Špatné textace emailu v dokončených aukcich


Přišel mi email s textem :
Ahoj,

tvoje aukce Island of el dorado + exp (KS) s vyvolávací cenou 1500 Kč byla bohužel ukončena, aniž by někdo přihodil

I přestože se hra prodala. Dřív se to nedělo, tak asi nějaký drobný bug.
1.6.2020 07:11:02

Pepim
EDIT: Špatně jsem to přečetl a pochopil. Takže, viz. Zeus. :)

1.6.2020 08:17:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Noční výpadek webu a databáze
Ahoj, bohužel jsem v noci měli ošklivý výpadek databáze (a tím i webu) a dnes se všechny ukončené aukce (tedy k půlnoci) tváří v notifikacích jako ukončené bez výherce. Pracuji na opravě a na zaslání korentních notifikací.

Moc se omlouvám za komplikace :-(

1.6.2020 08:41:17

Správné informace odeslány prodávajícím dnes v cca 9:00
Ahoj, v cca 9:00 jsme prodávajícím, jejichž aukce skončily úspěšným prodejem, odeslali novou zprávu s již správnými informacemi. Současně i tím odešla i infromace o koupi kupujícím.

Takže rakapitulace. Dnes v nocié skončilo celkem 84 aukcí a z toho 27 úspěšným prodejem.

V 1:00 odešlo tedy 84 notifikací prodávajícím o skončení aukce neúspěchem (z toho tedy 27 chybných a 57 správných). Kupujícím logicky neodešlo nic, protože skript žádné neviděl.

V 9:00 pak odešla notifikace již pouze na těch 27 úspěšně ukončených korektně. Jak prodávajícím tak i kupujícím.

Prodávající má tedy v inboxu 2 zprávy. V 1:00 ráno že se prodej nezdařil (špatně) a v 9:00 že se zdařil s dalšími informacemi (správně). Pokud tato zpráva v 9:00 někomu nepřišla => prodej skutečně skončil neúspěchem (= bez příhozů).

Kupující pak má v inboxu zprávu pouze z 9:00 s detailními informacemi (ti by tedy zmateni být neměli).

1.6.2020 09:44:08

aukcia dnes
mail kupujúceho obdržaný (ja). S predávajúcium sme sa dohodli a vyplatili ešte pred doručením mailu. Len som sa ráno divil, kde je mail... diky Zeus za info

1.6.2020 10:53:26

hlásím stejný problém dnes
u této aukce, kde jsem prodávající:
https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/121018/
Nová zpráva od Trol: Ukončení aukce Taluva bez jediného příhozu

9.6.2020 07:21:01

Stejný problém

27 příhozů v aukci a v mailu je text "bez jediného příhozu"

9.6.2020 07:33:26

Dnes v noci jsme měli stejný výpadek
a ač to na první pohled nikde nevypadá, tak to asi opět poslalo špatné zprávy. Prověřím

9.6.2020 08:34:28

Zeus
Potvrzuji. Přišly zprávy o ukončených aukcích bez příhozu, ač byly s příhozem.

9.6.2020 08:46:31

Právě odeslána správná várka notifikací
Ahoj, moc se omlouvám, došlo skutečně k tomu samému co v noci z 31.5. na 1.6. s úplně stejným projevem.

Každopádně právě jsem ručně odeslal novou várku notifikací se správnými texty. A co jsem se díval, tak to vypadá správně. Kdyžtak prosím reklamujte a v takovém případě ideálně s odkazem na daný inzerát.

9.6.2020 09:04:49

Škoda, že jsem nekoukal pečlivěji...
Hned jak web poskytovatel hostingu rozjel, tak jsem koukal (po zkušenosti z minula), zda se věci zpracovali a toto jsem přehlédl. On se ten automat, co to posílá tvářil že proběhl správně. Bohužel nedostal od databáze část dat. Ještě dostal seznam všech inzerátů, který ten den končí, ale už bohužel ne příhozy k nim...

Ještě se zamyslím, jak to udělat, aby v případě stejného problému raději notifikace neodešly a po probuzení to na mě křičelo.

9.6.2020 09:07:48

Připravil jsem nový kód pro ukončování aukcí
Ahoj,

v rámci předcházení problémů jsem dnes připravil hodně upravený kód pro ukončování aukcí. Proti tomu původnímu šetří o dost víc databázi a teoreticky by mohl být odolnější proti tomu problému, ke kterému již 2x došlo.

Zatím je spuštěn "na sucho" tak, aby neposílal žádné zprávy a pouze zapsal, co by chtěl dělat, abychom mohli následně porovnat jeho výsledek s výsledkem toho původního, který víme, že když je všechno OK, tak funguje správně.

Pokud/Až bude výsledek stejný, tak tomu novému dáme právo posílat zprávy a starý vypneme.

9.6.2020 22:15:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in: Mayský kalendár CZ
Tzolk'in: Mayský kalendár CZ
Akt. cena: 19 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas