vysek a potlac kartonu

Ahojte,

vedeli by ste mi poradit, ci nejaka tlaciaren v Cechach alebo na Slovensku realizuje potlac a vysek do tvrdych lepenkovych dosiek (z ktorych si pri kupe hry "vylupneme" napr. rozne tokeny,  (hexove) casti map, karty hracov, atd)?
Skusal som to vyhladavat cez google, ale asi neviem najst spravne slova (tvrde kartonove dosky na vyluputie komponentov nefunguju) :)

Vdaka za kazdu radu

7.1.2024 19:58:01

Kamarádova firma něco takového řešila přes http://www.papiratisk.cz (na stránkách zmíněno jako “výsek všech druhů tiskovin”), jen upozorňuju, že museli dělat poměrně velký náklad - pro výsek se vyrábí raznice, která je sama o sobě docela drahá.

7.1.2024 21:02:06

2Jurri: skutocnost je trosku ina ;)

2palo_m: dokaze to urobit takmer KAZDA tlaciaren, ktora robi digitalnu tlac, pretoze vacsina z nich ma masinu na VYREZAVANIE lubovolneho tvaru do roznych materialov do urcitej hrubky a velkosti vysledneho tvaru. Vysekove raznice sa robia, ale nie v pripade jedneho, dvoch kusov, sto kusov.
A to co hladas ty, sa vola KAŠÍROVANIE - to je tlac, ktora sa potom nalepi na karton z oboch stran a vyreze na specialnom "plotri" ako som spominal.

Ps: aby som zabranil dalsim spekulaciam a pochybnostiam, doteraz som v takej tlaciarni asi dva roky robil ;)

7.1.2024 21:22:30

Dakujem vam.

Myslel som napr. nieco taketo:

Pripada mi to ako priama potlac kartonu a nasledny vysek. Pri kasirovani by mohol vyrobca riskovat, ze sa nakasirovana grafika pri “vylupnuti” oddeli od podkladoveho materialu.

8.1.2024 19:17:37

Hledáš kašírování a výsek raznicemi.

Hledal jsem loni asi tři měsíce. Malý náklad takhle nikdo neudělá. Ne že by to nešlo, ale firmy, které to dělají, těm se to prostě nevyplatí se tím vůbec zabývat. V podstatě po prvním telefonátu se mnou přestali komunikovat a vyignorovali mě, přestože slíbili, že se na to podívají a pošlou kalkulaci. A to bylo o rozpočtu asi za 30.000,- Kč.

Nakonec jsem našel “náhradní” způsob. Napadlo to produkční v tiskárně, kde tisknu. Objednával jsem před vánocemi a čekám na výsledek. Až budu mít, poreferuju, jestli to má smysl.

9.1.2024 08:13:30

@Tangram budem ti vdacny za info ako si dopadol, popr. fotky finalneho produktu (kludne aj do sprav ak by si ich nechcel zverejnovat). este raz dakujem

9.1.2024 17:34:12

M

@Tangram zkoušel jsem řezat laserem. Funguje. Akorát to chce při objednání tisku myslet na dostatečné rezervy vzorků, které se plánovaně zkazí při kalibraci ;) A ne, nedá se to vyexperimentovat jednou provždy, skoro bych řekl, že i na stejném kusu jsou odchylky při různých seancích (osobně tipuju rozdílnou vlhkost => upravit výkon).

10.1.2024 11:22:05

@M Souhlasím, také jsem poptával řezání laserem. Bohužel ani do toho se nikdo nechtěl moc pouštět při zhruba 10.000 kusech žetonů. Vycházelo to šíleně draho a obnášelo to několik firem, jedna tisk samolepek, druhá nařezat desky, já nařezat samolepky a sladit rozměry, pak si sám nakašírovat a poslat další firmě, která to vyřeže laserem - a ještě na tom máš ten kouřový nádech u okrajů. Pochopil jsem, že to už nikdy nechci dělat. Teď čekám na výsledek řešení, které jsem nakonec zvolil a modlím se :)

10.1.2024 12:24:50

@Tangram jak velké jsou ty žetony? A kolik jich potřebuješ na archu? Máme několik raznic… tzn.dost by to výrobu prolevňilo :)   

10.1.2024 13:26:30

@Kaledon Díky, ale už to mám ve výrobě :). Měl jsem to vědět dřív, tzn. dřív se tady ptát. Šlo v podstatě o tři základní tvary - hex zhruba 30 mm, čtverec 26 mm a menší tvar obdelník nebo čtverec 19 mm - ale ten se dal jakkoliv přizpůsobit. 

10.1.2024 14:30:12

Ahojte. Ja by som Vás chcel poprosiť či mi viete poradiť. Na nete som našiel pre Zombicide novë custom mapové dieliky a chcel by som obohatiť tuto hru. Kde by som nasiel niekoho, kto tlačí na takéto dosky?

Nejde mi o výrezy, ziadne tam nie su lena Kvalitnú tlač s dobrou výdržou tlačeného obrázku.

 

Ďakujem 

3.2.2024 15:12:08

Ked som sa v minulosti zaujimal o kartonove “tokeny” najviac ma zaujala tato ponuka :

https://www.superiorpod.com/product/58counterround

Podla stranky robia aj male naklady (po 1 kartone). Jednoduchy navrh cez stiahnutelne templaty, upload suboru a prijatelne ceny. Podla stranky sa zda, ze toho robia vela. Ak ma pamat neklame celkom slusne tam vysla aj doprava do EU.

5.2.2024 19:54:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@newBGGuser ďakujem Ti, mrknem na to aj keď sa budem musieť prelúskať angličtinou 😁

Skúsim sa ich popýtať.. 😉

8.2.2024 16:19:46

Vybíráme z Bazaru

Smoky Valley
Smoky Valley
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas