Scribus - spadávka + ořezové značky

Používá tu někdo Scribus ? rád bych si u několika karet, které si chci dát na vytištění, potřeboval nastavit ořezové značky a spadávku a vůbec nechápu jak to pak rozmístit, děkuji za ochotu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Zombicide: Černý mor ( nové zbraně, SETY, Legendární, více jak 140 kartiček)
- Dice Throne: Season Two - překlad karet do CZ + grafika
- Munchkin - A3 inventář
- Decrypto - nové karty slov
- Sagrada - nové karty
- Cartographers - karty
- Šerif z Nottinghamu - karty zboží, promo karty, merry men karty
30.9.2019 18:28:32

Joe

MistrYpislon (sic)
Nenastavuje sa to v PDF Exporte?
Sám to nepoužívam, takže neviem poradiť (aj keď na Scribus nedám dopustiť).

---------------
Prekladateľ Joe

30.9.2019 19:01:54

Press
Scribus neznám, ale u standardních programů (InDesign, QuarkXPress) se tohle nastavuje při exportu do PDF, nastaví se odsazení značek, přesah pro spadávku (o kolik bude dokument přesahovat formát, aby po ořezu nebyly bílé okraje.

30.9.2019 20:19:29

Ano
Ano nastavuje se to v exportu jak orezove značky tak spadávka, ale nějak to nechápu asi, pouzivam jak okraje tak, voditka a když zadam ještě spadavku tam mi přijde, že se zvětší A4 a když si to tedy nechám vygenerovat do PDF tak právě že veškeré karty by měli bílý okraj, nemohl by to někdo vyzkoušet prosím?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Zombicide: Černý mor ( nové zbraně, SETY, Legendární, více jak 140 kartiček)
- Dice Throne: Season Two - překlad karet do CZ + grafika
- Munchkin - A3 inventář
- Decrypto - nové karty slov
- Sagrada - nové karty
- Cartographers - karty
- Šerif z Nottinghamu - karty zboží, promo karty, merry men karty

1.10.2019 13:45:34

...
Řezací značky jsou vždy umístěné mimo dokument - prostě dej na stránku těch karet méně, aby se ti na tu A4 vešly karty i ořezové značky - musel bys dělat dokument menší než A4. Ale pokuď máš bílé okraje tak spadávku neřeš, znáš rozměry karet, máš je vyskládané vedle sebe bez mezer, vykašli se na ořezové značky, udělej PDF bez nich a před řezáním si to naměř a nařezej. Nevím jak máš vyřešený rub karet, pokud bys to tiskl oboustranně, tak by to šlo pouze kdyby rub byl jednobarevný.
Ještě k tomu většímu dokumentu - A4 se spadávkou a ořezem se tiskne na A3, to je normální.

1.10.2019 15:01:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Isek
děkuji za info, každopádně jsem stale nějak mimo :)
potřeboval bych asi vidět prakticky příklad, připadně já mohu zaslat někam nějaký screen. Spadávku si mohu udělat tím, že karty mohu zvětšit pro "ořez".

RUB karet - jde o série, třeba 24 karet má stejný rub, dalších 18 karet zase stejný rub a třeba 6 karet zase stejný rub,

tisk jsem vždycky řešil sám a pak si to následně nařezal na ruční řezačce na papír, ale nyní jsem našel možnost na nějaké strojové a chtějí ořezové značky, což když označím při exportu, tam jsou jenom v rozich, ale nevidím je ani na prostředních kartách třeba, kdyz mám 3 sloupce, 3 řady třeba, uvítal bych pomoc přes skype, TeamViewer apod


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Zombicide: Černý mor ( nové zbraně, SETY, Legendární, více jak 140 kartiček)
- Dice Throne: Season Two - překlad karet do CZ + grafika
- Munchkin - A3 inventář
- Decrypto - nové karty slov
- Sagrada - nové karty
- Cartographers - karty
- Šerif z Nottinghamu - karty zboží, promo karty, merry men karty

1.10.2019 15:37:06

MistrYpislon
SZ

2.10.2019 05:56:50

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas