Výroba karet

Ahoj,
má dotaz k http://www.artscow.com/. Chci si tam dát své karty, ale obrázek je v tom jejich programu dost rozmazaný i přes to, že mám nejvyšší kvalitu. Je v png a má 10 mb. Má s touto stránkou někdo zkušenost? Bojím se, že by mi ty karty přišly rozmazané.
30.8.2014 09:26:08 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

skusenost
sice nemam ale prntscr
si im posielal?

30.8.2014 10:13:24

M

Artscow
Pokud se něco nezměnilo, tak ještě před rokem uváděli u každého zboží doporučený rozměr v pixelech. Toho se drž - dodáš menší a A.to bude roztahovat; dodáš větší a A. to bude zmenšovat a dost nevyzpytatelně ořezávat. Obvyklá tisková kvalita je 300 DPI, takže mi na první pohled tvůj .png 1 karta 10MB přijde extra velkej (ale velikost souboru nerozhoduje, připrav si podklady ve správných pixelových rozměrech sám a pak je nahrej) Náhledy v jejich sw jsou orientační.

30.8.2014 18:13:45 | Upraveno autorem (porovnej)

m
Díky. Už jsem vychytal to rozlišení a velikost. Teď to zkouším na printerstudio, protože je výrazně levnější. Bohužel v preview jsou stále rozmazané a mám přesně ty vlastnosti. Doufám, že je to teda orientační, jak říkáš.

31.8.2014 19:24:19

M

Printerstudio
nemám zkušenost, tak pak dej vědět, jak se osvědčilo

31.8.2014 23:14:52

PrinterStudio
Primo zkušenost s temi strankami nemam, ale o tisku něco malo vim :-)

Jasny navod je zde:
http://www.printerstudio.com/dl/pc-guide/63-88mm.pdf

Hlavne bych doporucoval dodrzet ten Bleed Line (cesky spad). Tj. pridat "bezpecnostni" zonu na chybu orezu tech karet (zadny stroj nereze s presnosti na pixel).

Jedna moznost je pripravit podklady presne tak jak je doporuceno.

Druha moznost je uploadovat originalni podklady a oni uz si s tim poradi (rozmazanosti bych se nebal, klient většinou musí delat kompromisy a hlavne monitor ti neukazuje 300DPI, ale maximalne tak 96DPI). Tj. ty tvoje 10MB PNG jsou fajn (mozna zbytecne velke, ale to je fuk).

Pokud mas nejake technicke nejasnosti tak se klidne zeptej. (ale radu jak používat ty jejich weby popr. klienty nechtej - to neznam).

1.9.2014 22:52:46 | Upraveno autorem (porovnej)

M

robkin
jen poznámka:
Původní dotaz zněl na Artscow, a tam mám osobní zkušenost, že "oni si s tím poradí" absolutně nebylo ku prospěchu věci (např. omylem nahraný můj podklad v blbém poměru výška/šířka mechanicky roztáhli a uřízli - cesta nejmenšího odporu, žádné vodění za ručičku)
Já to chápu, za těch pár drobáků výsledné ceny na tom žádný grafik vyšívat nebude, a usuzuji, že to bude podobné všude.
Co se web náhledů týče, jasně, z nich výslednou kvalitu nelze poznat (zpravidla SW po uploadu vyrobí náhledové zmenšeniny)

1.9.2014 23:50:23

Oriznuty nahled pri spatnem pomeru stran
No tak ja tim samozrejme nemyslel, ze tam bude armada grafiku, kteří budou něco zkoumat a rucne pilovat (to by cena byla trochu jinde). Ja to myslel tak, ze pokud budou nahledy "nadmerne" kvalitni, ale jinak budou vyhovovat pozadavkum na rozmery, bezpečnou zonu a mit rezervu na orez, tak automat uz z toho zvladne vytvořit spravne podklady pro tisk v 300DPI. Jinými slovy, ze není třeba se trefovat do nejakych super presnych pixelových rozmeru.

Navíc bych tedy cekal, ze výsledek (oriznuti/roztazeni) uvidim v nahledu po uploadu tech podkladu. Pokud tomu tak není - tak ta služba je nejspis spatna a rozhlednul bych se jinde. Kazdopadne to ale je chyba primarne uzivatele, ze si pripravil spatne podklady :)

2.9.2014 11:20:23

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

2.9.2014 12:31:10

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas