dětská pravidla her

Hledal jsem tu nějakou takovou rubriku, ale kde nic tu nic. No napadlo mě totiž, že když už člověk má nějakou tu hru, veškerý herní materiál, tak je škoda ho nevyužít i pro hru s malými dětmi. Tím myslím od tří do osmi let. Nechce se mi věřit, že by nikdo nic takového ještě nevymýšlel - vždyť se tu vyskytuje spousta zdatných uživatelů, co už potomky má :) Je škoda, že autoři her na ně nemyslí. Vždyť některé hry k tomu vyloženě vybízí, jako třeba Alhambra či Galaxy trucker.
Jen nevím, jestli by bylo vhodné k tomu založit speciální oddíl fóra, či jestli je uvádět normálně v diskuzích co jsou u každé hry. Ale bylo by fajn, aby se dal v budoucnu zobrazit seznam her, které už mají upravená (popř. úplně jiná) pravidla i pro malé... Jaký na to máte názor? Máte někdo takto upravené pravidla her?
1.12.2009 09:10:43

House rules
Doba kamenná - hraju s tříleťákem a pětileťákem - bez karet, z chyší jsou tam jenom ty s jednoznačnými surovinami. Jídlo berou podle počtu - mají vzít 5 jídel, vezmou pět žetonů bez ohledu na to, co je na nich napsáno. Pětiletý si sám podle puntíků na kostce vezme suroviny, které potřebuje. Hrajou to moc rádi.

Želví závody - pro tříletého jsem vyřadila karty s šipkama, čímž hru zcela zvládá.

Memoir - s pětiletým, šílené, ale dá se to (hrozně to chce hrát) - nechali jsme jenom karty sektorů, čísla 1, 2 pozná, All ví, že je vše. Princip dostřelu +/- pochopil - prostě tanky jsou lepší. Vlajku a ústup chápe. Nehrajeme na 5-6 vítězných bodů, ale dáváme na lištu každého zastřeleného. Vyhraje ten, kdo to má dřív zaplněné (tedy dítě).

Carcassone - bez jakýchkoliv pravidel z rozšíření - počítáme jenom řeky a lesy (Lovci a sběrači) resp. cesty a města.

Galaxy Trucker - jenom stavějí, prostě vybírají dílky a stavějí krásné lodě.

Niagára - pětiletý umí čísla, takže chápe. Tříletým manipulujeme.

Dračí zlato - bez karet - jenom ti 4 drakobijci. Jedou na množství. Kombinování nechápou.

Tibet - chápou, akorát peníze sbírají podle množství. Mají si vzít 3 peníze, vezmou 3 žetony bez ohledu na to, že je na nich 1 a 2 a 5.

Osadníci Junior - přelepit číslice za puntíky - tříleťák je schopen spočítat puntíky a brát suroviny z ostrova, ale když je tam číslice nechápe

Kupferkessel - hrajeme bez receptů.

Wildlife - nevím jak, ale hraje to osmiletý s pětiletým. Jenom na sebe útočí a vybíjejí si zvířata.

Osvědčený bonus pro menší - na kostce si můžou nastavit, co chcou. My ostatní kostkou házíme:)

Zooloreto - nepotřebná zvířata z vozíku vracíme zpět resp. když dítě hraje po mě, šoupnu mu na vozík zvíře, které potřebuje.

Osmiletý je schopen hrát cokoliv, ale nedokáže vidět na několik tahů dopředu. Desetiletý je už zcela adekvátním soupeřem.

Jinak platí to, co už tady někdo řekl. Jakmile s dítětem vyzkoušíš složitější hru, nechce hrát ty dětské.

A další zkušenost - do určitého věku je třeba dítě něchávat cíleně vyhrát. V mém okolí si to 2 hráči zapinkali tím, že dítě nenechávali vyhrávat, aby se naučilo prohrávat, tudíž děti s nimi teď nechcou hrát.

Osmileťáka nechávam ještě někdy vyhrát:-)

1.12.2009 09:30:28

Aquarius
má už v návodu odstupňována pravidla podle věku.

1.12.2009 09:39:22

velká odezva
Tak velkou a rychlou odezvu jsem nečekal :) Díky Sodovko. Ale ten Memoir mě doslova šokoval - to by mě ani ve snu nenapadlo, že to jsou schopni hrát už pětiletí =) ...asi geniální dítě :)

A ten Aquarius je sice vyloženě dětská hra (i když vyhledavač ji neukáže), ale vypadá zajímavě, takže dík sydo...

1.12.2009 12:19:14

rbx

Aqca
ja teda nevim, ale kdyz zadam "aquarius hra" tak to vyjede hned. Jinak s hrou mam same pozitivni zkusenosti a to jsem ji hral jak s malymi detmi jako domino, tak s vetsimi uz jako ostrou hru, ale i s dospelymi.
No a muj syn, kteremu jsou 3 roky, ma rad figurky k Descentu a moc ho bavi staveni terenu a hradu k Heroscape. To je vse, co k tomu muzu zatim rict :-)

1.12.2009 12:43:02

to rbx
S tím vyhledáváním jsem to myslel tak, že jsem dal v katalogu vyhledat všechny dětské hry a Aquarius mezi nimi není... Jinak dík za tipy... :)

1.12.2009 14:08:51

rbx

Aqca
ahaaa, tak to ma aspon Zeus dalsi duvod k predelani vyhledavani, jak do nej vsichni vrcime :-)

1.12.2009 14:31:28

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ + kapsle na žetony
Válka v Říši divů CZ + kapsle na žetony
Akt. cena: 2090 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas