Vyroba hry

Nevite jaka hra by byla lehka na vyrobu?
6.9.2011 23:30:18

re
Co to je za otázku?

6.9.2011 23:57:11

re
Kdybych chtel skusim udelat doma nejakou hru tak treba nejaky karetni by byly asi tezky...ale treba kde je velkej herni plan a treba par karet to uz by slo lip.

7.9.2011 00:05:24

MaP
Auditorii k vyrobe her podomacku a s tim spojene otazce autorskych prav tu par je, doporucuju se mrknout tam...

7.9.2011 00:06:55

M&P
Záleží na tom akú hru máš na mysli. Komerčné tituly sa málokedy oplatí vyrobiť. Náklady obvykle prevýšia nákupnú cenu. Skôr by som siahol po nejakej Print&Play hre: http://boardgamegeek.com/tag/pnp

7.9.2011 06:45:55

som

Mates...
Jak už tu zaznělo (kardo), musíš si nejprve ujasnit pro koho a jaká hra (prostředí, styl, počet a věk hráčů) by to měla být.(Určitě přece nebudeš vyrábět jen pro tu výrobu, ale budeš z ní chtít i mít užitek)

Pak se mrkni např na ty BGG (BoardGameGeek) do sekce P&P, kde je slušný výběr. Obecně stojí za to obhlédnout volně šiřitelné hry, protože ty už bývají přímo připravené k tisku.

Pokud si ani tam nevybereš, nezbývá než se poohlédnout po podkladech ke komerční hře. Má to ale několik háčků:
- komerční hra je málokdy "ready to print", musíš si s tím ještě víc či míň pohrát a připravit to
- cena výroby velmi pravděpodobně překročí nákupku z obchodu
- je to na hraně zákona, možná i za ní


Tady výroba(krádež?) komerčních her moc nenosí , takže opatrně abys nebyl kamenován :). Jak psal aneken - pár diskusí na toto téma už tu je, takže si je projdi (doporučuju), ať se zorientuješ....




7.9.2011 06:59:54

....
kámen,nůžky,papír nebo činčong....

21.9.2011 21:08:30

....
ale, taky jsem něco vyrobil, protože to nebylo k sehnání..... záleží na tobě,co tomu chceš věnovat. třeba runawars bych nedělal...:o)......

21.9.2011 21:10:54

A poslední ....
Pokud je reprint domo robo hry, tak si ji koupím.....pokud za to stojí....když ne....tak ji spálím v kamnech a už ji nechci vidět....:o)

21.9.2011 21:14:29

....

21.9.2011 21:17:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Space Crusade
Já osobně, souhlasím že většinou komerční hry převyšují cenu pokud si jí chce doma člověk vyrobit, ale zase na druhou stranu. Já osobně bych chtěl strašně hru Space Crusade od GW ale tato hra se nevyrábí už 20 let :-( a novou nebo alespoň v dobrém stavu a bez chybějících dílů nemohu nikde sehnat a ikdybych sehnal tak bych se nedoplatil. Proto musím schnánět vzhled jednotlivých dílů, miniatur apod. :-(
Jinak pokud by měl někdo doma Space Crusade a byl by ochotný podělit se o pár fotek jednotlivých dílů byl štěstím bez sebe :)

7.10.2014 11:21:54

BGG
Na BGG je spousta print and play her ktere se jinak ani dostat nedaji. Vetsina je nic moc ale najdes i par dobrych titulu jako Dune Express (naprosto jednoducha vyroba), pripadne Battlestar Galactica Express.

8.10.2014 00:27:47

Talisman
Inak na www.talismanisland.com bolo strašne veľa homemade rozšírení pre talisman ale bolo tam aj komplet 2 vydanie Talismanu, pripravené priamo na tlač. Momentálne sa prerába a modernizuje tá stránka, ale ak by mal niekto záujem mám to stiahnuté a môžem to poslať na email. Samozrejme je to v angličtine.

29.10.2014 08:51:35

Talisman 2. Edition
Jako komplet i s expanzema (všema)?

30.10.2014 09:40:42

Tsuro
Tsuro, na bbg se můžeš podívat na origo dílky, případně si zkus vymyslet svoje (nevím jak pak s hratelností) a mrkni na různé verze pravidel. Možná to půjde použít i jako metro myslím. Já si to vyrobil ze sololitu a cestičky udělal liháčem a nádherná hra si myslím, náklady pro mě minimální.

1.11.2014 00:22:29

Durin
Hej, vrátane vcelku vzácních Dragons. Všetko by tam malo byť, vrátane plánov a žetónov, len vytlačiť. Samozrejme pplány asi treba rozsekať a vytlačiť na viac krát, aby mali správnu veľkosť, a žetóny by som si asi vyrobil svojpomocne. Ale karty dobrodružstiev sú čiernobiele, v duchu prvej edície. Dám to na nejaké úložisko a pošlem link, hned ako budem mať čas.

1.11.2014 11:52:47

durin
mam taky komplet podklady pro 2. i 3. edici. Vse barevne a komplet. Myslim, ze rozsireni jsem ti uz posilal... Ja si udelal 3. edici a parada. Fotky jsou tu ke stazeni u talismanu 4. edice...
Myslim, ze je to komplet i na uloz.to

1.11.2014 12:48:35

...
jinak na vyrobu je fakt jednoducha treba neuroshima hex nebo Drako. Pro Drako je tu myslim i homemade verze ke stazeni...

1.11.2014 12:49:53

Osobní názor
Pomíjím autorská práva, beru v úvahu jen poměr cena výkon.

AT hra obšlehnout nejde. Leda by šla kvalita dolů. Plastové figurky se prostě smysluplně duplikovat nedají.

90% euro her lze zkopírovat dětsky snadno, přičemž cena je tak 50% originálu max. za předpokladu že:

1) Máte tisk zdarma, nebo v podstatě zdarma.
1a) K dispozici inkoustovka s dolívacími cartridgemi. 9 ml originální cartridge = min. 250 Kč, 1l inkoustu ve stejné kvalitě = 1.000 Kč => cca. 26,5 tis. ušetřených na jedné lahvi inkoustu. To se pak tiskne bez výčitek.
1b) Zvednete zadek a dojdete do tiskárny, kde vše vytisknou na profimašinách za hubičku. Celý herní plán velikosti cca. Kingsburg vyjde na 170 Kč a je potažený laminem, takže oproti originálu ho můžete klidně polít flaškou červeného nic se nestane.

2) Pro mnohé důležité - máte čas na výrobu. Je spousta zaměstnání, kde se lidé nudí a vyrobit si deskovku je pro ně nejen kratochvíle, ale i ušetřené peníze.

A pokud mi chcete tvrdit, že nedosáhnu kvality originálu, jsem ochotný se vsadit. V mnoha případech ho lze i překonat. Viděl jsem to na vlastní oči. I ty spoje na deskách se dají udělat. Pokud si s tím člověk vyhraje, komponenty mohou být i lepší (i když to pak navyšuje cenu, takže je potřeba se zamyslet, zda chci co nejvíc ušetřit, nebo na maximum vyšperkovat).

A poslední věc. Velmi osobní názor. Pokud si distributor nastaví za euro hru rozumné peníze, nemá pro mě smysl ji duplikovat a raději si ji koupím. Třeba Yspahan se dá pořídit za cca. 400 Kč, což je fér. Pokud bych měl ušetřit 200 Kč a přijít o velbloudy (protože ti se duplikují fakt těžko, ale i ty lze vypůjčit z Kupců a barbarů, přičemž budou vypadat mnohem lépe), nemám důvod. Kdyby ale stál 1.200 Kč, si distributor nastavil podmínky v podstatě sám :).

A než se do mě pustíte že jsem plagiátor atp. atp., připomínám, že uvádím fakta tak, jak jsou. Nemám čas, abych něco kopíroval, takže z tohoto úhlu pohledu nemá cenu se do mě opírat.

24.12.2014 00:17:53

špatňák
Jojo, chapuautorsky prava. Ja to mam zas tak, že si delam doma jen hry, které uz proste nelze jinak sehnat. Třeba Talisman 3. ed jsem si vyrobil. Stalo me to sice asi 2000,- a tak měsíc času (tak 2 ho denne), ale rad jsem to podstoupil. Hry co jsou v prodeji si raději koupim a podpořím tak autory. Třeba Mala Velká Království - pro ty jsou na BGG podklady jelikož je to i web published hra, ale ja rad podporil Rex hry,tak jsem za 300,- koupil, přitom vyroba by stala tak 50,- :)

Ale zas na druhou stranu, třeba takova Neuroshima Hex! , která stojí 1200,- a jsou to jen žetonky (ani kostka tam neni), tak za to bych takovy peníze nedal a radsi si to za dvě hoďky vystříhal a cena by byla taky tak 50,-. Zrovna u této hry tu cenu nepobírám.

24.12.2014 11:54:04

Cena hry
Obecně platí, že to je jako u jiné komodity. Lze krásně sledovat na alkoholu, cigaretách a pohonných hmotách. Čím je stát a obchodníci nenažranější, tím cena letí nahoru a tím více lidí hledá cesty, jak si je pořídit pokoutně (a vždy to jde). Ve výsledku se všem zisky propadají a lidi si kazí zdraví/auta.
U deskovek nevidím rozdíl. Při rozumné ceně by si je málokdo vyrobil, raději je koupil a obě strany by byly spokojené. Ale co už :)

24.12.2014 12:15:49

Vybíráme z Bazaru

Queen's Architect
Queen's Architect
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas