stojanek na barveni

hele umelci, potrebuju poradit. jak manipulujete s cinovou figurkou pri barveni? nechce se mi ji lepit hned do stojanku aby se mi lepe barvina napriklad odspoda. mate na takovou manipulaci nejaky barvici stojenek nebo tak neco? videl jsem ze se na takove ty barvy co maji vyklapeci vicko dava plasticka guma nebo co to je a do toho se figurka zapichne a ja ji vlastne drzim za ten kalisek s barvou... ale ja mam barvy na vytlacovani na paletu...

nejaky dobry tip pro zacatecnika?

diky
27.7.2012 21:55:00

Malik
Čím barvíš? Olejem?
Každopádně na držení jsou dobré třeba krabičky od filmu (i když to už se teď hůř shání), já mm teď pár figurek na plastových panácích ("skleničkách" na chlast) z makra, třeba Taiko používá náhradní rukojeti na nářadí (něco takového: http://www.naradiprofesional.cz/rucni-naradi/pilniky-rasple/rukojeti-na-pilniky/ ), které odkládá do předvrtaných děr.
Jinak jde použít celkem cokoliv, co udržíš v ruce a můžeš s tím manipulovat.

28.7.2012 00:30:52

Malik
Úplně jednoduše-špunt od šampáňa,jak na štětec tak na stříkání...

28.7.2012 09:59:46

aradraug a vance
diky. asi me zaujal nevic ten spunt. neusim nic kupovat a mohlo byt to byt dobry.

28.7.2012 11:51:00

Malik
Musis koupit a vypit sampano (IMHO fuj, ale kazdemu chutna neco jineho). Kazdopadne si pak ten spunt uprav tak, at ti i s figurkou stoji - seriznout spodek do roviny a pripadne i zatizit, at se neprevraci. Z vlastni zkusenosti vim, ze neni nic horsiho, nez kdyz mas skoro hotovou figurku a ta diky necemu podobnemu (vratky stojanek) skonci na zemi.

28.7.2012 18:56:17

sampáňo nebylo
no, kdyz jsme si nestihl koupit a vypit nejake to sampano, tak jsem vzal korkovy spunt od vina, z jedne strany jej trochu narizl a desicku, ktera se do klasickeho podstavce obvykle vsouva, jsme vsunul do toho rezu. aby tam figurka dobre drzela, vzal jsem medeny drat a korek jsem drátem stáhl. stojanek sice sám nestojí, ale zato se vyborne drzi a manipuluje se s ním.

... tak jen kdyby to nekomu mohlo pomoct... :-)

30.7.2012 10:14:54 | Upraveno autorem (porovnej)

malá rada
Zdarek všem,
sice trochu pozdě, ale zkusím vám poradit. Ja použivám lahvičky od inkoustu. Jsou dole dost široké a tedy i stabilní. Na víčku mam takovou tu furt-samolepici gumu. Figurku do te gumy zamačknu a drží pevně, navíc, když nemaluji, tak stojanek (lahvičku) odložim a vím že se nepřevrati.

7.1.2014 20:44:42

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Napříč sedmi královstvími
Hra o trůny: Napříč sedmi královstvími
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas