Nefungujici filtry v katalogu her

Cau,
vzhledem k tomu, ze prave hledam nejakou vhodnou hru pro dva hrace, tak jsem si vsiml, ze filtry v katalogu nefunguji, jak by mely. Aspon tedy vyber maxima hracu. Zkusil jsem omezeni 1-2 a v te chvili mi to skutecne vyjelo neco jineho, nez vsechny hry, ale jen hry, ktere jsou 1-neco, horni hranice proste nefunguje.
6.4.2011 12:59:27

DD

Filtry
No to uz se tu resilo, a ja celkem chapu to jak to funguje ted. Proste hru pro 1-5 hracu si 1-2 hraci muzou zahrat taky, je to podmnozina.

6.4.2011 16:31:36

re:
Jenze vetsina her pro vice hracu je ve dvou pomerne nudna, kdezto jsou hry, ktere jsou ciste pro dva hrace a pocita se s tim. Nevim, proc by melo byt tak strasne slozite opravit filtr... :(

Takze podmnozina budiz, ale neresi to muj problem.

6.4.2011 17:14:57

DD
Taky bych si myslela, že když už to tu je, tak by to mělo fungovat. Není to záměr, ale chyba. Nefunguje to, co pamatuju. Hodilo by se to :)

7.4.2011 16:41:27

DD

nechapete
Ale ono to funguje, akorat asi jinak nez si predstavujete. Neni tam rovno ale mensi nebo rovno. Dejte si treba hru pro 2-8 hracu a uvidite ze to najde jenom hry, ktere se daji hrat v tomto poctu.

8.4.2011 10:03:56

njn
holt to bude chtit specialni kategorii 'hra pro dva' a 'solitaire'

8.4.2011 10:13:06

chjo
Já to chápu, ale je to na prd :)
Chci zadat od 2 do 2 a najít hry pro dva atd. Aby si přišli na své všichni, stačilo by teda přidat něco jako "přesně". A nebo jak říká ndru.

8.4.2011 13:41:58

DD
DD jenze my to chapeme docela dobre... Na BGG tento filtr funguje presne jak ma... Tedy, muzes si vybrat, jestli chces, aby filtr fungoval tak jak tady, nebo aby vybiral hry presne podle vymezenych kriterii a bral i horni hranici. Her pro dva je dost, jsou zadane a zaslouzily by si mensi upravu.

8.4.2011 15:15:52

to nameless one
mno. ja mam za to, ze veci funguji tak, jak jsou navrzeny. tudiz to, jestli se jedna o chybu nebo ficuru, muze posoudit jedine dzeus

a zh nejsou bgg

8.4.2011 15:32:33

ndru
A kdo tvrdi, ze zatrolenky jsou bgg? Je toto tema namety a pripominky? Je. Pripominka je, ze kdyz hledam hru ciste pro dva, nenajdu. Tecka.

8.4.2011 15:55:31

DD

to nameless_one
Jako ty tady rikas ze neco nefunguje protoze to nedela to co ty chces. To je jak kdybych rekl ze moje auto je rozbite protoze jezdi jen na benzin ale ja chci aby jezdilo na benzin a naftu. A nemuzu do nej natankovat naftu a to je muj problem. Tecka. Jenze nekdo tady to vyhledavani udelal a nejspis funguje podle toho jak ho on navrhl a ne podle toho jak ty chces.
Taky kdyby jsi troska hledal tak najdes uz 2 vlakna, ktera se timto zaobiraji a nemusel bys zakladat dalsi abys tu delal bordel.

8.4.2011 16:11:30

...
já naprosto souhlasím s ikri, nameless_one a dalšími co jsou stejného názoru a naopak vůbec nesouhlasím s tím co tu píše DD. Ten filtr evidentně nefunguje tak jak má. Když mám hraniční limity nazvány OD-DO, tak předpokládám, že když do nich ty limity zadám a spustím filtrování, tak se vyřadí vše co je mimo ty limity OD-DO. Měla by to být uzavřená množina. Takže když zadám OD-DO jako 2-2, tak by mi to mělo správně najít jen hry čistě pro 2.

Takže sorry DD, ale s těmi argumenty jsi kapku mimo mísu.

Celé to píšu pro to, že jsem už před nějakou dobu taky chtěl vyfiltrovat jen hry pro 2 a nefungovalo to. Stejně tak to nefunguje na hry pro 2-3, 2-4 atd.

8.4.2011 16:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to DD
Trošku se uklidni, protože tak jak to funguje teď to nevyhovuje většině lidí a už víc lidí si na to stěžovalo. V tomhle se musím zastat nameless. Že je hra hratelná ve dvou je jiná informace než ta, že je to hra určená výhradně pro dva hráče. Takže by měly jít zadat obě možnosti.

8.4.2011 16:19:40

Beholder...
V pořádku, pro tebe to tak fungovat má. Pro mě (když já hledám hru), tak třeba právě vůbec. Obvykle vím, že nejčastěji hrajeme v X-Y lidech a potřebuji hry, které si tato skupinka lidí může zahrát. A proto chci vidět i hry, které lze hrát v X-Y lidech a je mi jedno, že některé lze hrát např. v (X-2) - (Y+4) hráčích.

A jediná specialitka jsou hry právě pro 2 hráče.

A můžeme se zde dohadovat, ale jsem přesvědčen, že tento současný způsob fungování je přínosnější, než kdyby byl pouze ten opačný. Až budu vyhledávání upravovat, tak tam dám nějakou položku hledání her právě pro 2 hráče.

A popravdě mi není jasný smysl "hledám hry pro 2-4 hráče, které ale nelze hrát v pěti nebo více". To my vysvětlete k čemu je tohle dobré...

10.4.2011 11:37:07

Zeus
no trošku jsem se v těch tvých X a Y ztratil, ale to je jedno. Pro mě je toto vyhledávání nevyhovující, pro tebe je v pořádku. Ty jsi tady boss, takže nic nenadělám :)

btw vím že ZH nejsou BGG, ale na BGG to funguje naprosto ideálně, tj. kombinace obojího - tak jak si to představuju já i tak jak si to představuješ ty ;)

10.4.2011 11:52:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder...
Počkej, popiš reálně, co a jak hledáš.

Já hledám totiž většinou tak, že vím, že hrajeme obvykle třeba ve 4-6. A potřebuji hry, které takováto skupinka lidí hrát může. A proto mi vyhovují i hry pro 1-8 hráčů, 2-6 hráčů. Ale už mi nevyhovují hry pro 2-5 hráčů, protože v 6ti si jí nezahrajeme.

A jako jedinou speciální kategorii, kdy chci přesně určitý počet hráčů je hra pro 2, protože pro 2 jsou většinou hry 2-5 hráčů nic moc. Pro 2 z praxe nejlépe fungují hry právě a pouze pro 2 hráče.

10.4.2011 11:57:19

Zeus
no dyť jo, jde o to zavést nějaký algoritmus, který ti najde ten přesný počet který hledáš a ono už je pak vcelku jedno jestli to funguje jen na hledání 2-2 nebo i na 2-4 ne? Je to tak na BGG u Adv. Search, # of Players Range, a zatržítka buď - Normal (include all games for this range) - to je tak jak je to tady a nebo - Exact (include games that only support exactly this range) - to je tak jak bych si to představoval já.

Jde mi sice hlavně o přesný rozsah 2-2 (jinými slovy hra jen pro 2), ale když už je napsaný ten algoritmus, tak už lze pak lehce aplikovat na všechny přesné kombinace ne? (možná, že se mýlím, nejsem programátor, jen vycházím ze zkušeností kopírování vzorců v Excelu :D )

10.4.2011 12:04:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
už chápu o co ti jde, v tom případě je vyhledávání zde v pořádku. Ale hry pro dva ti to takhle prostě nevyfiltruje. Proto mi vyhovuje to vyhledávání na BGG, kde mám možnost vybrat si (viz můj poslední příspěvek). A myslím si, že pokud ten přesný výběr aplikuješ na 2-2, tak není problém to aplikovat na všechny kombinace. Pokud se mýlím, tak mě vyveď z omylu a já vezmu vše zpět a zůstanem jen u té prosby speciální volby pro hledání her jen pro 2 :)

10.4.2011 12:11:20

Beholder a Zeus
V tom případě se přimlouvám i za hry POUZE pro jednoho :)


Zeus
Nemyslím si, že by někdo hledal hry pro 2 - 4, které nelze hrát ve více lidech. Ale já bych se klidně podívala třeba na hry právě a jen pro čtyři (např.), protože pak se nemusí řešit, jestli je hra v tom počtu blbá a je lepší v jiném atd.
U toho příkladu se dvěma hráči je to jasné - je spousta her, které vydavatel označil za vhodné od počtu dvou hráčů a přitom to pak nestojí za nic :)
Proto jsem si myslela, že by to vyřešil parametr "přesně", ale spokojím se i s přidáním her pro dva a solitéru. Anebo se budu muset spokojit s tím, co je :)

10.4.2011 12:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyhledavani
Ja se tedy taky pripojuji ke skupine ktere se soucasne vyhledavani prilis nezda. Mnohem vic bych uvital "pevne" manitnely, tedy kdyz zadam hry pro 2-4 najde mi to hry jenom pro 2-4 a ne zadne podkategorie. Filtrovat na vnejsi stranu me osobne prijde dost zvlastni, prijde mi ze hry ktere jsou vetsinou uzpusobeny pro presny pocet hracu jsou vyvazeny proste dobre, ovsem kdyz je ten rozsah opravdu siroky malokdy je to zabavne tak jako pro mene hracu (mozna se pletu ale takovou mam zkusenost o tom se dohadovat nebudu). To co maji na BGG se mi proste libi, i kdyz chapu myslenku, ktera je zavedena tady. Kazdopadne si myslim, ze uprava filtru, ktera by umoznovala hledani v obou moznych modech nebude vubec slozita.

Abych to ale shrnul. Se soucasnym systemem se vklidu ztotoznim a je mi zpusob vyhledavani podle poctu hracu vicemene sumac. Co me osobne chybi nejvic je serazeni her podle hodnoceni. Vim ze hodnoceni ma malokdy nejakou vypovedni hodnotu, ale kdyz si chci koupit hru tak je to jedine kriterium ktere me zajima. Hry ktere zatim nikdo neohodnotil maji pro me naopak naprosto nulovy vyznam.

10.4.2011 12:49:58 | Upraveno autorem (porovnej)

roh hojnosti nebo pandorina skrinka?
kdyz uz jsme u toho vymysleni: chybi doporuceny (predpokladam doporuceny zatrolenci) pocet hracu

10.4.2011 13:12:05

to Zeus
Také nesouhlasím s tvým pojetím vyhledávání, nebo ještě lépe by bylo dobré, kdyby se dalo zapnout nebo vypnout tvé pojetí, tedy zadám-li od 2 do 3 hráčů:

a) zapnu křížek - vyhledá mi to všechny hry, které lze hrát ve 2 až 3 hráčích (tedy najde mi to třeba i hru od 1 do 8 hráčů, protože je hratelná i ve 2 a ve 3)

b) vypnu křížek - najde to pouze hry pro 2 až 3 hráče

A budou spokojeni všichni. Chápu tvůj přístup, ale já vícekrát jak tvoje vyhledávání chci najít hry pro přesně tolik hráčů, protože ta hra je určena především pro mnou vyhledávaný počet hráčů. Jiné hry mohou být hratelné v mém požadovaném počtu, ale nejsou implicitně určeny pro tolik hráčů a jejich mechanismy nemusí až tak dobře fungovat.

10.4.2011 14:24:32

to Zeus
A když už jsme u toho, nešlo by, moc prosím, nějak zařídit, aby podmínky filtrování stran "Herní Kategorie" šly nastavit vícenásobně? Je to strašně obecný a často se stává, že vím přesněji co chci najít, např. deskovou, kooperativní hru z prostředí Fantasy. A teď musím zadat Fantasy (miliarda výsledků) a každou hru rozkliknout apodívat se, jestli je kooperativní a desková... Osobně už s tím mám dlouhodoběji problém, níže sáhodlouze řešená problematika filtru počtu hráčů mi v porovnání s tímto připadá malicherná, ale můj předchozí příspěvek v threadu Návrhy zůstal několik měsícu bez povšimnutí ... tak to zkouším znova:-))
Díky!!

10.4.2011 14:45:24

DD

to Zeus
Ja jsem s aktualnim zpusobem vyhledavani spokojen stejne jako ty.
Akorat jak uz nekdo psal mozna by stacilo pridat zaskrtavatko Exact match a proste by to naslo jen ty hry kde by presne sedel ten rozsah a byli by uspokojeni i ti ostatni :o).

11.4.2011 11:07:14

Vybíráme z Bazaru

Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Akt. cena: 680 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas