Vyroba Washe

Zajimalo by me,jestli si nekdo michate sami vlastni akrylove washe a co k tomu pouzivate.
Zkouknul jsem nekolik videi kde to delali barva+voda+PVA lepidlo nebo nekdo dalsi pridaval i nejaky sapon.
O contrast citadelkach samozrejme vim, ale libi se mi moznost si to namichat uplne dle potreby.
29.3.2020 21:47:43

wash
Na figurky rozhodně doporučuju wash kupovat. Na terén pak toto:

https://youtu.be/IokSYHu58V8

30.3.2020 07:07:40

Vallejo medium
K namíchání libovolného odstínu používam Vallejo Thinner Medium,nebo Glaze Medium podle toho co je potřeba.

Stím jak se každá barva chová trošku jinak bych řekl že se ti takové domácí experimentování úplně časově nevyplatí, každopádně přeji hodně zdaru.

30.3.2020 07:19:27

Wash
Já to míchám z Liquitex matte medium a Liquitex flow aid. Medium s vodou 1:1 a flow medium přidávám podle potřeby. Namíchaný mám jeden univerzal wash základ, kde je voda a medium 1:1 a pak takhle směs a flow medium 7:3. Stačí pak přidat jen pár kapek barvy a hotovo. Pokud chci glaze, míchám jen medium a barvu. Oboje jsou sice dražší produkty, ale stále to vyjde mnohem levněji než citadel washe a výsledek stejný až lepší pro vlastní wash.

30.3.2020 07:52:04

Citadel
Lahmian Medium + cokoli jiného.
Poměr samozřejmě záleží na požadovaném výsledku.

30.3.2020 11:59:16 | Upraveno autorem (porovnej)

stastlivec
Tim ale vytvoříš glaze, ne wash. Lahmian medium je ředidlo barev Citadel. Výsledek tedy není emulze s vlastnostmi washe (tzn. rozložení pigmentu shlukováním do rýh a tudíž jeho absence na vystouplích/rovných plochách), ale víc naředěná barva s nižší kryvostí (průhledná), která ale má pořád vlastnosti tvořit rovnoměrnou vrstvu (+ rovnoměrné rozložení pigmentu v emulzi) kvůli povrchovému napětí. Ředění vodou způsobuje to, že barva na povrchu tvoří kapičky a ne souvislou vrstvu.

30.3.2020 12:37:12 | Upraveno autorem (porovnej)

wash

Ammo thinner for washes a do toho jakákoli olejovka anebo syntetika. Podle mně nejuniverzálnější odstíny jsou umbra přírodní od Umtonu a Tamyia smoke .

30.3.2020 12:42:15

Vybíráme z Bazaru

Aliens updated edition(nabarveno, magnetizování)
Aliens updated edition(nabarveno, magnetizování)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas