Přihlášení na zatrolenehry

Od včerejška (7.11.2023) mi nejde přihlásit na Ipadu. Zkoušel jsem to na dvou různých. Nejde ani vyhledat hru na bazaru, když ji zadám do vyhledávače. Přitom na PC i mobilu je vše OK. Nevím jestli je problém u mě nebo na zatrolenkách. Má někdo podobnou zkušenost či mi může poradit co s tím. Děkuji za případnou rekci.

8.11.2023 10:54:53

Prihlásenie mi problém nerobí, avšak je pravdou že v bazari nejde vôbec hľadať hru.

8.11.2023 11:20:21

To samé, iOS ani na iPadu ani na iPhonu nefunguje spousta tlačítek na webu. Vyhledávání v bazaru, přidávání příspěvků do diskuzí, přihlášení. Po kliknutí na tlačítko se nic nestane.

8.11.2023 17:32:35

Ja z iPadu vse bez problemu. Ted jsem zkusila vyhledat hru v bazaru a naslo mi ji. To same i z mobilu.

8.11.2023 18:06:39

Taky mi zatrolenky přestaly jet na apple zařizeních a dost mě to limituje :-/

11.11.2023 22:03:39

To je fakt divné. Já používám pouze Apple zařízení, na Zatrolenky z nich chodím několikrát denně  (iPhone, iPad i Mac) a nikdy jsem na nic nenarazil.

Jak se vám to přesně chová? Ideálně, když vždy napíšete následující informace:

  1. Zařízení (iPhone 12, …)
  2. Použitý prohlížeč (já třeba jedu hlavně Safari)
  3. Přesné použité URL / adresa
  4. Co se místo ZH zobrazí

12.11.2023 10:32:49

Takisto mám problém na Apple zariadeniach s prihlásením. Problém je v prehliadači Safari, pretože keď idem cez Firefox, funguje mi to. Ale pred pár dňami všetko fungovalo aj cez Safari.

A aby to bolo komplikovanejšie, tak na iMacu 2018 funguje všetko aj cez Safari. Macbook Air ani Macbook Pro cez Safari nejdú.

Ešte doplním - prihlásenie sa nepodarí, a načíta sa znova úplne tá istá prihlasovacia stránka.

12.11.2023 10:45:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Cardinalle A co přesně máš za verzi iOS a Safari? Neudělal jsi mezitím třeba nějaký update?

Ale je to zvlášní, telefon mi žádný update nehlásí. Současně tedy používám iPhone 15, ale tam by snad nějaká záludnost být neměla. Maca mám staršího Macbook Pro 2020 se Safari 17.1. iPad mám taky pár roků staší model a taky jedu v Safari a nikdy jsem nikde nenarazil.

@Cardinalle Mohl by ses zkusit přihlásit a já mrknu do logů neúspěšných pokusů o přihlášení, jestli tam něco vykoukám? 

12.11.2023 11:01:26

Ještě mě napadlo, na tom počítači, kde se to bude totiž dělat jednodušeji. Nemohl bys prosím @Cardinalle zkusit smazat cookies pro Zatrolenky? Jestli tam není nějaký “binec”. Taková rada, která mi pomohla nedávno při podobném problému u Microsoft O365 a přímo to taky radí (a pomohlo mi to :-).

12.11.2023 11:11:45

Dnes v noci po půlnoci mi nešly Zatrolenky otevří na PC v prohlížeči Chrome. Naskakovala stránka s hláškou , že webová stránka nemá platné ověření SSL.

0:12 www.zatrolene-hry.cz | 526: Invalid SSL certificatewww.zatrolene-hry.cz

2:22 5xx Chyba | mračnawww.cloudflare.com

2:23 www.zatrolene-hry.cz | 526: Invalid SSL certificatewww.zatrolene-hry.cz

 

12.11.2023 12:00:37

@Bandy75 Jj, je to tak, ale to souvislost nemelo. Neco se bohuzel rozbilo par vterin po pulnoci na hlavnim serveru a bohuzel bez zasahu technika poskytovatele jsme to nemohli sami opravit (sedel jsem u toho do pul treti rano a pak od cca 6:45 s tim clovekem). V cca 7:45 se nam to podarilo opravit.

Ale jak pisu, s temi problemy na Apple zarizeni to asi souviset nebude)

12.11.2023 12:03:29

@Zeus  Jasně, to chápu, jen informuji v rámci topicu ;-)

12.11.2023 12:13:04

@Zeus Čas 18.01, skúšam sa prihlásiť z Macbook Pro, nefunguje. Ani po vymazaní cookies. Je to Macbook Pro 2021, macOS Monterey, Safari 15.6. 

Na iMacu mám Venturu 13.5.2, Safari 16.6, všetko funguje v poriadku.

Upgrade som ale žiaden nerobil, pred týždňom mi aj na Macbooku všetko šlo bez problémov. 

12.11.2023 18:07:21

@Cardinalle Díky moc za takový detail. Zkusím někde splašit Maca s Monterey. Případně by bylo zajímavé, kdybys to upgradoval na Venturu, jestli by to problém vyřešilo (ale vůbec nenutím).

Každopádně v logu nezdařených přihlášení nic v uvedeném čase nevidím. To vypadá, jakoby to prohlížeč nějak upravil a neposlal nějakou podstatnou část…

12.11.2023 19:13:53

Nejde jenom o přihlašování. Nefungují žádná tlačítka, která odesílají nějaké vyplněné pole (hra v bazaru, hledání z wishlistu v bazaru, příspěvek do diskuze).

Nefunguje mi to ani v jiném prohlížeči na mobilu.

Používám iPhone 6s, iOS 15.7.3 a iPad Air iOS 12.5.7

Zkusil jsem smazat data stránek v Safari, nepomohlo. Každopádně se to začalo dít uplně u ničeho nic někdy minulý nebo předminulý týden.

13.11.2023 10:31:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kelnor Díky moc za info, pomohlo mi si uvědomit, že bych asi mohl někde vyštrachat a zprovoznit iPhone 6s. A popravdě začínám tušit, odkud by mohl foufat vítr. Prozkoumám jednu funkci, od jaké verze Safari je používaná (bohužel Safari ač ho používám primárně je prohlížeč, který je nejvíce na chvostu implementace různých standardů).

Obecně to tedy vypadá, že nedojde k odeslání formuláře (to dedukuji na základě feedbacku @Cardinalle).

13.11.2023 11:13:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Začalo to dělat fakt z ničeho nic, bez jakéhokoli updatu prohlížeče. Dělá mi to v iPhonu i Opera a Chrome. Jestli to pomůže, můžu provést nějaké testování, stačí napsat co mám zkusit a jaký vytvořit výstup.

13.11.2023 11:19:03

@Kelnor Asi není potřeba, tuším, kde je zakopený pes. Použil jsem pro odesílání formulářů jednu funkci, kterou všechny ostatní prohlížeče mají od verzí vydaných z přelomu roku 2019/2020 (vč. Samsungu). Jen Apple to do Safari přidal až v září 2022. A bohužel do verze Safari, kterou nedostaneš do iPhone7 a starší (a obdobně to budou iPady). Bohužel mě nenapadlo, že by u de facto 4 roky staré funkce stát.

Jak mám Apple rád (vč. Safari), tak na tohle jsem už narazil párkrát (zastaralost proti standardům). Jen zatím nikdy takhle ošklivě.

Před mnoha lety měl tuto nelichotivou pozici MS Internet Explorer a fakt bych nečekal, že budu zastaralost řešit u produktů Apple.

Takže rychlé řešení (chápu, že nemusí být vnímáno pozitivně a někde ani nepůjde, proto píšu rychlé) je upgrade Safari na verzi 16 (kde to jde). Případně použít jiný prohlížeč.

A já zkusím popřemýšlet, jestli to má nějaké rozumně složité řešení, abychom nemuseli vypnout zase jinou funkci (primárně validace formulářů).

13.11.2023 11:30:15 | Upraveno autorem (porovnej)

použít jiný prohlížeč by mi nedělalo potíže, ale nefunguje to ani v Opeře ani v Chromu ani ve Firefoxu.

13.11.2023 11:47:14

@Kelnor A nemohl bys sem prosím naposílat verze těchto prohlížečů? I když teď mě napadlo, že Apple má ještě na iOS zařízeních pravidlo, že všechny prohlížeče musí používat jádro ze Safari, takže jsou to vlastně “pouze” překabátěná Safari… Zatroleně…

13.11.2023 13:29:24

@Zeus 

Iphone XR, Ios 15.7, Safari 15.6, Firefox 119.1, Chrome 119

Všade rovnaký problém. Kliknem na tlačítko prihlásiť, zadám prihlasovacie údaje, kliknem na prihlásiť, tlačidlo sa na chvíľu zmení na odosielam a o chvíľu sa zmení späť na prihlásiť. Nevypíše žiadnu chybu ani sa nič nestane. Ani keď zadám nesprávne meno a heslo. 

Tak isto sa mi nedá ani vyhľadávať v bazare. Vypíšem hľadané slovo, kliknem na lupu, napíše sending a nič sa neudeje

13.11.2023 22:10:07

@Flasho Jj, je to potvrzeni te me predchozi zpravy. Proste na iOS je jedno, co pouzivas za prohlizec, vzdy to je vlastne vevnitr Safari.

Jinak XR by mel podporovat iOS 16, kde by to melo byt jiz funkcni.

13.11.2023 22:27:25

Začalo mi to znovu fungovat po updatu na ios17 

22.11.2023 15:48:31

Jen update (a shrnutí).

Problém se týká pouze Apple zařízení s iOS 15.x a nižším. Nejjednoduší řešení je upgrade na iOS 16.x (nebo samozřejmě vyšší). 

Bohužel ne každé zařízení od Apple potřebný OS podporuje (podporovaná zařízení: https://support.apple.com/cs-cz/103267)

Současně jsem si dělal statistiku dle návštěvnosti z cca 90.000 uživatelů a iOS 15.x používá 1% ze všech (bohužel se nedá zjistit, kolik z nich může upgradovat a kolik je zamčeno na iOS 15 z důvodu staršího zařízení - typicky iPhone 6 či iPhone 7).

22.11.2023 19:49:53

Vybíráme z Bazaru

Battle of Five Armies - nova, pouze rozbalená
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas