Joe
Joe - avatar

RSS

Zdravím,

dal by sa na stránky pridať RSS zdroj, či už len na články/novinky, alebo aj na fóra? Omnoho ľahšie by sa sledovali nové veci a keďže používam čítačku na viaceré fóra/stránky s podobným zameraním, bolo by to výrazné uľahčenie orientácie ;)

J.
25.2.2009 13:24:59

here you are
Ôô

7.3.2010 14:17:34

Joe

No
keby ste sa tu neondeli s ô, ale radšej kukli na to nepravidelné updajtovanie feedov :)

8.3.2010 10:07:52

Joe

Som to fakt len ja
Som to fakt len ja, kto má problém s pravidelnosťou RSS príspevkov?

Ak áno, dajte niekto vedieť, kto prijímate RSSky zo Zatroleniek pravidelne a skúsim spraviť niečo so svojou čítačkou (alebo čo)...

Dik!

13.5.2010 15:28:00

Joe
Neboj, nejsi sám.
Taky se mi zobrazují v čtečce příspěvky ze Zatrolených her "náhodně" jen některé, naštěstí většina :-) .
Jako čtečku používám rozšíření do Google Chrome Plus s názvem RSS Live Links, ale tím to nebude. Jiné příspěvky mi chodí pravidelně.

21.5.2010 12:46:27

Joe

No jo...
... Zeus na nás očividne prdí :) :) :) :) :)

(Áno, provokatívny jazyk! Muhehehehe!)

21.5.2010 22:18:20

Zvláštní
A zkoušeli jste se dívat přímo na zdrojový RSS Feed?

21.5.2010 22:45:35

Joe

Veď práve...
Samotný zdroják vyzerá normálne, čo potvrdí aj Feed Validator. A aj chvíľu funguje normálne, ak si ho pridám nanovo.

Ale vždy po čase sa frekvencia nových postov znižuje...

23.5.2010 13:51:06

věc čtečky?
Ten RSS feed se generuje vždy čerstvý v okamžiku, kdy o ni čtečka (nebo prohlížeč nebo cokoli) požádá. Zkus po refreshi čtečky mrknout i na zdrojový RSS feed a porovnej je...

Každopádně RSS feed je vždy aktuální, v tom to určitě nebude...

24.5.2010 22:22:29

Joe

RE: čítačka
idem testovať aj s Operou...

25.5.2010 11:07:55

to Zeus
Já používám Google Reader (bohužel jsem tam nikde nenašel frekvenci s jakou kontroluje nové feedy) a taky občas mám delší prodlevy mezi jednotlivými várkami a občas mi některé odpovědi vypadnou. Většina se jich naštěstí zjevuje, ale vždycky nějaká ta odpověď vypadne. Myslel jsem si, že je to tím, že se třeba objeví velké množství postů najednou a ta čtečka to s přednastavenou frekvencí nechytne všechno, ale to není ten případ, protože mi to dělá i při malém množství příspěvků.
Jestli není nějaký problém v tom, že se RSSko generuje při každém dotazu a ta čtečka některé posty nerozpozná jako nové. Ale to je dost divné.
Druhá věc, která mě napadá, by mohl být problém času. Nevím přesně, jak si čtečky pamatují, které příspěvky už stáhly, ale jestli to bude podle datumu vystavení, tak by chybný čas na serveru mohl dělat problémy. Ale to se mi taky nezdá... Jinak nevím.

25.5.2010 11:51:23

Joe

Na Kadaverovi niečo bude
Tiež sa mi zdá, ako keby sa do čítačky vždy nepreniesli všetky príspevky. Teraz som to napríklad skontroloval aj v Opere a aj v GreatNews.

Medzi 11:07 a 12:47 mi nedošiel žiadny príspevok, až teraz v téme Battle of Westeros.

A pritom som pozrel zdrojový kód feedu a tam všetky novšie príspevky pred 12:47 sú...

25.5.2010 12:53:47

Joe

Pokračovanie testu
Rovnakým spôsobom to ide ďalej:
Príspevky idú viac-menej v hodinovom intervale:

13:55
14:41
16:04

A stále len jeden príspevok v oboch čítačkách...

25.5.2010 16:14:49

Obávám se, že to mi moc nepomůže...
RSS Feed je totiž pořád aktuální a obsahuje postupně všechny přidané příspěvky ihned poté, co jsou uloženy v DB (např. když si zobrazím Feed hned po odeslání tohoto příspěvku, bude tam na 100 procent obsažený)...

Asi by bylo potřeba zjistit, čím jsou ty příspěvky, které dorazí v pořádku, odlišné od těch, které čtečka "ignoruje"...

25.5.2010 18:30:49

Joe

Validation
Skúsil som validovať feed (odkaz: http://www.feedvalidator.org/check?url=http://zatrolene-hry.cz/rss-diskuse.rss.php ).

Vyhadzuje dve chyby (resp. drobnosti):

1.) line 9, column 106: Self reference doesn't match document location [help]

... rel="self" type="application/rss+xml" /

2.) line 16, column 0: item should contain a guid element (50 occurrences) [help]

25.5.2010 18:47:06

Joe

Zeus,
a keby si vyskúšal namiesto



dať

http://www.zatrolene-hry.cz/rss-diskuse.rss.php

?

27.5.2010 15:34:33

Joe

ahem...
asi to neberie XML kód...
Skúsim ešte raz:

< atom:link href="http://www.zatrolene-hry.cz/rss-diskuse.rss.php" rel="self" type="application/rss+xml" / >

< link> http://www.zatrolene-hry.cz/rss-diskuse.rss.php < /link>

27.5.2010 15:35:26

Upravené RSS
Předpokládám, že by to už mohlo být OK. Podle mě čtečka slučuje jednotlivé záznamy, které mají shodný název. Takže jsem do názvu přidal ID příspěvku z databáze a mělo by to fungovat.

9.7.2010 15:40:49

Joe

Vyzerá, že hej...
Aspoň mi to hodilo posledných 50 príspevkov :)

Budem sledovať! Ale predpokladám, že práve tag to vyriešil...

9.7.2010 16:21:39

RSS
Mi to právě stejně nazvané příspěvky zobrazovalo v pohodě, ale někdy prostě vypadávaly zprávy o různých hrách. Prostě jsem si prošel zprávy ve čtečce, podíval jsem se na stránky a některé hry v sekci Kde se diskutuje ve čtečce nebyly. Ale uvidíme, třeba se to spraví tím IDčkem, budu dále sledovat.

9.7.2010 17:22:21

DD

RSS
No musim rict ze minimalne po pridani IDcka, mi prichazi vice novych zprav nez predtim. Takze je mozna ze moje ctecka delala presne to co popisoval Zeus.

14.7.2010 14:06:43

Joe

Tak tak
RSSko funguje ako má. A Zeus mal pravdu, čítačky asi zgrupovali rovnaké topicy do jedného updajtu.

14.7.2010 14:12:40

Funguje
Taky jsem si zatím nevšiml výpadku, což je dobře. IDčka pomohla, i když jsem určitě neměl problém s grupováním zpráv se stejným názvem (viz můj dřívější post). To je jedno, hlavně když to řeší i můj problém.
Vřelé díky Diovi.

15.7.2010 21:47:04

soukromé diskuze
Používám RSS čtečku na Seznamu a jednak je problém s klubovýma diskuzema obecně (nemají správnou hlavičku, jako název fóra se tam obyčejně objevuje stejný název diskuze, jako měl poslední předešlý příspěvek) a jednak v RSS vidím i soukromé diskuze klubů, kam nemám přístup, což mi akorát spamuje čtečku. Tak se ptám, jestli by to nešlo vyladit :)

1.9.2013 13:22:31

Kew
Děkuju za upozornění, na RSS Feed jsem úplně zapomněl :-) Poladil jsem, aby v něm nelezly interní diskuse klubů (bohužel tam nepolezou ani členům klubů :-( a ani otázky u her (rozbíjelo by to odkazy, jsou řešeny v RSS Feedu dost hloupě).

3.9.2013 10:10:48

Joe

RSS
Oživujem túto tému :)

Bolo by možné pridať do RSS feedu aj linky na nové články na titulke? Prípadne vytvoriť druhý feed so všetkými novo-pridanými vecami z titulky?

Jakožto pohodlný človek sa spolieham na RSS čítačku s denným prehľadom z X stránok :)

8.3.2018 09:43:22

Vybíráme z Bazaru

Kacíř - zkáza Roanoke
Kacíř - zkáza Roanoke
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas