Zvlněná laminace - proč

Může mi někdo zkušený poradit, proč se se mi papír po zalaminováné, resp. celé výsledné dílo, tak nějak lehce zvlní?
5.8.2014 22:06:54

mozna
zkus silnejsi folii nebo nižší teplotu. Vypada to ze sse ti folie speče (smrskne vlivem tepla) az moc. nebo to ihned po zalaminovani dej pod knizky a počkej nez to uplne vychladne :)

6.8.2014 06:33:03

druh fólií
... pak to taky může být značkou použitých fólií. Dobrou zkušenost mám se značkou Peach. 1x jsem zkusil jinou značku (výrazně lepší cena), ale docházelo ke zvlnění (mírnému krutu).

6.8.2014 11:54:16

jojo
me se to taky stavalo hlavne když jsem koupil ty nejlevnejsi folie co jsem sehnal :)

6.8.2014 18:13:08

Levné fólie?
Fólie jsem dostal od kamarádky z práce. Předpokládám, proto, že to budou nějaké základní.
Spíše jsem odhadoval, že chyba bude v laminovačce - je to nějaký základní model, teplota nastavit nelze.

Jak silné fólie si mám teda pořídit? Cena nehraje až tak roli. Laminuji jen jednou za čas. Ale pak potřebuji, aby to vypadalo :)

8.8.2014 10:21:46

laminace
hmmm ... ona se na kvalitě podepíše nejspíš i ta nemožnost volby teploty. Nevím do jaké míry může teplota výsledek ovlivnit, ale předpokládám, že univerzální teplotou nelze dosáhnout uspokojivého výsledku u 80, 100 i 125 micronů.
Ale takhle ... u mě obecně platí, že k deformaci tolik nedochází u 125 micronů (je to tlustší a lépe drží tvar), ale je otázka jak 125 micronů tvoje laminovačka zvládne.
Já mám Tesco laminovačku s volbou teploty a používám zn. fólií Peach a vše je v pořádku (a to už mám za sebou hezkých pár stovek zalaminovaných karet).

8.8.2014 14:27:09

Doporučení Peach
Já dnes koupil nový laminátor - Peach Home Office A4 Flat PL720 a k tomu laminátuji na folie Peach a absolutní kvalita.

8.8.2014 19:52:04

laminator
ja ma laminator z lidli za 400,-, u toho je jen volba za tepla nebo za studena. Folie taky z lidlu a zatím se mi to zvlnilo jen jednou a to protože jsem to tou laminovackou projel dvakrát....smrsklo se to az moc, ale jinak absolutne v pohode...dokonce i ty fotopapiry co mají občas v lidlu jsou az prekvapive dobry. ted občas maj i barvy do tiskáren HP a Cannon - 3x levnejsi nez origo (i mezi neorigo jsou nejlevnejsi) a jsem nadmiru spokojen...timhle me Lidl moc potesil...jinak znacka těchhle všech kanc. věci ja United Office. nevim estli se to prodava i jinde.

8.8.2014 20:17:54

Vybíráme z Bazaru

Lumpark
Lumpark
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas