Přehled nejlepších her

Nejsem pravidelný čtenář a vlastně ani hráč. Mám spíš taková herní období. Takže když mi takové období začne, jsem poněkud dezorientovaný, protože nevím co se událo. Potřeboval bych nějaký přehled nejlepších her, které vyšly třeba za poslední rok, abych věděl na co se podívat a co nepřehlédnout, co se oprqvdu povedlo. A takovou informaci tady nenacházím.

Dobré by třeba bylo, kdyby tady vycházely měsíční žebříčky nejlepších vydaných her. Nebo nějaké měsíční přehledy co zajímavého se stalo a odehrálo. Nebo tak něco. Prostě informace vztažené k určitému časovému období. Nebo kdyby šlo alespoň nějak vyfiltrovat hry k určitému času vydání a setřídit je podle hodnocení nebo oblíbenosti.

31.5.2022 11:27:17

Neposloužilo by podobně třeba zkouknutí výsledků aktuálních Trolích palců?

https://www.troli-palec.cz/

31.5.2022 11:32:01

@Synura: Tak určiťé - kdyby se o té stránce všeobecně vědělo. Já jsem dlouholetým návštěvnákem ZH, hlasuji v TP, ale o tom webu jsem nevěděl. :)

@WraithCz: Tohle je málo: https://www.zatrolene-hry.cz/nej/ ?

31.5.2022 15:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

A ještě určitě i toto: https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/seznam-pripravovanych-novinek-2552/

(Není tam teda hodnocení, ale už jen to, že se hry dočkaly lokalizace, podle mě znamená, že jim vydavatelé věří. :) Úplně dole jsou seznamy za jednotlivé roky.)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

31.5.2022 16:26:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to @Kew : Možná trochu z jiného soudku - nedala by se ke každé hře do profilu připojit informace, na jakém místě je daná hra v pořadí NEJ her v žebříčku na ZH? 

21.6.2022 07:40:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jilut Můžu to zkusit zařadit do návrhů k implementaci, otázka je, jak se k tomu vyjádří poradní sbor :) Osobně u ZH vnímám trochu problém s menším počtem hodnocení, než má třeba BGG, navíc to často sklouzává k tomu, že vysoké hodnocení mají poměrně komplexní hry, které nehrálo moc lidí (casual hráči o nich neví, nebo se jich bojí, takže je nevyzkouší) a ti co je hrají, si v nich libují, tak jim ty hvězdičky naházejí (viz Top10 ZH: https://www.zatrolene-hry.cz/nej/). Ale nápadu rozumím.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

21.6.2022 10:08:01

to @Kew Naprosto chápu, spíš mi šlo jen o to, že ta informace tady je někde v žebříčku, tak je škoda, že se nezrcadlí v profilu hry…díky za zvážení..

A díky všem adminům za tu spoustu práce s celými ZH, je to neuvěřitelné, co jste dokázali vytvořit… :-)

 

21.6.2022 11:20:22

Přijde mi, že žebříček Nej ukazuje špatně pořadí, resp. hodnocení. Třeba Mini Express má aktuálně hodnocení 8.5 (Google to ví!?) a přitom v žebříčku je uveden s hodnocením 7.7. Jinak take mu údaj o hodnocení a pořadí chybí. 

27.9.2022 18:33:17

@kkaarr Ten rozpor je nejspíš způsobený „počátečním hodnocením“. Nejsem si jistý, jak přesně nám to funguje, ale do průměru započítáváme několik průměrných hodnocení, abychom předešli ovlivnění celkového hodnocení zaujatými hodnotiteli (ať už hejtry nebo propagátory).

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

28.9.2022 16:28:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Wolfsen No jo, ale odkud se bere ten “správný” průměr v odkazech z Googlu? Musí to odněkud vytáhnout, ne? 

28.9.2022 17:59:22

@kkaarr Ahoj, uznávám, že to zpětným pohledem nedává moc smysl. Je to úvaha z počátků ZH (a ono na ní něco je stále), že každá hra v žebříčku si nese 10 hodnocení s hodnotou 5,5 z 10. Aby jedno hodnocení za 10* nevystřelilo hru na vrcholek.

A tohle je použito v žebříčku hodnocení nej her, ale již nikoli v detailu hry (a tedy a i u dat pro Google), kde je to čistě jen na základě hodnocení uživatelů.

Díky za upozornění na tuhle nelogičnost. Zkusím se zamyslet, jak to nejrozumněji sjednotit.

28.9.2022 19:14:55

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas