsem cetl novinku o tom, ze autor Smallworldu udelal pro Ystari dalsi hru, jmenuje se Olympos a je to tez o zabirani uzemi.
Tady je link:
http://boardgamegeek.com/boardgame/92319/olympos

Venku by to melo byt bud ted nekdy na jare, nebo v Essenu, ale to jsou dohady plynouci z beznych zvyklosti Ystari. Tolik z diskuze na BGG.

6.2.2011 17:44:47

rbx
Tak nevim, ale "DOBRE HRATEĽNÚ vo DVOJICI" mi nějak nesedí s počtem hráčů 3-5 ;).

6.2.2011 17:52:05

rbx

Ecan
ja to jen preletl, te zminky o poctu hracu jsem si v te novince nevsiml a na profil hry jsem nekoukal, jen na obrazky.

6.2.2011 19:04:46

to acedrac
sranda ako každý hráč vníma hru svojimi očami. mne napríklad dražba v tejto hre pripadá ako najzaujímavejší prvok :-)

6.2.2011 19:11:45

môj výber
no ako tak hľadám, stále mi z toho vychádzajú RUNEWARS...

6.2.2011 19:36:12

age of mythology
a co takto tuto hru?aj vo dvojici je zaujimava,len skoda tych zdlhavych bojov.ale ma vsetko co by si chcel:budovanie,mytologia,boje.buduci tyzden skussime zahrat 4,potom dam vediet.

6.2.2011 20:13:53

Age of mythology
no já tuto hru ve dvou moc nedoporučuji, má sice (aspoň pro mě) skvělou atmosféru, ale hra ve dvou je strašně přímočará, víte prostě dopředu co čekat od druhého hráče, tak že se ihned přizpůsobíte a jedete podle toho, prostě žádná velká taktika, nic vás nepřekvapí, ale na druhou stranu se eliminuje největší slabina hry totiž čekání na dokončení boje spoluhráčů. Ve třech hráčích je to zase o tom že dva se bijí a třetí se směje je to vůbec nejhorší varianta. Ovšem ve čtyřech je to kromě těch soubojů úplně něco jiného, dá se taktizovat, můžete se jelikož je hra rozdělěna na dva týmy navzájem krýt, měnit své cíle atd atd.

6.2.2011 20:56:27

Small World
Buduješ trolí doupata, bojuješ proti živým i upadajícím národům a vymýšlíš strategie jak své bažinné hobity, létající mágy, nebo diplomatické kostlivce roztrousit po co největším území. Do tří hodin to rozhodně stihnete dokonce i s rozbalením a úklidem, přestože je v SW asi jeden a půl milionu žetonků. :D :D :D

6.2.2011 21:00:28

husak
ale small world on uz ma.kuk do listu.

6.2.2011 21:04:44

to husak
Díky za tip, ale pozri do zoznamu mojich hier a viď 5 hviezdičiek / 10 bodov pri našom obľúbenom Small worlde, ktorý sa po týchto Vianociach predral na vrchol nášho rebríčka.

Hľadám nejakú hru kde popri dobývaní bude aj budovanie, prípadne suroviny...a zas mi z toho vychádzajú Runewars, len čakám či ma v tom niekto podporí alebo sfúkne, čo sa týka hrateľnosti vo dvojici.

6.2.2011 21:07:37

smallworld
veď tá hra obsahuje tak málo prekvapenia a taktiky až to bolí...ale proti gustu žiaden dišputát...runewars vrelo odporúčam...veľmi pekná hra...

6.2.2011 21:38:10

to monkeyml
napriek tomu, čo píšeš, si nemôžem pomôcť a Small world si zahrám 100x radšej ako mám odtrpieť dražby Kyklád :), fakt sa doslova s manželkou "nútime" stále dávať Kykladám šancu, ale skrátka sa pri tej hre nebavíme :(

6.2.2011 23:00:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Fantastát
Sice jsem ho ještě sám nehrál, ale předpokládám, že mi dnes přijde. Doposud si nejsem jistý, nakolik je to strategie a nakolik párty zábava.

Za doporučení SW se omlouvám, nekoukal jsem do tvého seznamu. Samozřejmě že jsem nepředpokládal, že bys SW neznal, jen mi prostě přišlo, že by mohl odpovídat tvým parametrům. A trefil jsem se. :D

7.2.2011 07:06:24

Vládci podzemí
Další kus splňující budování, boj, strategii a fantasy prostředí, který na tvém seznamu her chybí.

P.S.: Mám dnes nějakou patriotickou náladu, tak mne napadají jen kousky českých autorů. :D

7.2.2011 07:17:13

to husak
Dik za tipy, ospravedlnovať sa nie je za čo. Aj nad Vládcami podzemí som rozmýšľal, ale Runewars majú ku Kykladám určite bližšie. Druhá vec je cena, ktorá je pri RW oproti Vládcom podzemí dvojnásobná. Ale vôbec mi to nesúri, takže to nechám dozrieť... :)

7.2.2011 08:32:06

to acedrac
jj...veď jasné...každému sa páči niečo iné :-) vládci podzemí je inač tiež veľmi dobrá voľba :-)

EDIT: ešte ma napadlo, že možno by si v cycladách bral tú dražbu inak, keby si si zahral v štyroch, piatich hráčoch. možno... :-)

7.2.2011 08:57:08 | Upraveno autorem (porovnej)

to monkeyml
v tomto máš pravdu, že tá dražba je vo dvojici špecifická a a pre nás otravná, ale keďže 95% hráme vo dvojici, je to dosť podstatné, netvrdím, že Kyklady sú zlá hra, naopak podľa mňa je veľmi dobrá, ale dražba vo dvojici u nás skrátka nefunguje a kazí nám zážitok z hry :(

7.2.2011 09:37:07

acedrac
To je zvláštní. Já dražbu taky nemusím (hlavně ve dvou je dražení dost o ničem), ale zrovna dražba v Cyclades mě baví a hlavně ve dvou mi přijde skvělá, když se draží 2 bohové a mám možnost takticky vyhazovat své vlastní figurky.

Btw v Runewars se taky občas draží ;) (ale neni to zásadní prvek hry jako v Cyclades a navíc je to dražba fakt ojedinělá a dojde k ní párkrát za hru)

7.2.2011 09:42:05

Beholder
prosím Ta nestraš s dražbou v RW :O

7.2.2011 10:24:36

to acedrac
:-D neboj...tá dražba v runewars je fakt zriedkavá a ide skôr o presadenie svojho nahromadeného vplyvu a o to, či vlastne chceš, aby sa tá ktorá udalosť vykonala a pod. fakt nič takého rozmeru ako v cykladach :-)

7.2.2011 10:35:45

re
Napadl mě ještě WotR (stále zřejmě nesehnatelný) a Age of Conan (u toho si ale netroufnu tvrit, že dobře funguje ve dvou hráčích).

7.2.2011 13:20:14

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Karetní hra
Hra o trůny: Karetní hra
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas