Bazar - minimální hodnota příhozu

(Pokud se to tu už řešilo, prosím o nasměrování a smazání tématu :-))

Někdy se stane, že lidi v bazaru přihazují vyloženě po drobných... taková situace je otravná pro prodávajícího i seriózního kupujícího.

Situace se pak ještě násobí nedokonalostí zdejšího bazaru - tedy absencí automatického přihazování a naopak přítomností automatického prodlužování aukce.

Příklad: Petr přihodí na 1000Kč. Jarda poslední den přihodí na 1010 Kč -> Aukce se prodlouží. Petr ho zase přehodí na 1050, ale aukce už je prodloužena. Druhý den se před koncem zase přihláší Jarda a zvýší na 1060. Aukce opět prodloužena o den.
...
Dejme tomu že oba mají strop podstatně výše (v řádu stovek). Jelikžo lze přihazovat pouze ručně, aukce pak přestává být aukcí a je to spíš soutěž "trpělivější vyhrává".

Věřím že spousta uživatelů ani nenapadne, že přihazovat po korunkách je u větších předmětů trochu trapné, proto si myslím, že by to chtělo nastavit nějaké rozumné minimum - třeba 5% aktuální ceny...
6.8.2014 17:11:09

Borghal
S tim nesouhlasim...kolik kdo prihodi je ciste na nem a nikdo do toho nemá co kecat, i kdyby prihazoval po jedny korune. Aukce je aukce. Naopak souhlasim s tim prodluzovanim aukce, to bych uplne zrusil. Když někdo drazi, tak si to ma hlidat, a ne ze se to poslední den prihozu prodlouzi o den, aby se nehodou nestalo ze to další prihazujici nestihne... proste když něco chce tak si to ma hlidat.

6.8.2014 17:15:42

aukce
prodlužování aukcí je pěkný opruz jak pro prodejce tak pro kupujícího.

6.8.2014 17:25:53

Po koruně
Nemyslím si, že je to čistě na něm. Ovlivňuje tím jak prodejce tak ostatní přihazující. Prodejce na tom navíc ještě tratí, protože to akorát tak motivuje ty další buď chovat se v zájmu zachování dobré ceny stejně, což aukci nesnesitelně prodlouží, nebo přihodit o dost víc, což zase může být nadhodnocené a ubližuje to zákaníkům.

Chápu, že se to tady nechce přibližovat Aukru, ale z tohoto hlediska to tam prostě mají uživatelsky příjemnější.

6.8.2014 17:30:12

M

opačný názor
Dokud není možnost autom. přihazování, tak já naopak
autom. prodlužování vítám.

6.8.2014 17:36:48

:)
v aukcni sini na vas taky nikdo cekat nebude pokud napr. usnete nebo si pujdete vyridit telefonat :D A kdyby se odbouralo prodluzovani aukci, tak nechapu proc by prihazovani po korunách mělo omezovat kupujici nebo prodavajici...cas aukce by byl stejnej... jo jo aukce je proste soutěž a když někdo nemá cas ji kontrolovat a prihazovat podle potřeby tak at si koupi na obyc inzerat nebo at se proste smiri s tim, ze někdo jinej si ten cas udela a prehazuje...a je mi jedno po jake castce.

6.8.2014 18:01:09

ja
se třeba vykaslal uz na takových aukci i kdybych je vyhral, tak se mi proste nechtělo cekat prave kvůli nekonecnymu prodluzovani a hru jsem si nakonec koupil jinde, sice o par desitek korun draz,ale hned :) takze za me: zrusit prodluzovani a automaticky prihazovani si klido zavedte :) ja bych ho stejne nevyuzival :)

6.8.2014 18:03:21

Peet
A kerej druh aukci a aukcnich sini mas na mysli? A krom toho internet se od realu krapanek lisi.

6.8.2014 18:17:56

Minimální příhoz
Aby bylo jasno, já tady hlasuju zejména za zavedení minimálního příhozu, protože to je pár řádků kódu, nemá to vliv na nic jiného a pozitivní dopad to jednoznačně má.

Zrušení prodlužování aukce a automatické příhozy nejsou zdaleka tak jednoduché na návrh a implementaci... ale jasně že se k tomu diskuze stočí spíš, protože to je otravný prvek :-)

6.8.2014 18:52:54

Borghal Rantipole
Me nic z toho neotravuje.
Nejaky pripadny jednoznacny pozitivni dopad mam jaksi problem videt. A imho instituce minimalniho prihozu zavedena je (resp. minimalne byla).

6.8.2014 19:15:05

min prihoz
nevim presne, ale myslim, ze min prihoz je 10,- Kc :)
jak jsem řekl, kvůli prodluzovani uz skoro na aukce nelezu.

6.8.2014 20:38:54

Fixní O.o
Hm, tak to mě nenpadlo že tady bude fixní minimum. Není přece jedno jestli přihazuju na 100 nebo 1000 ...

6.8.2014 21:16:43

Kč / Eura
Nevíte někdo jak je nastaven ten minimální limit příhozu. Stále to nějak nechápu, ale hlavně mi přijde že pro Eura je stejný jako pro Koruny. Takže min. příhoz je 5 Kč nebo 5 Eur (a to není totéž).

6.8.2014 21:53:49

myslim
Ze je min 10,- kc nebo 1 euro.kdyztak me opravte. Ale stejne to neni totez :-)

6.8.2014 23:01:35

Kč / Eura
Kéž by, to bylo 1 Euro. Bohužel mi to nedovolí zadat menší příhoz jak 5 Eur a to už je dost.

7.8.2014 20:31:27

Mata_
To jo no, tak odted drazim jen v Eurech a do smenarny si klido dojdu :) :D

7.8.2014 20:33:56

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo
Marco Polo
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas